دوشنبه 16 تير 1399 - 14 ذي القعده 1441 - 6 ژولاي 2020
صفحه اصلي/ايران و جهان

سوريه سخنان كلينتون را بشدت محكوم كرد

سوريه سخنان كلينتون را بشدت محكوم كرد

خبرگزاري فارس: يك مقام رسمي دولت سوريه با انتقاد شديد از سخنان وزير خارجه آمريكا در خصوص رئيس جمهوري سوريه، آن را دخالت آشكار در امور داخلي كشورش اعلام و محكوم كرد.به گزارش فارس، يك مقام رسمي دولت سوريه كه هويت وي فاش نشد، موضع وزارت خارجه آمريكا در خصوص بشار اسد رئيس جمهوري اين كشور را بشدت محكوم كرد.

به گزارش خبرگزاري رسمي سوريه (سانا)، اين مقام رسمي گفت كه سوريه بشدت سخنان هيلاري كلينتون وزير خارجه آمريكا را تقبيح و تاكيد مي‌كند كه اين سخنان مدركي ديگر بر دخالت آشكار آمريكا در امور داخلي سوريه است.

كلينتون روز گذشته پس از شكست طرح غرب براي براندازي در سوريه و يك روز پس از تظاهرات مردمي مقابل سفارت اين كشور در دمشق، به بشار اسد رئيس جمهور سوريه حمله كرد و وي را فاقد مشروعيت خواند.

كلينتون در جمع خبرنگاران اعلام كرد: حضور اسد ديگر الزامي نيست و ما ديگر قطعاً بر روي او براي ماندن در قدرت سرمايه‌گذاري نخواهيم كرد. اگر هر كسي همچون اسد فكر مي‌كند كه آمريكا به طور پنهاني اميدوار است كه دولت سوريه از ناآرامي‌ها جان به در مي‌برد تا به ظلم و سركوبگري خود ادامه دهد، كاملاً در اشتباه است.

اظهارات كلينتون پس از آن ايراد شد كه جوانان و مردم سوريه در سه روز گذشته در اعتراض به سفر بدون مجوز سفراي آمريكا و فرانسه به شهر حماة با هدف تحريك اعتراض‌هاي مردمي به نظام سوريه، مقابل سفارت اين دو كشور در دمشق تظاهرات كردند و نيروهاي امنيتي سفارت به سوي مردم گاز اشك‌آور شليك كردند.

اين مقام رسمي همچنين اعلام كرد كه چنين سخناني، با هدف تحريك هدفمند و استمرار بخشيدن به بحران داخلي سوريه و در جهت اهدافي است كه به سود ملت سوريه نيست.

اين مقام سوري در پاسخ به كلينتون اعلام كرد كه مشروعيت سران سياسي سوريه از آمريكا يا كشورهاي ديگر نمي‌آيد بلكه مشروعيت آنان فقط و فقط از اراده ملت سوريه نشئت مي‌گيرد.

وي در ادامه با اشاره به اصل عدم دخالت در امور داخلي يكديگر، اعلام كرد كه سوريه از آمريكا مي‌خواهد كه به اين اصل پايبند باشد و نمايندگان آن، از رفتارهاي تحريك‌آميزي كه احساسات مردم سوريه را تحريك كند، خودداري كنند.


تعداد بازديد:971 آخرين تغييرات:90/04/23
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر