پنج شنبه 2 اسفند 1397 - 16 جمادي الثاني 1440 - 21 فوريه 2019
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

تروريسم زاييده ديكتاتوري است

تروريسم زاييده ديكتاتوري است

امام جمعه مسجد مكي اهل سنت زاهدان گفت: تروريسم و خشونت زاييده ديكتاتوري و استبداد حاكمان ظالم است.

 

مولوي 'عبدالحميد اسماعيل زهي' در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته مسجد مكي اهل سنت زاهدان اظهار داشت: آنهايي كه از مرگ اسامه بن لادن خوشحالي و پايكوبي مي كنند بايد بدانند كه با قتل او تروريسم در جهان خاتمه پيدا نمي كند.
وي افزود: آمريكا و حاكمان مستبد وابسته به او به خاطر داشتن قدرت ظاهري دچار غرور شده اند و اين غرور نشان از كم عقلي آنان است.
خطيب جمعه مسجد مكي اهل سنت زاهدان ادامه داد: غرب بايد به اين پرسش مهم پاسخ دهد كه منشاء ايجاد تروريسم در جهان چيست و اين اسامه بن لادن و امثال او چرا به وجود آمدند.
اسماعيل زهي افزود: غرب در حالي ترور و خشونت و جمودگرايي را به مسلمانان نسبت مي دهد كه هنوز حاضر نشده پاسخ اين سوال را بدهد.
وي افزود: بيشتر خشونت ها و عمليات هاي انتحاري زماني رخ مي دهد كه صداي معترضان و منتقدان شنيده نمي شود و آنها را به حد انفجار سوق مي دهد.
وي خاطر نشان كرد: اگر يك مجاهد فلسطيني در مقابل جنايات اسراييل غاصب به خود بمب مي بندد و يا در افغانستان و ساير مناطق اين حوادث خشن روي مي دهد ناشي از استبداد حاكمان ظالم و نشنيدن صداي مردم مظلوم است.
امام جمعه مسجد مكي اهل سنت زاهدان افزود: قيام هاي اخير ملت هاي مسلمان در خاورميانه نيز ناشي از همين بي توجهي حاكمان زورگو و نشنيدن صداي ملتها است و پيش بيني من اين است كه ان شاءالله اين قيام هاي مردمي به سرانجام مي رسد.
وي با اشاره به ادعاي غرب مبني بر قايل بودن به آزادي و دموكراسي اظهار داشت: نگاه منصفانه گوياي اين است كه در غرب در برخي موارد همچون برگزاري انتخابات آزادي وجود دارد اما سوال ما از سردمداران و حاكمان غرب اين است كه شما چرا حرف مردم مظلوم فلسطين، افغانستان و ساير مظلومان عالم را گوش نمي كنيد و به آزاديخواهي آنان توجه نداريد؟
وي تاكيد كرد: حاكمان و صاحبان سلطه اگر اجازه انتقاد سازنده را به ملت هاي خويش بدهند و صداي آنان را در گلو خفه نسازند هيچگاه جامعه به حد انفجار نمي رسد زيرا انتقاد مانع استبداد مي شود.
خطيب جمعه مسجد مكي اهل سنت زاهدان در بخش ديگري از سخنانش فرارسيدن ايام فاطميه را به عموم مسلمانان تسليت گفت و اظهار داشت: حضرت زهرا (س) سيده زنان اهل بهشت و بالاترين الگو براي همه زنان مسلمان به شمار مي رود.
وي افزود: زنان مسلمان در همه شوونات زندگي خود بايد از سيرت پاك دخت بزرگوار نبي مكرم اسلام(ص) تبعيت كنند و ايشان را سرمشق خود قرار دهند. 
تعداد بازديد:1140 آخرين تغييرات:90/02/19
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر