پنج شنبه 26 تير 1399 - 24 ذي القعده 1441 - 16 ژولاي 2020
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

مناظره داغ نمایندگان دولت و مجلس بر سر ادغام وزارتخانه​ها/از اتهام زنی تا بلاتکلیفی سه وزیر

مناظره داغ نمايندگان دولت و مجلس بر سر ادغام وزارتخانه​ها/از اتهام زني تا بلاتکليفي سه وزير

محسن کوهکن سخنگوي هيات رئيسه مجلس و لطف​الله فروزنده معاون نيروي انساني رئيس​جمهور چهارشنبه شب مهمان برنامه گفت​وگوي ويژه خبري شبکه دو سيما بودند.

به گزارش خبرآنلاين، هدف از دعوت اين دو نفر، بررسي اختلاف نظر دو قوه بر سر ماده 53 قانون برنامه پنجم بود که به ادغام وزارتخانه​ها اشاره داشت. بر اساس اين ماده، دولت مکلف است در دو سال اول اجراي قانون برنامه، تعداد وزارتخانه​ها را از 23 به 17 عدد کاهش دهد و شرح وظايف وزارتخانه​هاي جديد و وزرا را به مجلس معرفي کند.

تفاسير مختلف از اجراي اين ماده، سه روزي است که به فضاي رسانه​اي راه يافته است. پس از تصميم دولت به ادغام سه وزارتخانه در يکديگر و خداحافظي غيرمستقيم سه عضو کابينه (ميرکاظمي، محصولي و محرابيان)، نمايندگان مجلس در جلسه روز سه​شنبه اين هفته به دولت يادآور شدند که به مُرّ قانون عمل نکرده است و علي لاريجاني هم به دولت هشدار داد که بايد براي تشکيل وزارتخانه​هاي جديد  و وزرايشان از مجلس راي اعتماد بگيرد.

اما رئيس​جمهور در نشست روز چهارشنبه هيات دولت، با اعتقاد بر اينکه به قانون عمل کرده است، گفت: عده‌اي در تلاشند دولت را به اقدام خلاف قانون متهم کنند.

کوهکن و فروزنده هم به رسانه ملي دعوت شده بودند تا ريشه اختلاف نظر دولت و مجلس در اجراي اين قانون مشخص شود.


منبع : خبرآنلاين

تعداد بازديد:970 آخرين تغييرات:90/02/22
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر