چهارشنبه 5 ارديبهشت 1397 - 9 شعبان 1439 - 25 آپريل 2018
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

عظمت والاي شوراي نگهبان در جامعه را نشناخته‌ايم

عظمت والاي شوراي نگهبان در جامعه را نشناخته‌ايم

خبرگزاري فارس: رئيس دفتر نظارت و بازرسي انتخابات استان همدان گفت: جايگاه شوراي نگهبان را در جامعه نشناخته‌ايم.به گزارش خبرگزاري فارس از همدان، حجت‌الاسلام والمسلمين محمد جوادي ظهر امروز در سخنان پيش از خطبه‌هاي نماز جمعه در همدان با اشاره به سالگرد تأسيس شوراي نگهبان، جايگاه اين شورا را در نظام اسلامي بسيار والا دانست و بر ارزش بي‌بديل آن صحه گذاشت.
وي با اشاره به رسالت انبياي الهي در امر تبليغ، افزود: تبليغ به دين و آيين اسلام وظيفه و رسالت همه انبياي الهي از آدم تا خاتم بوده است تا به اين واسطه انسان را در راه پر از اعجاز زندگي راهبري كرده و وي را به صراط مستقيم و سعادت رهنمون كنند.

رئيس دفتر نظارت و بازرسي بر انتخابات استان همدان با بيان اينكه امر تبليغ و اطلاع‌رساني در دين، به نفع مردم جامعه اسلامي بوده و هست، تصريح كرد: انبيا با هدايت مردم آنها را از كج‌روي‌ها رهانيده و به سوي سعادت دنيا و آخرت هدايت كرده‌اند اما متأسفانه همواره در اين سير، عده كثيري به مقابله با راه و هدف انبيا برخاسته‌اند.
وي با بيان اينكه همواره عده قليلي از مردم به پيامبر زمان خويش ايمان آورده و از رهنمودهاي ايشان بهره گرفته‌اند، گفت: در حال حاضر و در زمان ما نيز چنين است چراكه اكنون نيز 5.5 ميليارد نفر به راه انحراف مي‌روند و تنها 1.5 ميليارد نفر پيامبر زمان خويش را شناخته‌اند.

جوادي گفت: مشكل ما اين است كه نه امام و پيامبر زمان خود را به درستي شناخته‌ايم و نه اينكه قدم به راه نجات برمي داريم چرا كه پس از پيامبر نيز همواره كساني بوده‌اند كه راه راستين را براي ما مشخص و ترسيم‌ مي‌كرده‌اند تا به بيراهه كشيده نشويم.

وي با بيان اينكه ائمه اطهار(ع)، راهداران پس از پيامبر(ص) هستند، يادآور شد: عده‌اي با راهداران صراط مستقيم نيز همانند پيامبر، در افتادند و به كج‌روي‌هاي خود ادامه دادند و هر 11 نفر امام معصوم را به شهادت رساندند و اگر مي‌بينيم امام مهدي(عج) زنده هستند به دليل غيبت آن بزرگوار است و گر نه همين مردم ايشان را نيز به شهادت رسانده بودند و به سرنوشت اجدادش دچارش مي‌كردند.

سرپرست دفتر نظارت و بازرسي شوراي نگهبان با بيان اينكه پيامبران، راهسازان و ائمه اطهار راهداران دنيا و قيامت ما هستند، يادآور شد: قطعاً در ارتباط با ائمه نيز مسئله مربوط به پيامبران بوده است چرا كه پس از اين بزرگواران هر كس كه راه امام را در پيش گرفت و مردم را نيز به آن راه دعوت كرد، مورد حمله دشمنان قرار گرفت.

وي با اشاره به شهادت افرادي چون شهيد مطهري، شهيد بهشتي، دستغيب، مدني و ...، خاطرنشان كرد: آنها هيچ كاري نكردند جز اينكه حرف و عمل امامان و پيامبران را بيان و دنبال كرده بودند و لذا به سرنوشت آنها نيز مبتلا شدند.
جوادي تصريح كرد: امروز نيز شاهد آن هستيم كه كساني كه در مسير دفاع از اهل بيت(ع) و قرآن بوده و به پاسداري از قرآن، قانون و محتواي آنها گام برمي‌دارند بيشتر از هر كس ديگري مورد هجمه هستند.

وي شوراي نگهبان را از فعال‌ترين، متدين‌ترين، فقيه‌ترين و مقدس‌ترين‌ نهادهاي حكومت اسلامي قلمداد كرد و با اشاره به بيانات امام راحل، خاطرنشان كرد: مجلس شوراي اسلامي با 290 نفر اعضا، بدون شوراي نگهبان، اعتبار قانوني ندارد.

سرپرست دفتر نظارت و بازرسي انتخابات استان همدان با بيان اينكه شوراي نگهبان حافظ دو اصل نظام اسلامي است، بيان كرد: با توجه به اينكه نظام ما اسلامي است، شوراي نگهبان بايد در اين نظام حافظ شرعيت مقدس اسلام بوده و از هر كار غيراسلامي جلوگيري كند.

وي افزود: با اشاره به وجود دو عنصر علميت و فقاهت در شوراي نگهبان گفت: اگر يك مصوبه از مجلس بخواهد روال اجرايي به خود بگيرد بايد از فيلتر مستحكمي چون شوراي نگهبان گذر كند كه البته اعضا با بررسي مصوبه اگر آن را مخالف شرع و قانون اساسي نديدند، با آن موافقت خواهند كرد.

جوادي با بيان اينكه ما عظمت والاي نهاد شوراي نگهبان در جامعه را نمي‌شناسيم و بر اين مبنا اين نهاد در جامعه غريب است، تأكيد كرد: دشمن اين نهاد را هدف قرار داده است و بنابر تأكيدات امام خميني اگر از شوراي نگهبان حمايت نشود، سرنوشت ما مانند سرنوشت زمان مشروطه خواهد شد.
وي در پايان با اشاره به بيانات مقام معظم رهبري در باب جايگاه شوراي نگهبان، ابراز داشت: بود و نبود شوراي نگهبان حقيقتاً چون بود و نبود نظام اسلامي است يعني اگر مردم از اين نهاد ارزشمند حمايت كنند مطلوب است و موجب اعتلاي نظام مي‌شود.

تعداد بازديد:791 آخرين تغييرات:90/05/01
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر