شنبه 21 تير 1399 - 19 ذي القعده 1441 - 11 ژولاي 2020
صفحه اصلي/فرمايشات امام و رهبري (ره)


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

دولت و ملت بیدار ایران هرقدرتی را مجبور به عقب‌نشینی می‌کند

حضرت آيت الله خامنه اي(مدظله العالي) در بازديد از منطقه دريايي ارتش در بندرعباس:

دولت و ملت بيدار ايران هرقدرتي را مجبور به عقب‌نشيني مي‌کند

ما هيچ کشوري را به رويارويي و جنگ تشويق نکرده ايم و نخواهيم کرد و تا جايي که بتوانيم از هر رويارويي تصادفي و يا حساب شده نيز پرهيز خواهيم کرد اما کساني که پيشرفت خود را با تحکم و روزگويي تأمين مي کنند بايد در مقابل خودشان يک ملت مقتدر را احساس کنند/

حضرت امام خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي صبح شنبه وارد بندرعباس شدند و از منطقه يكم و كارخانجات نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران بازديد كردند.
به گزارش بي باک به نقل از پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري ، فرمانده كل قوا در ابتداي ورود به قرارگاه مقدم نيروي دريائي ارتش - ناوگان جنوب، در محل يادمان شهدا حاضر شدند و با قرائت فاتحه، ياد و خاطره رشادت شهداي دفاع مقدس را گرامي داشتند.

 

 
حضرت امام خامنه‌اي سپس از يگان‌هاي مختلف نيروهاي مسلحِ حاضر در ميدان سان ديدند.حضرت آيت‌الله خامنه‌اي در سخناني در جمع فرماندهان و نيروهاي قرارگاه مقدم نيروي دريايي ارتش و يگان‌هاي نمونه نيروهاي مسلح در منطقه، دريا را فرصتي بزرگ و راهبردي براي كشورها و ملت‌ها دانستند و تأكيد كردند: منافع و امكانات اين درياها متعلق به ملت‌ها است و نيروهاي دريايي ارتش و سپاه مظهر اقتدار ملت ايران در دفاع از منافع كشور در خليج فارس و درياي عمان هستند.
ايشان افزودند: حكومت‌هاي طاغوتي در سال‌هاي متمادي سيطره بر ايران مانع پيشرفت دريانوردي و حضور دريايي ايران در پهنه آب‌هاي منطقه‌اي و بين‌المللي بودند اما امروز شما بايد با تلاش مضاعف عقب‌افتادگي طولاني مدت گذشته را جبران كنيد.
حضرت امام خامنه‌اي با اشاره به سابقه حضور قدرت‌هاي زورگو در منطقه بسيار حساس خليج فارس و درياي عمان خاطرنشان كردند: امروز شرايط با گذشته بسيار متفاوت است و ساحل ممتد و طولاني اين منطقه در اختيار دولتي مستقل و ملتي سرافراز و بيدار است كه قدرت و اراده ملي خود را مي‌شناسد و با اتكاء به خداوند، اراده خود را بر هر قدرت سياسي و نظامي تحميل و او را مجبور به عقب‌نشيني خواهد كرد.
فرمانده كل قوا در همين زمينه افزودند: امروز خليج فارس و درياي عمان به بركت حضور مقتدرانه ايران اسلامي، يك منطقه آزاد و مستقل است.

 

 
رهبر انقلاب اسلامي حضور ناوهاي آمريكايي و كشورهاي اروپايي در منطقه را مضّر و نامطلوب ارزيابي و تأكيد كردند: دوراني كه قدرت‌هاي مستكبر با حضور نظامي براي ملت‌ها تعيين سرنوشت مي‌كردند گذشته است و اگر حتي برخي دولت‌هاي منطقه همچنان تمايل به تبعيت از دستورات قدرت‌هاي مستكبر را داشته باشند ولي ملت‌هاي منطقه هوشيار و بيدار شده‌اند و حضور نظامي بيگانگان، در منطقه را موجب ناامني مي‌دانند.
حضرت امام خامنه‌اي اقتدار يك ملت را زمينه‌ساز بهره‌مندي از بركات و منافع دريا دانستند و خاطر‌نشان كردند: اين اقتدار را نيروهاي مسلح حاضر در منطقه مي‌توانند با جهاد و از خودگذشتگي تأمين كنند.
فرمانده كل قوا تأكيد كردند: ما هيچ كشوري را به رويارويي و جنگ تشويق نكرده‌ايم و نخواهيم كرد و تا جايي كه بتوانيم از هر رويارويي تصادفي و يا حساب‌شده نيز پرهيز خواهيم كرد اما كساني كه پيشرفت خود را با تحكم و روزگويي تأمين مي‌كنند بايد در مقابل خودشان يك ملت مقتدر را احساس كنند.
ايشان نيروهاي دريايي را مظهر اقتدار ملت ايران در دريا دانستند و خطاب به نيروهاي مسلح حاضر در منطقه جنوب توصيه كردند: صادقانه و مخلصانه، و با تمام توان، به  مجاهدت خود ادامه دهيد.
ايشان تأكيد كردند: كشور و نظام جمهوري اسلامي ايران مديون جواناني است كه اقتدار ملت را تجسم مي‌بخشند.
حضرت امام خامنه‌اي دستگاه‌هاي دولتي و مسئولان را موظف كردند با نيروهاي مسلح حاضر در منطقه براي انجام كارهاي بزرگ خود همكاري كنند.
رهبر انقلاب اسلامي هدف از حضور خود در بندرعباس و منطقه يكم دريايي ارتش را ابراز صميمانه‌ي خسته نباشيد و خدا قوت به نيروهاي مسلح منطقه بيان كردند و افزودند: مجاهدت خاموش و مخلصانه و صادقانه جوانان ملت ايران در اين منطقه، يك حسنه و در نزد خداوند محفوظ است.
در ابتداي اين ديدار امير دريادار سياري فرمانده نيروي دريايي ارتش در گزارشي با اشاره به نقش دريا در رشد و توسعه كشورها گفت: سيادت و اقتدار دريايي ايران با حضور قدرتمندانه در دريا و آب‌هاي آزاد تأمين مي‌شود كه با نگرش راهبردي فرمانده كل قوا به نيروي دريايي، گام‌هاي استواري در اين زمينه برداشته‌ايم.
امير دريادار سياري افزود: در اين مدت، توجه به زيرساخت‌ها، حركت جهادي در صنايع دريايي و نوسازي ناوگان، تحقق آموزش‌ها، بهره‌مندي از نيروهاي مؤمن و متخصص و جلب مشاركت دانشگاه‌ها و مراكز علمي را در دستور كار قرار داده ايم.
فرمانده كل قوا در ادامه حضور در منطقه يكم دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران، از يگان‌هاي سطحي و زيرسطحي، كارخانه‌هاي صنعتي، تعميراتي و مراكز آموزشي نيروي دريايي ارتش نيز بازديد كردند.

 

 
حضرت امام خامنه‌اي در اين بازديد از نزديك با توانايي متخصصان و مهندسان نيروي دريايي ارتش در ارتقاء تجهيزاتي و بهينه‌سازي برخي ناوها، ناوچه‌ها، يگان‌هاي نيروبَر و هواناوها آشنا شدند.
مركز آموزش زيرسطحي، مركز شبيه‌سازي هدايت زيرسطحي و شناور زيرسطحي يونس نيز مورد بازديد رهبر انقلاب اسلامي قرار گرفتند. شناور زيرسطحي يونس اخيرا از سفر 68 روزه به درياي سرخ، به ميهن اسلامي بازگشته است.
فرمانده كل قوا همچنين از مركز تعمير و نگهداري شناورهاي زيرسطحي بويژه زيردريايي‌هاي كلاس غدير بازديد كردند.
در اين مركز توانايي متخصصان نيروي دريايي ارتش در تعمير زيرسطحي‌ها و ساخت قطعات و تجهيزات پيچيده آن مورد بازديد قرار گرفتتعداد بازديد:3631 آخرين تغييرات:90/05/02
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر