چهارشنبه 18 تير 1399 - 16 ذي القعده 1441 - 8 ژولاي 2020
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

بنزین 4 نرخی عرضه می شود

بنزين 4 نرخي عرضه مي شود

براساس اظهارات کاظمي مديرعامل سازمان بهينه سازي مصرف سوخت در پي توسعه پالايشگاه هاي کشور و افزايش توليد بنزين اين فرآورده با 4اکتان مختلف و 4 نرخ مختلف توزيع خواهد شد.

به گفته کاظمي در تمام دنيا عرضه بنزين با اکتان هاي مختلف وجود دارد که البته در بسياري از کشورها بنزين با سه اکتان مختلف عرضه مي شود اما قصد مسوولان ما عرضه با 4 اکتان مختلف است.

وي تصريح کرد:هر چقدر ميزان اکتان بالاتر باشد بنزين راحت سوخته مي شود و براي خودرو مناسب تر است.بنابراين در صورت عرضه بنزين با 4 اکتان و قيمت مختلف مصرف کنندگان حق انتخاب خواهند داشت.

اين در حالي است که پيش از اين نيز سرپرست مديريت هماهنگي و نظارت بر توليد شرکت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي در گفت وگو با مهر تاکيد کرده است : هم اکنون بنزين توليدي در پالايشگاههاي داخلي با عدد اکتان 87 عرضه مي شود که بخشي از اين بنزين با اختلاط با بنزين سوپر اکتان افزايي مي شود.  وي با اعلام اينکه با بهره برداري از طرحهاي جديد بنزين سازي و توسعه پالايشگاههاي موجود نفت متوسط عدد اکتان بنزين توليد داخل به مرز 90 افزايش مي يابد، تاکيد کرد: بر اين اساس با راه اندازي اين واحدها امکان عرضه همزمان چهار نوع بنزين با چهار عدد اکتان مختلف در سطح جايگاههاي سوخت کشور فراهم مي شود. 

سرپرست مديريت هماهنگي و نظارت بر توليد شرکت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي، افزود: در صورت اجراي طرحهاي توسعه اي در مجموع چهار بنزين با عدد اکتانهاي 87، 90، 93 و 95 توليد و به بازارهاي داخلي عرضه مي شود. اين مقام مسئول با يادآوري اينکه براي عرضه اين چهار نوع بنزين بايد يکسري تغييرات در زيرساختهاي جايگاههاي سوخت کشور به وجود بيايد، تصريح کرد: هدف از عرضه چهار نوع بنزين متنوع سازي سبد سوخت خودروها بوده و مردم مي توانند بر اساس نوع خودروي خود از سوخت مورد نياز با قيمت مورد نظر استفاده کنند. 

مداح مروج با اعلام اينکه مطابق با برنامه زمان بندي تا پايان سالجاري مقدمات عرضه اين چهار نوع بنزين در سطح کشور فراهم مي شود، خاطر نشان کرد: علاوه بر اين با راه اندازي طرحهاي مختلف امکان عرضه گازوئيل کم گوگرد به خودروهاي ديزلي شخصي در سطح جايگاهها فراهم خواهد شد.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

تعداد بازديد:1073 آخرين تغييرات:90/04/05
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر