چهارشنبه 3 بهمن 1397 - 17 جمادي الاول 1440 - 23 ژانويه 2019
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

تولید "دنا " بر روی پلتفورم سمند

توليد "دنا " بر روي پلتفورم سمند

اقتصاد > صنعت  - فارس نوشت: معاون مرکز تحقيقات ايران خودرو گفت: دنا با اعمال تغييرات محدود بر روي پلتفورم سمند توليد خواهد شد.

نيما مصلح در پاسخ به اين سئوال که چرا وقتي سورن رونمايي شد، نام خودروي جديد ملي براي آن انتخاب نکرديد و حال در مورد "دنا " صحبت از توليد چهارمين خودروي ملي مطرح است، اظهار داشت: سورن يک فيس ليفت محسوب مي‌شد و تغييراتش بسيار محدود بود.
وي در مورد تغييرات پلتفورمي انجام شده بر روي سمند براي توليد دنا نيز گفت: تغييرات عمده مربوط به موتور، گيربکس و سيستم پلت فرم الکتريکي اين خودرو است.
وي افزود: در سيستم پلتفورم الکتريکي دنا از سيستم مولتي پلکسي استفاده شده، موتور آن نسل جديد موتورهاي EF7 است و در گيربکس اين خودرو نيز تغييراتي ايجاد شده است.
مصلح با بيان اينکه براي توليد دنا، پلتفورم جديدي طراحي نشده است، افزود: دنا يک خودروي جديد است که روي پلتفورم سمند توليد و توسعه مي‌يابد.
وي تاکيد کرد: دنا يک محصول کاملاً جديد است.
وي در پاسخ به اين سئوال که با توجه به اينکه سمند اولين خودروي ملي کشور است و حال دنا بر روي پلتفورم اين خودرو طراحي و توليد شده، آيا مي‌‌توان نام چهارمين خودروي ملي را براي آن انتخاب کرد، نيز گفت: سمند وقتي به بازار عرضه شد داراي موتور ملي نبود و موتور پژو بر روي اين خودرو نصب شد در حالي که دنا با موتور ملي توليد مي شود.
مصلح در پاسخ به اين سؤال که آيا تغييرات ايجاد شده بر روي پلتفورم سمند آنقدر عمده بوده که بتوان دنا را به عنوان چهارمين خودروي ملي محسوب کرد، گفت: دنا به لحاظ طراحي خودرو يک محصول جديد است.
وي تصريح کرد: پلتفورم، اجزايي از خودرو است که در توليد مدلهاي مختلف خودرو استفاده مي‌شود، به عنوان مثال موتور ملي و يا گيربکس توليد شده در کشور را مي‌توان با تغييرات محدودي بر روي توليدات مختلف نصب کرد.
به گفته وي، پلتفورم مي‌تواند در مدلهاي مختلف خودرو با کلاسهاي مختلف و تغييرات محدود استفاده شود.
وي با بيان اينکه بدنه، تزئينات داخلي و خارجي و حتي فوم صندليها در مدلهاي مختلف خودرو قابل تغيير هستند، گفت: مدلهاي جديد خودرو به اين روش توسط شرکت‌هاي خودروسازي معرفي و عرضه مي‌شوند.
وي تصريح کرد: براي توليد دنا تغييرات محدودي بر روي پلتفورم سمند انجام شده و براساس آن، يک بدنه و تزئينات جديد طراحي شده به همين دليل دنا يک خودروي جديد محسوب مي‌شود.
وي افزود: اگر در رونمايي خودروهاي قبلي، بخش عمده‌اي از کار توسط کارشناسان داخلي و خارجي صورت مي‌گرفت، در مورد دنا اين مزيت وجود دارد که توسط کارشناسان داخلي انجام شده است.
معاون مرکز تحقيقات ايران خودرو با اشاره به اينکه سمند، اولين خودروي توليدي با برند ايران خودرو بود، گفت: خودروهايي که با انجام تغييرات توليد مي‌شوند، محصول‌ ملي محسوب مي‌شوند.

منبع : خبر آنلاين

تعداد بازديد:1468 آخرين تغييرات:90/01/28
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر