یکشنبه 17 آذر 1398 - 11 ربيع الثاني 1441 - 8 دسامبر 2019
صفحه اصلي/اجتماعي(جوانان، خانواده، بانوان و...)

تبليغ مذهب وهابيت؛ توطئه جديد شبكه‌هاي ماهواره‌اي براي خانواده ايراني

تبليغ مذهب وهابيت؛ توطئه جديد شبكه‌هاي ماهواره‌اي براي خانواده ايراني

خبرگزاري فارس: مدير مؤسسه معارف وحي و خرد با بيان اينكه بخشي از برنامه‌‌هاي شبكه‌هاي ماهواره‌اي عليه مذهب تشيع است، گفت: تبليغ مذهب وهابيت توطئه جديد شبكه‌هاي ماهواره براي خانواده ايراني است.


 


حجت‌الاسلام والمسلمين علي نصيري در گفت‌و‌گو با خبرنگار زنان باشگاه خبري فارس «توانا» اظهار داشت: برنامه‌هاي شبكه‌هاي ماهواره‌اي، مباني اعتقادي افراد را تخريب كرده و بي‌ديني و لامذهبي را ترويج مي‌دهند.

وي اضافه كرد: برخي از شبكه‌هاي ماهواره‌اي به ترويج مسيحت و اديان منسوخ مي‌پردازند كه اين موضوع بر روي اعتقادات اعضاي خانواده‌ اثر منفي مي‌گذارد.

مدير مؤسسه معارف وحي و خرد با بيان اينكه بخشي از برنامه‌‌هاي شبكه‌هاي ماهواره‌اي، عليه مذهب تشيّع بوده و به تبليغ وهابيت مي‌پردازند، گفت: اين برنامه‌ها به اعتقاد افراد صدمه مي‌زنند و به دليل اينكه اغلب مخاطبان آن عام هستند، نمي‌توانند اشكالات مباحثي را كه در برخي از برنامه‌هاي ماهواره مطرح مي‌شود، متوجه شوند و از اين رو به لحاظ اعتقادي دچار آسيب مي‌شوند.

حجت‌الاسلام والمسلمين نصيري ادامه داد: قرآن بر پايبندي به شريعت تأكيد بسياري دارد و موسيقي، شراب‌خواري، بي‌حجابي، بدحجابي و عرياني را حرام اعلام مي‌كند؛ اسلام حتي در روابط داخل خانه ميان خواهر و برادر نيز حريم‌هايي را مشخص كرده است اما در شبكه‌هاي ماهواره‌اي موضوعاتي مخالف با اين ارزش‌ها مطرح مي‌شود و بي‌بند و باري و روابط نامشروع در اين سريال‌ها براي مخاطب به عنوان يك امر عادي جلوه داده مي‌شود.

وي با بيان اينكه موضوعات و ارزش‌هايي كه در برنامه‌هاي شبكه‌هاي ماهواره‌‌اي مطرح مي‌شود، از اساس با ارزش‌هاي ديني در تضاد است، افزود: نحوه مقابله با اين شبكه‌‌ها از اهميت بسياري برخوردار است؛ بايد فكر و انديشه مخاطبان را با افكار صحيح به گونه‌اي بازسازي كنيم كه ديگر افكار غلط غربي‌ بر ذهن آنها اثرگذار نباشد.تعداد بازديد:907 آخرين تغييرات:90/04/14
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر