پنج شنبه 21 فروردين 1399 - 15 شعبان 1441 - 9 آپريل 2020
صفحه اصلي/فرمايشات امام و رهبري (ره)


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

بازدید دستاوردهای جهادی علمی و اقتدار دفاعی نیروهای مسلح

بازديد دستاوردهاي جهادي علمي و اقتدار دفاعي نيروهاي مسلح

فرمانده كل قوا از نمايشگاه

 

 
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظّم انقلاب اسلامي و فرمانده كل قوا، امروز به مدت شش ساعت و نيم از دستاوردهاي تحقيقاتي نيروهاي مسلح در نمايشگاه جهاد علمي - اقتدار دفاعي بازديد كردند.
رهبر انقلاب اسلامي در ابتداي ورود به نمايشگاه در محل يادمان شهدا، ياد و خاطره شهداي دفاع مقدس را گرامي داشتند و براي آنان علو درجات مسئلت كردند.
در اين نمايشگاه بيش از سيصد دستاورد علمي، فناوري و محصولات دفاعي ارتش، سپاه پاسداران، نيروي انتظامي و وزارت دفاع، از فضا تا كف دريا به نمايش گذاشته شده بود.
دستاوردهاي علمي فناوري و محصولات دفاعي در زمينه سامانه هاي پدافند هوايي، هواپيما،  بالگرد و پرنده هاي بدون سرنشين، شناورهاي سطحي و زير سطحي، انواع رادارهاي پيشرفته دو بعدي و سه بعدي، سامانه پيشرفته ارتباطات امن و پايدار، تجهيزات جنگ الكترونيك و مقابله با جنگ الكترونيك، سامانه هاي جنگ سايبري، انواع شبيه سازهاي پيشرفته و دستاوردهاي پزشكي دفاعي، از بخشهاي اصلي اين نمايشگاه بود.
فرمانده كل قوا همچنين از توانايي ها و پيشرفتهاي نيروهاي مسلح در طراحي و ساخت خودروهاي تاكتيكي و تهاجمي سبك با قابليت رمل نوردي، خودروهاي زرهي سبك چند منظوره، ساخت و ارتقاء انواع موشكهاي هوشمند سطح به هوا، سطح به سطح و هوا به سطح ديدن كردند.
همچنين جوانان با استعداد بسيجي، توانايي هاي خود را در زمينه هاي ليزر، شناورهاي زير سطحي، و آنتن هاي نانو عرضه كرده بودند.
در اين نمايشگاه بخشهاي متنوعي از دستاوردهاي بخش فناوري اطلاعات، صدور اسناد الكترونيكي امن، و نيز تجهيزات كنترل الكترونيك مرزها، جاده ها و راهها ارائه شده بود.
بخش ديگري از نمايشگاه دستاوردهاي تحقيقاتي نيروهاي مسلح درباره توانايي موشكي جمهوري اسلامي ايران بود.
در اين بخش انواع موشكهاي دوربردِ زمين به زمين از جمله موشك سجيل با برد 2000 كيلومتر، موشك قيام با برد 750 كيلومتر، و انواع موشك فاتح با بردهاي مختلف به نمايش در آمده بود.
انواع موشكهاي بالستيك با سوخت جامد و مايع، موشكهاي پدافند هوايي، موشكهاي زيرآبي و موشكهاي ضد كشتي بخش ديگري از توانايي هاي موشكي ايران اسلامي است.
در اين نمايشگاه همچنين بخشي به انواع موشكهاي ماهواره بر و ماهواره ها اختصاص داده شده بود.
نمايش موشكهاي ماهواره بر سفير اميد و رصد، و برنامه هاي آينده و آزمايشگاههاي سازه و سيستم هاي فضايي از جمله قسمت هاي اين بخش از نمايشگاه بود.
مجموعه اين دستاوردهاي علمي در مراكز تحقيقاتي نيروهاي مسلح با استفاده از ظرفيت نخبگان دانشگاهي، اعضاي هيات علمي دانشگاهها و شركت هاي دانش بنيان طراحي و ساخته شده است.
حضرت آيت الله خامنه اي پس از بازديد از دستاوردهاي جهاد علمي و اقتدار دفاعي نيروهاي مسلح، در سخناني، ضمن قدرداني از برگزاركنندگان اين نمايشگاه پرمغز و پرمضمون، تحقيقات را پايه اساسي براي توليدات جديد دانستند و تأكيد كردند: مراكز تحقيقاتي نيروهاي مسلح بايد حركت رو به جلوي خود را با قدرت و عمق و شتاب بيشتري ادامه دهند.
ايشان با تأكيد بر اينكه وجود مراكز تحقيقاتي متعدد در سازمانها و بخشهاي مختلف نيروهاي مسلح مفيد است، خاطرنشان كردند: كارهاي مراكز تحقيقاتي بايد مكمل يكديگر باشند تا از موازي كاري و هدر رفتن سرمايه هاي انساني و مادي جلوگيري شود.
فرمانده كل قوا تأكيد كردند: نبايد در تحقيقات فقط محصول محوري مد نظر باشد بلكه مراكز تحقيقاتي بايد سطح دانش و فناوري را نيز بالا ببرند.
رهبر انقلاب اسلامي با تأكيد بر لزوم تقويت مراكز تحقيقاتي نيروهاي مسلح و همچنين حمايت از نخبگان و محققان افزودند: مراكز تحقيقاتي حتماً بايد در چارچوب ضوابط خود با دانشگاهها همكاري علمي داشته باشند.
حضرت آيت الله خامنه اي خاطرنشان كردند: هدف اصلي از توليد سلاح در جمهوري اسلامي ايران، هدفي دفاعي و مقابله با دشمنان زورگو است، در حاليكه در غرب هدف اصلي توليد سلاح، تجارت و افزايش ثروت سردمداران كارخانجات و كمپاني هاي تسليحاتي است.
ايشان در پايان تأكيد كردند: با همت و تلاشي كه در نيروهاي مسلح مشاهده مي شود، تحريم ها بي اثر و به ضرر دشمنان ملت ايران، خواهد شد.
همچنين نماز ظهر و عصر به امامت رهبر انقلاب اسلامي در محل نمايشگاه دستاوردهاي جهاد علمي و اقتدار دفاعي اقامه شد.
 تعداد بازديد:2529 آخرين تغييرات:90/04/02
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر