جمعه 4 خرداد 1397 - 9 رمضان 1439 - 25 مي 2018
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

استان سيستان و بلوچستان ديار انسان‌هاي شجاع، مومن و دلبسته به ايران است

رييس‌جمهوري:

استان سيستان و بلوچستان ديار انسان‌هاي شجاع، مومن و دلبسته به ايران است

زاهدان - رييس‌جمهوري اسلامي ايران در هشتاد و نهمين سفر استاني خود در بدو ورود در فرودگاه زاهدان گفت: استان سيستان و بلوچستان استان مرزداران غيور، انسان‌هاي شجاع، مومن و دلبسته به ايراني است كه مردماني سختكوش، كم‌توقع و پرفايده براي ميهن اسلامي دارد.

به گزارش خبرنگار اعزامي ايرنا، محمود احمدي‌نژاد صبح چهارشنبه در فرودگاه زاهدان در جمع خبرنگاران افزود: ديار استان سيستان و بلوچستان ديار همت‌هاي بلند و انديشه‌هاي بالا است.
وي ميراث فرهنگي اين استان را براي ملت ايران سرشار از ايمان‌هاي زلال، همت‌هاي بلند و انديشه‌هاي بالاي انساني دانست و گفت: مردم اين استان مردمي عاطفي، دوست‌داشتني و سرشار از منفعت و رحمت براي ايران زمين هستند.
رييس‌جمهوري در ادامه اظهار داشت: مردم اين ديار در طول تاريخ با هوشمندي ايستادند و ايستاده‌اند تا از هويت و عظمت ايران اسلامي و مرزهاي استقلال و فرهنگ ايران زمين دفاع كنند. ضمن آنكه در اين راه هزينه‌هاي زيادي را پرداخت كرده‌اند.
احمدي‌نژاد خاطرنشان كرد: استان سيستان و بلوچستان سرزميني است كه علاوه بر ظاهر خشك آن سرشار از استعدادهاي طبيعي و انساني فراواني است.
رييس‌جمهوري همچنين به تشريح برنامه سفر خود در اين استان پرداخت و گفت: در طي اين سفر برخي معاونان و وزرا ضمن سفر به شهرستان‌هاي مختلف اين استان و بازديد از پروژه‌ها و شركت در جلسه‌هاي شوراهاي اداري، روند پيشرفت شهرستان‌ها و مشكلات طرح‌هاي اجرايي در اين مناطق را بررسي و پيشنهادات لازم را در جلسه دولت ارايه مي‌كنند.
وي جلسه كارگروه فرهنگي، جلسه هيات دولت، ديدار با خانواده‌هاي شهدا و ايثارگران و نشست با مديران و منتخبان اين استان را از ديگر برنامه‌هاي سفر استاني خود برشمرد و گفت: با معتمدان و مسوولان طوايف مختلف نيز ديداري خواهيم داشت.
احمدي‌نژاد يادآور شد در جلسه هيات دولت ضمن ارزيابي روند طرح‌ها و پروژه‌هاي مصوبات قبلي، تصميم‌هاي بسيار خوبي جهت پيشرفت اين استان اتخاذ خواهد شد.
سيام**2023**9170
انتهاي خبر / خبرگزاري جمهوري اسلامي (ايرنا) / کد خبر 30336755 
تعداد بازديد:830 آخرين تغييرات:90/01/24
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر