پنج شنبه 2 اسفند 1397 - 16 جمادي الثاني 1440 - 21 فوريه 2019
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

لیونی، ویروس فساد

ليوني، ويروس فساد

زيپي ليوني متولد ۸ ژوئيه ۱۹۵۸ در تل‌آويو، وزير امور خارجه سابق و معاون سابق نخست‌وزير رژيم صهيونيستي و رهبر حزب کاديما در اين رژيم است. او در ۱۷ سپتامبر ۲۰۰۸ به رهبري حزب کاديما انتخاب شد و ممکن است به عنوان نخست وزير رژيم صهيونيستي نيز انتخاب شود.


ليوني
وي در زمان معاونت نخست‌وزير رژيم صهيونيستي ، رياست هيئت صهيونيستي  در مذاکرات صلح با فلسطينيان را نيز به عهده داشت.
زيپي ليوني دومين زن تاريخ رژيم صهيونيستي است که تاکنون توانسته مقام وزير خارجه را پس از "گلدا ماير" که اولين نخست‌وزير زن رژيم صهيونيستي بود، کسب کند.
ليوني همسر يک مدير اقتصادي صهيونيست به نام "نفتالي اشپيتزر" است و از او دو فرزند دارد و به غير از زبان عبري، به زبان‌هاي انگليسي و فرانسه کاملا مسلط است.
در تاريخ ۱۰ فوريه ۲۰۰۹ ميلادي، حزب کاديما به رهبري وي توانست، با کسب ۲۸ کرسي در انتخابات سراسري رژيم صهيونيستي براي تشکيل هجدهمين پارلمان اسرائيل، بيشترين تعداد کرسي را ميان احزاب سياسي رژيم صهيونيستي کسب کند.
"ايتان"، پدر ليوني فرماندهي دفتر عمليات سازمان تروريستي صهيونيستي "اتسل" را به عهده داشت. اتزل كه مستقيما زير نظر "مناحيم بيگن" اداره مي شد، مسئول قتل و كشتار شهروندان فلسطيني بود.
ايتان به خاطر علاقه ذاتي كه به قتل و ترور داشت، همكاران جنايتكار و تروريستش لقب "يروحام شيطان" را به او داده بودند.
پدر ليوني در جريان تمامي كشتارهايي كه سازمان تروريستي اتسل پيش از سال 1948 انجام داد و هدف از آن اجراي طرح صهيونيست ها جهت اخراج فلسطينيان از سرزمين پدري شان بود، مشاركت داشت. ضمنا ايتان نقش برجسته اي در جريان كشتار "دير ياسين" نيز داشت.
"زيپي ليوني"، وزير خارجه 47 ساله در خانه ايتان، اين جنايتكار بزرگ صهيونيست رشد كرد و پايه تفكراتش همان افكار نژادپرستانه افراطي پدر بود. ليوني از همان آغاز در تمامي تظاهراتي كه عليه طرح هاي صلح برگزار مي شد، شركت مي كرد.
پس از سکته شارون، کاملا آشکار بود که ليوني به عنوان مهم ترين عنصر حزب كاديما در کنار رئيس جديد اين حزب يعني "ايهود اولمرت" خواهد ماند
بعد از پايان تحصيلات دوره دبيرستان خود به بخش ويژه آموزش افسران زن در ارتش صهيونيستي پيوست. پس از پايان دوره آموزش نظامي، وارد دانشگاه بار ايلان (جنوب شرق تل آويو) شد و تحصيلات خود را در رشته حقوق ادامه داد.
بعد از گذشت يك سال از تحصيل در دانشگاه و به خاطر تسلط كامل بر دو زبان انگليسي و فرانسه، وارد سازمان موساد شد و كار خود را در بخش اروپايي اين سازمان آغاز كرد.
"ناحوم ادموني" كه در آن زمان رياست موساد را به عهده داشت، در اين خصوص مي گفت: "ليوني در يكي از سري ترين تيم هاي موساد در اروپا فعاليت مي كرد. با وجود آن كه كسي در مورد نقش نيروهاي زن در دستگاه موساد حرفي نمي زند ؛ ولي يكي از مهم ترين نقشي را كه آنان دارند، مشاركت در جذب مزدوراني از ميان عرب ها، مسلمانان و حتي اروپايي ها براي سازمان موساد است. نيروهاي زن موساد از روش اغوا و فريب كه يكي از كارآمدترين روش ها در جذب مزدور است،‌ استفاده مي كنند."
ليوني، ويروس فساد
پس بايد گفت كه يكي از مهم ترين نقش هايي كه ليوني در سازمان موساد ايفا مي كرد، كشاندن شمار زيادتري از افراد به چنگال موساد بود تا اين كه به مزدوراني بدل شوند كه به نفع دولت اشغالگر قدس عمل مي كردند.
از ديگر سو، نيروهاي زن عضو موساد علاوه بر جذب نيرو وظيفه داشتند كه بستر را براي اجراي عمليات ترور آماده كنند. به عنوان نمونه بايد به ترور ابوجهاد، رهبر برجسته فلسطيني اشاره كرد كه در جريان آن، يكي از نيروهاي زن عضو موساد يك روزنامه نگار غربي را فريفت و روزنامه نگار مذكور به بهانه اين كه قصد مصاحبه مطبوعاتي با ابوجهاد را دارد، وارد منزلش در تونس شد و توانست اطلاعاتي را كه براي اجراي عمليات ترور لازم بود، جمع آوري كند و در اختيار نيروهاي "سييرت متكال" قرار دهد كه فرماندهي آن را رئيس پيشين ستاد مشترك ارتش رژيم صهيونيستي "موشه يالون" به عهده داشت.
ليوني در سال 1983 از عضويت سازمان موساد خارج شد و كار خود را به عنوان وكيل آغاز كرد. در همين دوره وارد "حزب ليكود" شد، حزبي كه پدر تروريستش از رهبران برجسته آن به شمار مي رفت.
ليوني به عنوان يکي از رهبران جوان حزب ليکود برگزيده شد و بنيامين نتانياهو نخست وزير رژيم صهيونيستي، او را به عنوان رئيس کل شرکت هاي رژيم صهيونيستي منصوب کرد و پس از آن به عنوان نماينده حزب ليکود به پارلمان اين رژيم راه يافت.
"آريل شارون" ليوني را به عنوان وزير در کابينه خود برگزيد و هم او بود که از تشکيل حزب کاديما به شدت حمايت کرد.
"ايتان"، پدر ليوني فرماندهي دفتر عمليات سازمان تروريستي صهيونيستي "اتسل" را به عهده داشت. اتزل كه مستقيما زير نظر "مناحيم بيگن" اداره مي شد، مسئول قتل و كشتار شهروندان فلسطيني بود.
پس از سکته شارون، کاملا آشکار بود که ليوني به عنوان مهم ترين عنصر حزب كاديما در کنار رئيس جديد اين حزب يعني "ايهود اولمرت" خواهد ماند. اولمرت نيز پس از استعفاي "سيلوان شالوم"، ليوني را به عنوان وزير امور خارجه کابينه خود برگزيد. با پيروزي حزب کاديما در انتخابات، ليوني هدايت وزارت خارجه رژيم صهيونيستي را بر عهده گرفت.
داستان زندگي اين مقام صهيونيستي نشان مي دهد که دشمنان ما براي ترفيع درجه و ارتقاي شغلي از چه معيارهايي استفاده مي کنند و ما نيز بايد از آنها درس بگيريم.
در پايان نيز بايد گفت كه اين يك ننگ بزرگ براي كشورهاي جهان است كه درهاي خود را به روي تروريست هاي صهيونيست گشاده اند و حال آنکه جامعه ستمگر جهاني از حمايت يکي از ملت هايي که خواهان باز پس گيري آزادي از دست رفته اش است، امتناع مي ورزدتعداد بازديد:1058 آخرين تغييرات:90/04/02
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر