سه شنبه 7 بهمن 1399 - 12 جمادي الثاني 1442 - 26 ژانويه 2021
صفحه اصلي/آرشيو اخبار سازمان/اخبار دلگان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

نشست ستاد امر به معروف و نهي از منكر در دلگان برگزار شد

نشست ستاد امر به معروف و نهي از منكر در دلگان برگزار شد

نشست ستاد امر به معروف و نهي از منكر 25 ارديبهشت‌ماه در محل دفتر امام‌جمعه دلگان برگزار شد.

 

 

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي سيستان و بلوچستان ، ابراهيم بامري گفت: نشست ستاد امر به معروف و نهي از منكر روز 25 ارديبهشت‌ماه در محل دفتر امام جمعه دلگان برگزار شد.
 مدير روابط عمومي اداره تبليغات اسلامي دلگان تصريح كرد: اين نشست با حضور مشكي فرماندار حجت‌الاسلام بامري امام‌جمعه دلگان و ساير مسئولان برگزار شد.
بامري امام‌جمعه دلگان در اين نشست طي سخناني درباره اهميت امر به معروف و نهي از منكر به كلامي از امام‌علي(ع) اشاره كرده كه مي‌فرمايد:
 همه اعمال و حتي جهاد در راه خدا در مقايسه با امر به معروف ونهي از منكر مثل قطره در مقابل درياست و نيز مي‌فرمايند: اين دو از صفات خداوند سبحان است و اين دو مرگ را نزديك نكرده و روزي را نمي كاهد.
 وي همچنين اظهار كرد: هدف نهايي دين امر به معروف ونهي از منكر و برپاداشتن حدود الهي است و از موضوعات مهمي كه اصل و اساس دعوت انبيا الهي را تشكيل مي‌دهد امر به معروف و نهي از منكر است كه به طور قطع از راه‌هاي فلاح و رستگاري انسان و جامعه است.
امام‌جمعه دلگان با توجه به حديثي از اميرالمؤمنين(ع) امر به معروف براي اصلاح عوام و سوق دادن آن‌ها به راه رستگاري و سعادت و نهي از منكر براي جلوگيري از كارهاي ناشايست و ارتكاب معاصي كم‌خردان واجب شده است و همچنين براساس آيه 114 سوره مباركه آل‌عمران، صالحان كساني هستند كه به خدا و روز قيامت ايمان مي‌آورند و امر به معروف ونهي از منكر مي‌كنند و در خيرات پيشي مي‌گيرند.
 
 تعداد بازديد:962 آخرين تغييرات:90/02/27
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر