جمعه 2 اسفند 1398 - 27 جمادي الثاني 1441 - 21 فوريه 2020
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

روحانيت با هيچ دولتي عقد اخوت نبسته است

روحانيت با هيچ دولتي عقد اخوت نبسته است

خبرگزاري فارس: امام جمعه موقت آستارا گفت: در طول تاريخ روحانيت‌شيعه وامدار گروه و جرياني نبوده و حوزه علميه و روحانيت‌شيعه با هيچ دولتي عقد اخوت نبسته است.به گزارش خبرگزاري فارس از آستارا، حجت‌الاسلام كاظم حافظ‌ نيا در نماز جمعه اين شهر با اشاره به گراميداشت اقامه نخستين نماز جمعه پس از انقلاب اسلامي كه به امامت آيت‌الله ‌طالقاني و همچنين گراميداشت ياد شهدا و رزمندگان اسلام در عمليات مرصاد عليه منافقان، اظهار داشت: حضور در نماز جمعه از نشانه‌هاي ايمان و تقوي است و گشايش مشكلات دنيوي و اخروي مومنان را به همراه دارد.
امام جمعه موقت آستارا با اشاره به بيانات معنوي مقام معظم رهبري كه فرمودند: نماز جمعه مركز عبادت و مركز آگاهي معنوي و سياسي است و موجب به زانو در نيامدن يك ملت خواهد بود، تصريح كرد: بينش و بصيرت نمازگزاراني كه در نماز جمعه حضور پيدا مي‌كنند از هر لحاظ موجب افزايش بينش آنها از مسائل معنوي و سياسي كشور مي‌شود.
وي با اشاره به اظهارات كمك 760 ميليارد توماني دولت به حوزه‌هاي علميه كشور، بيان داشت: دولت كمك‌هايي كه به مساجد، حسينيه‌ها و تبليغات اسلامي كرده را به حساب حوزه علميه گذاشته است كه اگر اين ادعا از سر دلسوزي يا چيز ديگري باشد غير منطقي است.
حافظ‌نيا با بيان اينكه جريان انحرافي در دولت و نيز جرياناتي قصد دارند مردم را نسبت به جامعه روحانيت بدبين و بدنام كنند، افزود: ادعاي كمك به حوزه‌هاي علميه از طرف مدير حوزه علميه كشور تكذيب شده است و مديريت حوزه علميه تنها اطاعت كامل از مقام معظم رهبري و عمل به توصيه‌هاي مراجع معظم تقليد و كسب رضايت ايشان كه رضايت امام عصر (عج) است را بهترين دلگرمي دولت و حمايت امت مي‌داند.
وي ادامه داد: حوزه علميه و جامعه روحانيت شيعه با هيچ دولتي عقد اخوت نبسته است و زماني كه دولت از خط ولايت و آرمان‌هاي انقلاب فاصله بگيرد آن دولت را قبول نخواهيم كرد.
امام جمعه موقت آستارا با تاكيد بر اينكه هيچ زماني حوزه علميه محتاج به كسي نبوده است، خاطرنشان كرد: اگر بر فرض اينكه دولت كمكي به حوزه علميه كرده باشد در مقابل بودجه‌هايي كه صرف جاهاي ديگر مي‌شود مبلغ ناچيزي به شمار مي‌رود.
وي تصريح كرد: طلاب و حوزه‌ها با حداقل امكانات و مزايا زندگي مي‌كنند و شهريه دريافتي آنها از طريق كمك‌هاي مقام معظم رهبري و مراجع معظم تقليد تامين مي‌شود و هزينه زندگي هيچ طلبه‌اي از بودجه دولتي استفاده نمي‌شود.
حافظ‌نيا عامل پويايي روحانيت شيعه را زندگي ساده آنها و ولايي بودن روحانيون دانست و بيان داشت: حوزه‌هاي علميه و علماي شيعه تنها چيزي كه از دولتمردان مي‌خواهند ولايي بودن آنهاست و نيازي به كمك مالي دولت ندارند.
وي با اشاره به رفتار خشونت بار و زشت اراذل و اوباش نسبت به ناهيان از منكر كه موجب رنجش ملت شده است، افزود: در كشوري كه قانون اسلامي در آن حاكم است انتظار اين چنين رفتارهايي از طرف برخي‌ها كه امنيت جامعه را خدشه‌دار مي‌كنند نمي‌رود و اميدواريم مسئولان امنيتي و نظارتي با ارائه راهكارهاي مناسب از چنين رفتارهايي در جامعه جلوگيري كنند.
خطيب موقت آستارا اظهار داشت: تنها محكوم كردن چنين اعمالي از طرف افراد و دستگاه‌هاي دولتي كافي نيست و بايد مسئولان ذي‌ربط با موضع قدرتمند در برابر اراذل و اوباش و كساني كه موجب بر هم زدن امنيت عمومي مي‌شوند برخورد قاطع و شديدتري به عمل آورند.

تعداد بازديد:893 آخرين تغييرات:90/05/01
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر