چهارشنبه 24 مرداد 1397 - 3 ذي الحجه 1439 - 15 آگوست 2018
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

واکنش رهبری به تعریف و تمجید یک نماینده

واکنش رهبري به تعريف و تمجيد يک نماينده

در حاشيه ديدار امروز رهبر معظم انقلاب با نمايندگان مردم در مجلس شوراي اسلامي، ايشان واکنش جالب و البته آموزنده اي نسبت به سخنان يکي از نمايندگان داشتند.

 

 


تعاريف و تمجيدات يک نماينده مجلس درباره مقام معظم رهبري ، واکنش ايشان را به دنبال داشت. در حاشيه ديدار امروز رهبر معظم انقلاب با نمايندگان مردم در مجلس شوراي اسلامي، ايشان واکنش جالب و البته آموزنده اي نسبت به سخنان يکي از نمايندگان داشتند.
 
 در خلال اين جلسه، هنگامي که عليرضا دهقان نماينده مردم باغملك و ايذه در سخنان خود برخي تعابير و تمجيدهاي مبالغه آميز را در وصف رهبري طرح کرد، رهبر معظم انقلاب در واکنش به سخنان وي فرمودند: «اين تعبيرات کمکي به پيشرفت کار نمي کند».
 
هنگامي که يکي نمايندگان مجلس در سخنان خود برخي تعابير و تمجيدهاي مبالغه آميز را در وصف رهبري طرح کرد، رهبر معظم انقلاب در واکنش به سخنان وي فرمودند: «اين تعبيرات کمکي به پيشرفت کار نمي کند
 
حضرت آيت الله خامنه اي در واکنش به تعبيرات اين نماينده، همچنين فرمودند: «اين صحبت‌ها من را شرمنده مي‌کند و هم به ضرر من است و هم به ضرر گوينده».
 
چند سال پيش نيز وقتي يک گروه سرود ، در ديدار با رهبري ، سروده اي در وصف ايشان خواند ، رهبر انقلاب پس از استماع اين اثر ، طي سخناني اين قبيل کارها را منع کردند.
 
هم چنين از خانم مرضيه حديده چي نقل است: شاهد بوديم که روزي عده اي براي ملاقات با حضرت امام به حسينيه جماران آمده بودند و آقاي فخرالدين حجازي که در آن زمان نماينده اول تهران در مجلس شوراي اسلامي بود، از امام آن چنان تعريفي کرد که در حد ستايش بود. حضرت امام در جمله اي تکان دهنده به او مي فرمايند: «اين طور توصيف نکنيد، مبادا باورم بشود».
 
واكنش رهبري نسبت به سخنان تملق آميز اين نماينده و همچنين موارد مشابهي كه قبلا با واكنش هاي رهبر انقلاب همراه بوده است، براي بعضي مسئولان دولتي و نمايندگان مجلس كه مدت‏هاست با فراموشي مرام امام و رهبري، عادت به تملق گويي و چاپلوسي از مافوق خود كرده اند، زنگ خطر و هشداري است تا با يادآوري سيره معصومين و ارزشهاي انقلاب رفتار خود را اصلاح كرده و نسبت به پاكسازي اطرافيان خود از وجود اين افراد متملق اقدام نمايند.
 
به نظر مي رسد، چنين رفتار و برخوردي از سوي رهبر معظم انقلاب در قبال تعريف و تمجيدهاي بيجا، بايد به الگويي مناسب براي کارگزاران نظام جمهوري اسلامي در هر رتبه و مسئوليت تبديل شده و همگان به اين رفتار و منش اقتدا کنند.
 

فرآوري:يوسف قاضي زاده
بخش سياست تبيان 
تعداد بازديد:1751 آخرين تغييرات:90/03/09
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر