جمعه 17 مرداد 1399 - 17 ذي الحجه 1441 - 7 آگوست 2020
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

در شرايط كنوني كشور نيازمند كار است/ ايران آماده جهش هاي بزرگ

در شرايط كنوني كشور نيازمند كار است/ ايران آماده جهش هاي بزرگ

تهران- رييس جمهوري اسلامي ايران در باره حاشيه سازيهايي كه در قبال دولت مي شود، گفت: دولت خادم همه است و در دوره مسئوليتش بايد از همه وقتش براي كار استفاده كند و همين كار را خواهد كرد.

به گزارش خبرنگار سياسي ايرنا، دكتر 'محمود احمدي نژاد ' در ادامه گفت وگوي زنده تلويزيوني با مردم، با تاكيد به اينكه ' در شرايط كنوني بايد كار كنيم و كشور نيازمند كار است'، افزود: دولت ها مي آيند و مي روند اما ايران ، ملت ، آرمان اين كشور و انقلاب اين ملت باقي مي ماند و اين سيستم بايد در دنيا به عنوان الگو معرفي شود.
وي با بيان اين كه جمهوري اسلامي ايران يك حرف جديد براي دنيا دارد و معتقد است بايد بهتر زندگي كرد و يك سيستم حكومتي سالمتر، بهتر و موفقتر داشت، تصريح كرد: امروز در علم، اقتصاد و صنعت پيشرفت كرده ايم و تلاش داريم يك جامعه بانشاط ، زنده و آزاد را به دنيا معرفي كنيم.
رييس جمهوري با تاكيد بر اين كه جامعه ايران بايد پيشرفت كند و به لحاظ علمي، اقتصادي ، عمراني و صنعتي در منطقه و جهان سرآمد و الگو باشد، اظهارداشت: خوشبختانه امروز در حال نزديك شدن به چنين جامعه اي هستيم.
احمدي نژاد با بيان اين كه ملتي بزرگ با بهترين تاريخ، فرهنگ ، اعتقادات را داريم كه داراي بهترين رهبري است، گفت: بايد كشور را بسازيم و به جلو ببريم.
وي افزود: خوشبختانه كشور با نشاط و آماده جهش هاي بزرگ است و اين آرزوي ملت ايران و از تاكيدات حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبري است كه همه توان ها در راه سازندگي مصروف شود.
رييس جمهوري با دعوت همگان به كار ، تلاش و ساختن كشور، گفت: ما در مباني هيچ مشكلي نداريم و نظام و ساختارهاي آن و ملت و اعتقاداتمان مستحكم هستند.

** احدي از دولت حق دخالت در انتخابات را ندارد
رييس جمهوري اسلامي ايران در پاسخ به اين سوال، برخي شبهاتي را مطرح مي كنند مبني بر اين كه دولت تلاش مي كند در روند انتخابات آتي مجلس شوراي اسلامي اثرگذاري كند، نظر شما چيست؟ گفت: وزارت كشور مجري برگزاري انتخابات مجلس است و هيچ احدي از دولت هم حق دخالت در انتخابات را ندارد.
احمدي نژاد تصريح كرد: به نظرم با توجه به مدت باقيمانده به برگزاري انتخابات اين موضوع جاي طرح ندارد.
وي با بيان اين كه برخي وقتها آدم دلش مي سوزد، گفت: سيستم ما سيستم ولايت فقيه است و اگرچه يك حرف نو در جهان است اما اين حرف ريشه در اعتقادات ما دارد.
رييس جمهوري افزود: هر ملتي آرزو دارد كه حاكم آن عالمترين ، شجاعترين، متقي ترين، پاكترين و مردمي ترين باشد و نقطه اوج اين مساله حاكماني است كه متصل هستند به سلسله مراتب ولايت تا خدا ، يعني بهتريني كه ما اعتقاد داريم و مي گوييم حاكميت از آن خدا است و همينطور مي آيد تا مي رسد به ولي فقيه .
احمدي نژاد اظهارداشت: ولي فقيه به اعتقاد ما راه امام زمان (عج) است ، نظام ولايت فقيه مترقي ترين نظام عالم و مردمي ترين نظامها است كه دو پايه دارد، 'امام و امت' ، 'ولي و ملت ' اين دو مجموعه نظام ولايت مي شوند.
وي با بيان اين كه ولي به عنوان رهبري و هدايتگر و ملت به عنوان عمل كننده ، پيگري كننده و مطالبه كننده هستند، تصريح كرد: فرض كنيد يك كاري بايد در كشور انجام شود و ولايت خطي ترسيم مي كند آن كسي كه بايد اين كار را به نتيجه برساند، ملت است.
احمدي نژاد خاطرنشان كرد: ' ولي بي ملت دست بسته است' و ' ملت بي ولي سرگشته و متفرق است ' اما رابطه بين اين دو عشق و محبت است.
رييس جمهوري با بيان اين كه عاشقترين انسانها نسبت به مردم، ولي است، گفت: ولايت يعني سرچشمه عشق به انسانها وبه همين دليل هم موفق است و هرچقدر اين رابطه عاشقانه قوي تر باشد، همبستگي، پيروزيها، موفقيتها ، پيشرفتها و كمال تعالي بيشتر خواهد بود .
وي با طرح اين سوال كه ماموريت چيست؟ ، اظهار داشت : ماموريت ايجاد رابطه عاشقانه و اجراي عدالت است، يك رهبر عادل كه به فضل خدا ما در جمهوري اسلامي داريم، اگر ملت نباشد، عدالت اجرا نمي شود و اگر يك ملت عدالت بخواهد و حاكم عادل نباشد، عدالت اجرا نمي شود و بنابر اين نظام ولايت فقيه يعني اينكه همه اينها را در خودش جمع كرده است.
احمدي نژاد، گفت: البته اين موضوع نسبي است و ما نمي گوييم عدالت مطلق است و معصوم هستيم ،رهبري عزيز هم اين ادعا را ندارند، اصلا ولي فقيه مي آيد كه مردم عدالت را برپا كنند.
رييس جمهوري خاطرنشان كرد: بعضي ها فقط مي گويند مردم، اما مردم بدون ولي سرگشته و متفرق هستند، برخي ها نيز مي گويند فقط ولي و مردم را كنار بگذار، اما ولي آمده است كه مردم را به صحنه بكشاند.
وي با تاكيد بر اين كه ما واقعا يك نظام الگو داريم و ساختارها و كشور را مي سازيم، اظهار داشت:مي خواهيم اين الگو را به دنيا معرفي كنيم و عرضه نيز خواهيم كرد.
احمدي نژاد از ولايت فقيه به عنوان يك هديه الهي ياد كرد كه يك هزار و 400 سال بر روي آن كار شده وبه شكل نظام ولايت فقيه در جمهوري اسلامي ايران درآمده و اين وجه تمايز ما با ساير كشورهاي جهان است كه بايد قدر آن را بدانيم.
رييس جمهوري خاطرنشان كرد: نظام ولايت فقيه ريشه در اعتقادات و آرمانهاي ما دارد و ولي فقيه آزادانديش ترين فرد جامعه، با سعه صدر ترين است و اين را تجربه كرده ايم.
وي با بيان اين كه رحيم ترين و عاشق ترين فرد به مردم ولي است و همه دوست دارند حاكمشان عالم و يك فقيه ديني ، عادل، شجاع و دلسوزباشد، گفت: امام (ره) آمد اين موضوع را با كمك خود ملت براي ما پايه گذاري كرد و اين ظرفيتهاي عظيم هم اينك در اختيار ملت است.
احمدي نژاد افزود: جمهوري اسلامي ايران امروز اصلا مشكل لاينحلي ندارد ، براي اين كه سيستم آن بگونه اي است كه هرجا بخواهد با مشكل مواجه شود كسي هست كه گره را باز كند و اين بسيار زيبا است و در هيچ كجاي دنيا وجود ندارد.
رييس جمهوري با بيان اين كه بن بستهايي در دنيا ايجاد مي شود كه اصلا قابل حل نيست، گفت: در جمهوري اسلامي ايران به خاطر همين امر، نشاط، انگيزه و تلاش است و دولت به همين علت است كه 24 ساعت كار مي كند و انگيزه هاي آن بيشتر و مي بيند كه آرزوهاي آن در حال تحقق است.
احمدي نژاد تاكيد كرد : خود را موظف مي دانم از رهبري عزير كه رابطه ما با ايشان هم شخصي است و هم اعتقادي ، دفاع كنم.
وي افزود: ولي فقيه همانند پدر براي جامعه است و پدري دلسوزتر از ولي براي جامعه وجود ندارد.
رييس جمهوري خاطرنشان كرد: مشكلي در جمهوري اسلامي ايران نيست البته ضعف هايي ممكن است در جامعه وجود داشته باشد كه هست.
احمدي نژاد تصريح كرد: ولي فقيه متعلق به همه است و 75 ميليون نفر زير اين چتر هستند مگر اين كه كسي اصرار داشته باشد خودش را از زير اين چتر بيرون بياندازد كه آن يك بحث ديگري است .
رييس جمهوري اسلامي ايران اضافه كرد: نظام ولايت فقيه موفق است و اين همه پيشرفت معجره آسا است به طوري كه نمي توانند باور كنند.
احمدي نژاد افزود: بانك جهاني سه سال در تلاش بود تا ايران را به بهانه پول شويي كه كار خود آمريكايي ها است ، به سوي يك تحريم جديد بانكي ببرد اما ديدند تحريم سازمان ملل تاثير نكرد و امسال مجبور شدند بيايند از ايران تعريف كنند.
رييس جمهوري اظهارداشت : بايد تلاش كنيم نظام ولايت فقيه در دنيا تجربه خوبي برجاي بگذارد زيرا راه ديگري در برابر بشريت نيست.
احمدي نژاد با تاكيد به اينكه ' راه روشن است'، اضافه كرد: امروز يك راه جديدي باز شده است كه اميد را در دنيا زنده كرده و همه توجه دارند و موضوع بحث دنيا است و دولت هم در مسير ساختن ، اعتلا و آباداني قرار گرفته است 
تعداد بازديد:1111 آخرين تغييرات:90/02/26
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر