پنج شنبه 26 تير 1399 - 24 ذي القعده 1441 - 16 ژولاي 2020
صفحه اصلي/كتاب هفته


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

گفتگوی عاقلانه؛ زندگی عاشقانه

گفتگوي عاقلانه؛ زندگي عاشقانه

چقدر خوب است که پيش از ازدواج يکديگر را بهتر و بيشتر بشناسيم تا امکان اتخاذ تصميم درست و منطقي فراهم گردد.


گفتگوي عاقلانه؛ زندگي عاشقانه

 

يکي از مسائلي که در جريان آشنايي هاي قبل از ازدواج وجود دارد ، جذبه و کشش طرفين است . به ويژه با ابراز علاقه و محبت از طرف پسر و مجذوب شدن دختر! روند انتخاب و مذاکرات عاقلانه و منطقي قبل از ازدواج ، تحت تاثير و سوگيري قرار مي گيرد که در نهايت بسياري از موارد مهم و اساسي که مي بايست پيش از ازدواج در خصوص آنها تبادل نظر و توافق صورت گيرد ، ناگفته و مسکوت باقي مي ماند. همين امر بعدها در طول فرآيند زندگي واقعي زوجين موجب بروز تنش ها و ناملايمات متعدد مي گردد و زندگي را به کام همسران جوان تلخ مي کند . حال آن که مي شود پيش از وقوع و در نقطه آغاز ، از ظهور و بروز بسيار از اينگونه موارد پيشگيري کرد.

از طرف ديگر بسياري از دختران و پسران به واقع نمي دانند که در مورد چه موضوعاتي بايد با هم صحبت کنند. همچنين مکتوب کردن موارد مطروحه و نگهداري آن ايجاد تعهدي مي نمايد که گفتارها را از دايره شفاهيات که معمولا به فراموشي سپرده مي شوند به صورت سندي مکتوب در نزد طرفين نگهداري نمايد.

کتاب "گفتگوي عاقلانه؛ زندگي عاشقانه "تلاش کرده است ، کليه سوالات لازم و اساسي و اطلاعاتي که قبل از ازدواج دختر و پسر بايد از يکديگر کسب کنند را مطرح کند تا با پاسخگويي و صحبت در مورد موارد مطرح و مهم  و مشاوره با افراد صاحب صلاحيت جوانان عزيز را به يک انتخاب درست ، شايسته و در نهايت تشکيل يک زندگي خوشبخت هدايت نمايد.

پرسشنامه اي که ابراهيم نعيمي نظام آبادي در اين کتاب تدوين کرده است فرصت خوبي را براي هر دو طرف فراهم مي سازد تا از نقطه نظرات يکديگر راجع به مسائل اساسي زندگي آگاهي پيدا کنند و نقطه نظرات مشترک و مخالف را مشخص کنند ، روي نقاط مشترک تاکيد نموده و سعي در نزديک کردن نقطه نظرات مخاف بنمايند،به طوري که به تفاهم لازم قبل از ازدواج دسترسي پيدا کنند و سپس اقدام به ازدواج کنند.

پيشنهاد مي شود خانم يا آقاي محترمي که تلاش مي کند پيش از ازدواج از خصوصيات فکري ، روحي، جسمي و در کل ، شرايط و وضعيت همسر آينده خود مطلع باشد 2 جلد از اين کتابچه خود ابزاري را تهيه کرده يک جلد آن را خود پاسخ گويد و يک جلد ديگر را براي همسر مورد نظر خود بفرستد و از او بخواهد که به سوالات پاسخ دهد  ، بعد از پاسخگويي هر دو نفر،در يک زمان واحد کتابچه ها معاوضه شود و بعد از بررسي و مقايسه با پاسخ هاي خود و مشاوره با اشخاص صاحب صلاحيت که صادق و امين و مطلع باشند تصميم نهايي را اتخاذ نمايند.

مشخصات کتاب

گفتگوي عاقلانه؛ زندگي عاشقانه
موضوع : راهنمايي و مشاوره قبل از ازدواج
تأليف : ابراهيم نعيمي نظام آبادي
ناشر : روان سنجي
اين کتاب را از فروشگاه اينترنتي نيز مي توانيد تهيه کنيد.
  
تعداد بازديد:3719 آخرين تغييرات:90/03/09
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر