سه شنبه 13 خرداد 1399 - 10 شوال 1441 - 2 ژوئن 2020
صفحه اصلي/خانواده

طراحي زيبا و قيمت مناسب حلقه مفقوده نمايشگاه‌هاي پوشش اسلامي

طراحي زيبا و قيمت مناسب حلقه مفقوده نمايشگاه‌هاي پوشش اسلامي

خبرگزاري فارس: عضو كميسيون فرهنگي مجلس گفت: در نمايشگاه‌هاي پوشش ايراني و اسلامي عمدتاً لباس‌هاي غير زيبا بدون توجه به نياز قشر جوان و با قسمت بالا طراحي و تحت عنوان پوشش مناسب ارائه مي‌شوند.


 


سيدعلي طاهري در گفت‌و‌گو با خبرنگار زنان باشگاه خبري فارس «توانا» اظهار داشت: بنياد ملي مد و لباس بايد توجه داشته باشد، مدل‌ها و لباس‌هايي كه به جامعه ارائه مي‌شود، مطابق با ذوق و سليقه جوانان باشد تا شاهد عدم استقبال آنها نباشيم.

وي افزود: در نمايشگاه‌هاي مختلفي كه تحت عنوان پوشش ايراني و اسلامي برگزار مي‌شود، عمدتاً لباس‌هاي ارائه‌شده غير زيبا بوده و بر اساس نيازهاي قشر جوان طراحي نشده است، در صورتي كه مي‌توان با توجه به درخواست جوانان لباس‌هاي زيبا و در عين حال پوشيده را ارائه كرد.

عضو كميسيون فرهنگي مجلس با بيان اينكه قيمت لباس‌هاي ارائه‌شده در نمايشگاه‌هاي مد و پوشش اسلامي بسيار بالاست، گفت: در آخرين جلسه‌اي كه مجلس با نهادهاي مسئول در زمينه قانون گسترش حجاب و عفاف برگزار كرد، 10 نهاد مسئول در اين حوزه به مجلس آمدند كه به آنها اعلام كرديم لباس‌هايي كه تحت عنوان حجاب برتر طراحي مي‌شوند را نخست، ادارات دولتي به عنوان پوشش يكسان كاركنان زن خود تهيه كنند تا به تدريج استفاده از آنها در جامعه رواج يابد.

وي ادامه داد: اگر نمايش و ارائه اين لباس‌ها فقط در حد نمايشگاه باقي مانده و به توليد انبوه نرسد، در بهبود وضعيت حجاب و عفاف تأثيرگذار نخواهد بود همچنين اين نمايشگاه‌‌ها بايد در سراسر كشور و با در نظر گرفتن سلايق جوانان برگزار شود.

طاهري بيان كرد: ويژگي‌هاي اصلي در اين نمايشگاه‌ها بايد رعايت اصول و احكام شرعي در پوشش‌هاي طراحي‌شده و ابداعي و اصيل بودن طرح‌هاي ارائه‌شده باشد، طرح‌هاي مقبول در رابطه با پوشش زنان نبايد منحصر به الگوها و قالب‌هاي خاص باشد و هنرمندان طراح مي‌توانند با رعايت شرايطي مانند اصول و احكام شرعي در پوشش‌هاي طراحي‌شده، لباس‌هاي جديد و زيبايي را طراحي كنند.تعداد بازديد:1639 آخرين تغييرات:90/04/14
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر