شنبه 2 تير 1397 - 9 شوال 1439 - 23 ژوئن 2018
صفحه اصلي/پزشكي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

پرداخت هزينه درمان كودكان سرطاني

پرداخت هزينه درمان كودكان سرطاني

خبرگزاري فارس: مديرعامل بنياد خيريه كودكان بي‌سرپرست استان اردبيل گفت: ما با شناسايي تمام كودكان مبتلا به سرطان هزينه‌هاي درماني آنها را با كمك خيران تأمين و پرداخت مي‌كنيم.به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، جواد قرآن‌نويس در جلسه شوراي شهر اردبيل اظهار داشت: ما با تأمين هزينه‌هاي سنگين اين بيماران در چند سال اخير سعي كرديم بسياري از دغدغه‌ها را در اين مورد از بين برده و بستر آسودگي و امنيت خاطر خانواده‌ها را فراهم كنيم.
 
وي تصريح كرد: ما با گسترش فعاليت‌ها و برنامه‌هاي خيرخواهانه خود از استان‌هاي مختلف كشور اقدام به جذب افراد خير و نيكوكار كرديم، به طوري كه از دورترين نقاط كشور مبالغي به حساب بنياد ريخته مي‌شود تا صرف بيماران نيازمند و كودكان سرطاني شود.
 
قرآن‌نويس خاطر نشان كرد: اخيراً 50 ميليون تومان كمك ويژه به اين بنياد انجام شده كه تلاش مي‌كنيم همه اين كمك‌ها را جمع‌آوري كرده و در مسير مورد نياز هزينه كنيم.

وي در ادامه سخنان خود با يادآوري اين‌كه تمام تشكيلات خيران و مؤسسات خيريه بايد در مسير حركت خود يك هدف‌گذاري درست و برنامه‌ريزي صحيح داشته باشند، اضافه كرد: مخالف شكل‌گيري تشكيلات جديد در اين قالب نيستيم اما معتقديم انجمن خيران مسكن‌ساز استان اردبيل مي‌تواند با يك تدبير و راهكار درست و با تكيه بر قوانين مربوط به حوزه مسكن مهر سرپناه ارزان قيمت را در اختيار افراد نيازمند قرار دهد.

قرآن‌نويس تأمين مسكن كارگران شهرداري را جزو اولويت‌ها اعلام كرد و ادامه داد: ما اگر مي‌خواهيم مسكن ارزان قيمت و يا رايگان در اختيار نيازمندان قرار دهيم كارگران شهرداري اردبيل بايستي در اولويت قرار گيرد چرا كه ما كمك‌هاي متعددي را به مجموعه‌هاي خيريه به ويژه انجمن خيرين مسكن‌ساز داشته‌ايم.

وي گفت: شهرداري اردبيل هم اكنون يك هزار و 500 كارگر دارد كه ما با يك برنامه اصولي مي‌توانيم از طريق اين انجمن در مدت 10 سال كارگران نيازمند شهرداري را صاحب خانه كنيم.

اين مقام مسئول افزود: هرگز حاضر نيستم براي صدور پروانه رايگان كه حق و حقوق شهرداري ضايع شود و يك مجموعه به هدف خود برسد رأي داده و اين حق و حقوق را ناديده بگيرم.

قرآن‌نويس تصريح كرد: مجموعه‌هايي چون خيرين مسكن‌ساز بنياد مسكن بايد به گونه‌اي همت كنند تا با تكيه بر توانمندي خود و استفاده از تسهيلات دولتي بتوانند مسكن ارزان قيمت تهيه و در اختيار متقاضيان قرار دهند.

به گزارش فارس، در اين جلسه مديرعامل انجمن خيرين مسكن‌ساز بنياد مسكن در سخناني خاطر نشان كرد: ما در كنار هم جمع شديم تا با تأمين زمين مورد نياز مسكن انسان‌هاي آبرومند را تأمين و در اختيار آنها قرار دهيم.

علي عزيززاده اضافه كرد: هدف ما ساخت خانه براي محرومان است و تلاش مي‌كنيم با نظارت مستقيم مهندسان بنياد مسكن و تحويل زمين رايگان از بنياد و مسكن و شهرسازي با جذب كمك‌هاي مردمي به اين كار اقدام كنيم.

وي ادامه داد: ‌براي ساخت 700 واحد مسكن مسئولان زمين مورد نياز و پروانه رايگان صادر كردند ولي همچنان نيازمند مساعدت شهرداري در تخفيف ويژه براي صدور پروانه و عوارض هستيم تا برخي از مشكلات برطرف شود.

به گزارش فارس، عضو شوراي شهر اردبيل نيز در اين جلسه انجمن خيرين مسكن‌ساز استان را از جمله مجموعه‌هاي پرتلاش معرفي كرد و گفت: اين انجمن از دو سال پيش با استعفاي هيئت مديره قبلي كار خود را با قوت و قدرت آغاز كرده و براي ساخت 700 واحد مسكوني در استان كه 350 واحد آن شامل شهرستان اردبيل است زمين مورد نياز اختصاص يافته است.
 
سالار شاكر افزود: در اكثر شهرستان‌ها ساخت واحدهاي مسكوني انجمن خيرين مسكن‌ساز آغاز شده و مقرر است زمين، پروانه، نظارت و طراحي رايگان براي اين مجموعه‌ها اعمال شود.

وي در پايان از اعضاي شوراي شهر خواست تا به نامه شهرداري در ارايه تخفيف ويژه در صدور و پايان‌كار رأي مثبت دهند. 
تعداد بازديد:1177 آخرين تغييرات:90/05/04
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر