جمعه 27 مهر 1397 - 9 صفر 1440 - 19 اكتبر 2018
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

ايجاد 2.5 ميليون شغل در برنامه دولت است

ايجاد 2.5 ميليون شغل در برنامه دولت است

خبرگزاري فارس: معاون اول رئيس جمهور گفت: براساس پيش‌بيني‌هاي انجام شده در سال جاري توسعه راه‌ها، صنعت و معدن و ايجاد 2 ميليون و 500 هزار شغل در برنامه نخست كارهاي دولت قرار دارد.به گزارش خبرگزاري فارس از اصفهان، محمدرضا رحيمي صبح امروز در جمع خبرنگاران در فرودگاه اصفهان با بيان اينكه در هفته‌هاي اخير عده‌اي از افراد سعي در تضعيف دولت و ايجاد فاصله ميان رهبري و دولتمردان كرده‌اند، اظهار داشت: ايجاد اين چنين حاشيه‌سازي‌ها بر عملكرد دولت و پيشرفت امور تاثير مي‌‌گذارد، لذا سياسيون بايد با درايت از انجام اين كارها كه براي دولت انرژي بر است، بپرهيزند.
وي خطاب به مسئولان گفت: مصلحت انديشان كشور و نظام و همه مسئولان حفظ نظام را در اولويت نخست خود قرار دهند و از بدگويي دولت، ايجاد اختلال در كارهاي دولت و بهانه تراشي‌ها و جوسازي‌ها بپرهيزند.
معاون اول رئيس جمهور بيان داشت: اعضاي دولت براي پيشبرد امور كشور نيازمند آرامش هستند و كارهاي كشور تنها جنبه سياسي ندارد كه همه چيز را تحت الشعاع سياست قرار دهند و سياسي فكر كنند.
وي تاكيد كرد: سال جاري به عنوان يكي از سال‌هاي حياتي براي دولت دهم به شمار مي‌رود و گام‌هاي زيادي براي افزايش توليد توسط دولتمردان برداشته شده است لذا بايد در جوي آرام و با همكاري و همراهي مردم و مسئولان براي به ثمر نشستن اين اقدامات تلاش كنيم تا شاهد پيشرفت و توسعه كشور باشيم.
رحيمي تصريح كرد: توسعه و پيشرفت در كشور طرح‌هايي از قبيل ميزان و تامين بسياري از مشكلاتي را كه اقشار مختلف مردم با آن روبه‌رو هستند را بر طرف مي‌كند.
وي با اشاره به اينكه ايجاد اشتغال از اولويت‌هاي اصلي دولت در تمام نقاط كشور است، افزود: ما براي خشكاندن ريشه فقر و ارائه الگويي مناسب به دنيا بايد معضل بيكاري را از ميان برداريم و در اين راه توسعه مشاغل خانگي بايد در دستور كار ما قرار گيرد.
معاون اول رئيس جمهور خاطرنشان كرد: براساس پيش‌بيني‌هاي انجام شده در سال جاري توسعه راه‌ها، صنعت و معدن و ايجاد 2 ميليون و 500 هزار شغل در برنامه نخست كارهاي دولت قرار دارد.
وي در ادامه با بيان اينكه اصفهان يكي از استان‌هاي مناسب و مستعد براي توليد است، اضافه كرد: ساخت 140 هزار واحد مسكن شهري و 25 هزار واحد مسكن روستايي گواهي بر توانمندي‌هاي اصفهان است.
رحيمي در ارتباط با پروژه‌هاي مسكن مهر كه امروز به بهره‌برداري مي‌رسد، اظهار داشت: در حال حاضر 165 هزار واحد مسكوني در اصفهان در حال ساخت است كه 22 هزار واحد از آن به صورت همزمان در امروز به بهر‌ه‌برداري مي‌رسد.
وي افزود: از 22 هزار واحدي كه امروز به بهره‌برداري مي‌رسد، 13 هزار و 500 واحد مربوط به مسكن مهر و 8 هزار و 500 واحد از محل بنگاه‌هاي زودبازده از مصوبات هيئت دولت نهم است.
معاون اول رئيس جمهور افزود: درصدد هستيم تا پايان دولت دهم تمام متقاضيان مسكن كه ثبت نام كرده‌اند، صاحبخانه شوند.

تعداد بازديد:702 آخرين تغييرات:90/02/24
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر