یکشنبه 30 دي 1397 - 14 جمادي الاول 1440 - 20 ژانويه 2019
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

‌اسكان 13 هزار مسافر در استان

‌اسكان 13 هزار مسافر در استان

مديركل آموزش و پرورش سيستان و بلوچستان گفت: از ابتداي سفرهاي نوروزي تاكنون 13 هزار و 212 مسافر در مدارس سيستان و بلوچستان اسكان يافتند.


ابراهيم اعتصام امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زاهدان اظهارداشت: از ابتداي سفرهاي نوروزي تاكنون 13 هزار و 212 نفر مسافر در قالب 2 هزار و 620 خانوار فرهنگي و غير فرهنگي در مدارس سيستان و بلوچستان اسكان يافته‌اند.
وي افزود: اسكان مسافران غيرفرهنگي نوروزي براي نخستين بار است كه در سال جديد در سطح مدارس استان اجرايي مي‌شود و مسافران نوروزي غير فرهنگي توانستند از خدمات ستاد اسكان آموزش و پرورش استفاده كنند.
مديركل آموزش و پرورش سيستان و بلوچستان ادامه داد: پيش‌بيني مي‌شود كه تا پايان تعطيلات نوروزي تعداد مسافران فرهنگي اسكان داده شده در هشت شهرستان سيستان و بلوچستان به 50 هزار نفر برسد.
اعتصام بيان كرد: شهرهاي زاهدان، چابهار و كنارك بيشترين مسافران فرهنگي را به خود اختصاص داده‌اند.
وي افزود: آموزش و پرورش به مسافران نوروزي يك وعده غذايي رايگان مي‌دهد و نيز در ديگر وعده‌هاي غذايي مسافران نوروزي از تخفيف 30 الي 40 درصد استفاده مي‌كنند.
مديركل آموزش و پرورش سيستان و بلوچستان تصريح كرد: ثبت‌نام اسكان مسافران نوروزي براي نخستين بار به صورت اينترنتي در اين استان انجام شد.
اعتصام گفت: 72 مدرسه در 9 شهرستان و منطقه سيستان و بلوچستان ميزبان مسافران فرهنگي در ايام نوروز هستند و علاوه بر آن 20 اتاق اردوگاه فاطمه الزهرا (س)‌ زاهدان نيز براي ميزباني مسافران فرهنگي نوروز آماده خدمات‌رساني است.
وي افزود: تمام مدارسي كه كار اسكان مسافران نوروزي را بر عهده دارند، به طور صد درصد از نظر امكانات رفاهي مجهز هستند.
مديركل آموزش و پرورش سيستان و بلوچستان يادآور شد: سال گذشته در سيستان و بلوچستان بيش از 24 هزار مسافر نوروزي در 83 مدرسه در قالب 695 كلاس درس اسكان داده شدند.
وي با بيان اينكه 143 معلم‌سرا در سيستان و بلوچستان وجود دارد، افزود: 2 هزار معلم در اين مهمانسراها اسكان دارند.
مديركل آموزش و پرورش سيستان و بلوچستان خاطرنشان كرد: از محل مصوبات دور دوم سفر هيئت دولت قرار شد 80 معلم‌سراي ديگر در استان ساخته شود اما با اعتبارات داده نشده تاكنون ساخت اين معلم‌سراها محقق نشده است.
اعتصام به مسكن فرهنگيان اشاره كرد و گفت: 16 تعاوني مسكن فرهنگيان در اين زمينه فعال هستند و كار ساخت و ساز را انجام مي‌دهند.
وي بيان كرد: در حال حاضر 26 تعاوني مصرف فرهنگيان در سيستان و بلوچستان فعال است.
مديركل آموزش و پرورش سيستان و بلوچستان ادامه داد: اعطاي وام ضروري به مبلغ 25 ميليارد تومان به فرهنگيان، 700 ميليون تومان وام خودرو و ساخت مسكن، اعطاي وام قرض‌الحسنه يك ميليون توماني به 11 هزار و 500 نفر از محل اعتبارات وزارت آموزش و پرورش اقدامات مهمي ‌بوده كه تاكنون براي فرهنگيان سيستان و بلوچستان در سال گذشته انجام شده است.
وي با بيان اينكه در حال حاضر 418 باب مدرسه قرآني در مقاطع مختلف تحصيلي در سطح سيستان و بلوچستان وجود دارد، افزود: بيش از 34 هزار دانش‌آموز در اين مدارس زير پوشش آموز‌ش‌هاي قرآني هستند. 
تعداد بازديد:1477 آخرين تغييرات:90/01/15
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر