سه شنبه 6 اسفند 1398 - 1 رجب 1441 - 25 فوريه 2020
صفحه اصلي/كودك و نوجوان

گوسفند پشمالو

گوسفند پشمالو

دوستان هنرمندم، همان طور که مي بينيد نقاشي امروز ما يک گوسفند پشمالو است.
دوستان هنرمندم، همان طور که مي بينيد نقاشي امروز ما يک گوسفند پشمالو است. با کمي دقت مي توانيد به راحتي اين طرح را بکشيد. پس وسايل نقاشيتان را برداريد و با ما همراه شويد.
براي شروع نقاشي، ابتدا يک پيش طرح مي کشيم به اين معني است که قبل از طرح اصلي که جزئيات زيادي دارد، حدود نقاشي را مشخص مي کنيم تا کشيدن جزئيات و طرح اصلي برايمان راحت تر شود.
دو دايره کوچک براي صورت و يک بيضي بزرگ براي بدن گوسفندمان در نظر مي گيريم. دو خط عمودي و صاف را به عنوان پاهاي آن رسم مي کنيم.
به خطوط خاکستري که صورت و بخشي از بدن را تقسيم بندي کرده است دقت کنيد. شما نيز اين کار را انجام دهيد. زيرا در ادامه ي کار به وجود اين خطوط نياز داريم.
گوسفند
پس از کشيدن پيش طرح، نوبت به جزئيات مي رسد. و جزيات را با صورت شروع مي کنيم. ببينيد چه ساده مي توانيد صورت آن را بکشيد. يک هفت باز را در دايره ي کوچکتر به عنوان بيني آن مي کشيم. دايره ي کوچکتر پوزه ي گوسفند را تشکيل مي دهد.
بسيار ساده مي توانيد با کشيدن موهاي فرفري،گوسفندتان را زيباتر کنيد. در لابه لاي موهايش يک گوش بکشيد که بسيار شبيه به يک برگ است.
گوسفند
بر اساس همان دايره هايي که کشيديد صورت گوسفند را کامل کنيد و دور تا دور صورت او را با خط منحني ممتدي رسم مي کنيم. کمي دهان آن را باز بگذاريد تا بتوانيد برايش دندان بکشيد.
 گوش ديگر گوسفند که در لاي موهاي او پنهان شده است را همانند گوش ديگر بکشيد.
گوسفند
و حالا نوبت به بدن پشمالوي گوسفند مي رسد. خيلي ساده است و به راحتي مي توانيد آن را بکشيد. خطي که با آن بيضي را تقسيم بندي کرديم، پشت گوسفند را مشخص مي کند. پس همانطور که مي بينيد دور تا دور بدن او را شبيه به ابر مي کشيم. زيرا پشم روي بدن گوسفند کمي شبيه به ابر هاي نقاشي است.
دم او نيز همانند گوش هايش شبيه به يک برگ ساده است.همانطور که مي دانيد گوسفند چهار پا دارد و از اين زاويه همه ي آنها به طور کامل مشخص نيست. اما خيلي پيچيده نيست. با خطوط عمودي بسيار ساده مي توانيد آنها را بکشيد.
گوسفند
خطوط اضافي پيش طرح را پاک کنيد تا شکل اصلي آن پيدا شود. مي توانيد در مرحله ي آخر جزئيات بيشتري بکشيد تا گوسفند قشنگ تري داشته باشيد. پس از کامل شدن نقاشيتان، مي توانيد آن را رنگ کنيد.
گوسفند
 
مهديه زمردکار
تعداد بازديد:2273 آخرين تغييرات:90/01/29
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر