چهارشنبه 18 تير 1399 - 16 ذي القعده 1441 - 8 ژولاي 2020
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

رشد 47 درصدي صادرات ايران به چين درسال 89

رشد 47 درصدي صادرات ايران به چين درسال 89

تهران - مديركل دفتر بازرگاني آسيا و اقيانوسيه سازمان توسعه تجارت ازرشد 47 درصدي صادرات ايران به چين در سال گذشته خبرداد .

 

رشد 47 درصدي صادرات ايران به چين درسال 89

به گزارش ايرنا از وزارت بازرگاني ' امير طالبي' ،همچنين گفت : خشكسالي سال گذشته چين نياز اين كشور به واردات مواد غذايي را بيشتر كرده و ايران مي تواند صادركننده مواد غذايي به چين باشد.
طالبي با بيان اينكه چين يكي از بازارهاي بالقوه صادراتي براي ايران است، اعلام كرد: برنامه‌ريزي‌هاي جامع و خاصي براي مبادلات تجاري با كشور چين در سال 90، با همكاري بخش‌هاي گوناگون طراحي شده است.
به گفته وي، روند مبادلات بين ايران و چين در فروردين ماه بيانگر افزايش 10 درصدي صادرات به كشور چين نسبت به مدت مشابه در سال گذشته است كه با ادامه اين روند، صادرات ايران به چين در سال 90، حدود 40 تا 50 درصد افزايش خواهد داشت.
مديركل دفتر بازرگاني آسيا و اقيانوسيه، شركت در نمايشگاه‌هاي بين‌المللي دايمي در چين را يكي از راه‌هاي مهم گسترش تبادلات تجاري دانست و گفت: حضور در نمايشگاه‌هاي گياهان دارويي، محصولات پزشكي شانگهاي، نمايشگاه مواد غذايي حلال كه در تيرماه برگزار مي‌شود، در دستور كار هيات‌هاي تجاري قرار گرفته است.
وي ايجاد پايگاه اطلاع‌رساني مشترك بين شركت‌هاي ايراني و چيني را يكي ديگر از اقدامات موثر در افزايش مبادلات دانست و افزود: اين پايگاه با هدف جلوگيري از ورود شركت‌هاي غيرمعتبر ايراني و چيني در مبادلات تجاري ايجاد شده است.

 تعداد بازديد:973 آخرين تغييرات:90/03/08
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر