پنج شنبه 14 اسفند 1399 - 20 رجب 1442 - 4 مارس 2021
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

بي رحمي و خون‌ريزي در ليبي در حال افزايش است

بي رحمي و خون‌ريزي در ليبي در حال افزايش است

خبرگزاري فارس: امام جمعه پاوه گفت: بي رحمي و خون‌ريزي در كشور ليبي لحظه به لحظه در حال افزايش است.به گزارش خبرگزاري فارس از پاوه، ماموستا ملا قادر قادري در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته پاوه اظهار داشت: بي‌رحمي و خون‌ريزي در كشور ليبي لحظه به لحظه در حال افزايش است و اروپا و آمريكا نيز با احساس خطر از روي كار آمدن يك حكومت اسلامي در كنار مرزهاي اروپا، آنطور كه مدعي هستند از انقلابيون حمايت نمي كنند.
وي با اشاره به انقلاب ها در كشور هاي اسلامي گفت: اولين مورد از اين انقلاب ها، انقلاب مردم تونس بود كه در ظاهر انقلابي آرام بود ولي چون مردم در طول يك قرن مورد ظلم قرار گرفته اند هنوز هم پيروزي انقلاب خود را باور نكرده اند و آثار اين انقلاب هم آنطور كه بايد و شايد ملموس نيست.
وي درباره انقلاب مصر بيان داشت: مردم مصر اصرار دارند تا نابودي كامل آثار ظلم و جور به انقلاب خود ادامه داده و رئيس‌جمهور سابق را در قاهره همانند فرعون محاكمه نمايند.
ماموستا قادري با اشاره به اجتماع مسلمانان در ميدان التحرير قاهره اظهار داشت: امروز بيش از دو ميليون مسلمان در گرماي 45 درجه قاهره و در ميدان التحرير نداي الله اكبر سر مي دهند.
امام جمعه پاوه همچنين با ذكر آلام مردم بحرين گفت: آل خليفه و آل سعود راضي به وقوع انقلاب در بحرين نيستند چون بر اين باور هستند كه آزادي خواهي مردم بحرين قطعاً به عربستان سعودي سرايت خواهد كرد و بر همين اساس به سركوب مردم مي پردازند.
وي مردم يمن را هم مردمي مظلوم دانست و گفت: آمريكا به بهانه اينكه اگر در يمن مردم انقلاب كنند القاعده بر اوضاع مسلط خواهد شد با همكاري آل سعود به شدت مردم را سركوب مي كنند.
خطيب جمعه پاوه در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به حديثي از پيامبر اسلام(ص) كه توسط سلمان فارسي نقل گرديده گفت: خود را براي استقبال از رمضان آماده كنيد، رمضان ماه بزرگي است هر كس بتواند حسنه اي در اين ماه انجام دهد به اندازه اداي يك فرض از پاداش الهي بهره مند خواهد شد و اداي هر فريضه اي 70 برابر اجر به همراه دارد.
وي ادامه داد: عبادت در يك شب از شبهاي ماه مبارك رمضان هم به اندازه 81سال عبادت خير و بركت در بر دارد، پس بر مسلمانان است تا به عبادت در اين ماه اهتمام ورزند.

تعداد بازديد:856 آخرين تغييرات:90/05/08
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر