پنج شنبه 26 تير 1399 - 24 ذي القعده 1441 - 16 ژولاي 2020
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

اظهار عجز اسرائيل در برابر اقتدار ایران

اظهار عجز اسرائيل در برابر اقتدار ايران

وحشت و نگراني مسئولان و سردمداران رژيم‌صهيونيستي با آغاز سونامي ‌تحولات منطقه موضوعي نيست که بر کسي پوشيده باشد وليکن آنچه بيش از هر موضوعي قابل بررسي است.


جوان آنلاين: وحشت و نگراني مسئولان و سردمداران رژيم‌صهيونيستي با آغاز سونامي ‌تحولات منطقه موضوعي نيست که بر کسي پوشيده باشد وليکن آنچه بيش از هر موضوعي قابل بررسي است، اظهار عجز و اعتراف به شکست مقامات ارشد و تحليلگران سياسي و امنيتي اين رژيم‌غاصب بوده که نه تنها حاکي از سردرگمي ‌صهونيسم بين‌الملل قلمداد مي‌گردد، بلکه اعتراف به نفوذ و اقتدار جمهوري اسلامي‌ در قبال الگوسازي ايران در منطقه قابل ارزيابي است.
يک تحليلگر صهيونيست تصريح مي‌نمايد: ايران به عنوان يک مسئله مهم امنيتي باعث دعواهاي سياسي ميان جناح‌هاي مختلف اسرائيل شده است.
مئير جاودانفر در گفت‌وگو با بي‌بي‌سي عنوان مي‌نمايد: در مورد ايران نظرات مختلفي در اسرائيل وجود دارد و واکنش ايهود باراک به سخنان داگان، رئيس سابق موساد نشان مي‌دهد که اين اختلاف نظر در حال عميق‌تر شدن است.
اين تحليلگر صهيونيستي ادامه مي‌دهد: اين اظهارات و واکنش‌هاي متقابل نشان مي‌دهد که اختلاف نظر بسيار زيادي وجود دارد و خيلي‌ها در حال حاضر در محافل آکادميک بحث مي‌کنند که بهترين روش و استراتژي اسرائيل در مقابل ايران چه خواهد بود.
در واقع بحث و جدل در خصوص نوع رفتار و برخورد با جمهوري اسلامي‌ حاکي از بن بست راهبردي رژيم صهيونيستي در قبال جمهوري اسلامي‌ و شکست در چيدمان سياسي حاکم بر خاورميانه مي‌باشد. بنابراين اين تحليلگر وابسته به رسانه‌هاي غرب درباره اينکه کدام نظر در اسرائيل در مورد برنامه هسته‌اي ايران غالب است؟ اعتراف مي‌نمايد: در حال حاضر تنها نظر غالب اين است که اسرائيل بايد از راهبرد بين‌المللي شامل مذاکرات با ايران و در عين حال اعمال تحريم‌ها حمايت کند.
همچنين در روز‌هاي گذشته شيمون پرز رئيس رژيم جعلي صهيونيستي نيز به مناسبت شصت و سومين سالگرد اشغال فلسطين بيانيه‌اي منتشر کرد و در آن نوشت: ما همچنان با نيروهاي شرور ‌به ويژه آنهايي که از ايران سرچشمه مي‌گيرد، مواجه هستيم. بنابراين بايد همه جهانيان را عليه خطر بسيج کنيم.
در واقع اين اظهار نظر در خصوص نوع برخورد با ايران از سوي افرادي که تا چندي پيش تهديد نظامي ‌و حمله به نيروگاه هسته‌اي ايران را مطرح مي‌نمودند، دليلي بر شکست و عجز و ناتواني غرب و صهيونيسم بين‌الملل در رجزخواني سياسي و جهاني مي‌باشد؛ چرا که عجز و سردرگمي در محافل صهيونيستي درباره نحوه مواجه شدن با قدرت فزاينده ايران در حالي است که به تازگي مئير داگان رئيس جديد بازنشسته سرويس موساد اعلام کرد حمله نظامي به ايران احمقانه‌ترين کار ممکن است.
داگان در دانشگاه يهوديان در بيت‌المقدس اشغالي گفت: زيرساخت‌هاي هسته‌اي ايران تحت نظارت آژانس بين‌المللي انرژي اتمي و قانوني و هرگونه حمله‌اي به آن تقابل آشکار با قوانين بين‌المللي است ضمن اينکه ماجراي ايران با رآکتور هسته‌اي عراق که سال 1981 به آن حمله کرديم، متفاوت است. تأسيسات اتمي ايران در سراسر آن کشور پراکنده شده‌اند و اين کار حمله مؤثر را دشوار کرده است.
وي همچنين در خصوص تبعات حمله احتمالي به ايران عنوان مي‌نمايد: پس از آن، جنگ با ايران پيش مي‌آيد و اين موضوعي است که مي‌دانيم چگونه آغاز مي‌شود، اما از نحوه پايان آن بي‌اطلاعيم. ايراني‌ها از توانمندي شليک راکت به سمت اسرائيل براي چندين ماه برخوردارند، احتمال دارد حزب الله ده‌ها هزار راکت و صدها موشک دوربرد به سمت اسرائيل شليک کند، از سوي ديگر تهران مي‌تواند حماس را فعال سازد و اين خطر هم وجود دارد که سوريه به اين جنگ ملحق شود.
روزنامه‌صهيونيستي هاآرتص با اشاره به سخنان داگان و بازتاب‌هاي آن نوشت: اظهار رئيس سابق موساد [به عنوان فردي مطيع]، اسرائيل را به هم ريخته است. در پي اظهارات داگان درباره احمقانه بودن طرح حمله به ايران، دو مقام اسبق موساد نيز اين ديدگاه را تأييد کردند و اين در حالي است که برخي مقامات دولتي معتقدند نبايد اظهاراتي در اين سطح رسانه‌اي مي‌شد. «دني ياتوم» و «افرايم هالووي» از رؤساي سابق موساد با تأييد اظهارات داگان گفته‌اند که براساس ارزيابي‌ها و دلايل متعدد طرح حمله به ايران احمقانه‌ است. 
بنابراين با توجه به سابقه و نفوذ داگان به عنوان فردي که در دوره رياست وي در سازمان تروريستي و جاسوسي موساد عمليات تروريستي نظير ترور عماد مغنيه فرمانده نظامي ارشد حزب‌الله، ترور چند دانشمند هسته‌اي ايران و عمليات خرابکارانه از طريق ارسال ويروس استاکس نت صورت گرفته است اين تحليل و اظهار نظر وي براي صهيونيست‌ها حائز اهميت بوده و بر همين اساس اظهارات وي بيش از گذشته دل صهيونيست‌ها را خالي کرده است. بنابراين ايجاد اين اختلافات و اظهارات در سطح مقامات ارشد رژيم‌صهيونيستي سردرگمي‌ و ايجاد شکاف در سياست‌هاي شيطاني اسرائيل را نشان داده که با اضطراب و نگراني سران اين رژيم اظهار عجز و اعتراف به شکست آنان را دو‌چندان نموده است. 
تعداد بازديد:1117 آخرين تغييرات:90/02/25
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر