یکشنبه 17 آذر 1398 - 11 ربيع الثاني 1441 - 8 دسامبر 2019
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

هند 1.43 ميليارد دلار بدهي نفتي خود به ايران را پرداخت كرد

هند 1.43 ميليارد دلار بدهي نفتي خود به ايران را پرداخت كرد

خبرگزاري فارس: شركتهاي هندي 1.43 ميليارد دلار از بدهي 5 ميليارد دلاري خود به ايران را از طريق هالك بانك تركيه پرداخت كردند.


 

به گزارش خبرگزاري فارس يك منبع آگاه در گفتگو با رويترز گفت 1.45 ميليارد دلار بدهي شركتهاي هندي به ايران پرداخت شده و اظهاراميدواري كرده است به زودي بقيه مبلغ بدهي شركتهاي هندي به ايران پرداخت شود.


شركتهاي هندي روزانه تا 400 هزار بشكه نفت ايران را وارد مي كردند اما از پايان سال 2010 بانك مركزي هند معامله با ايران در چهارچوب اتحاديه پاياپاي آسيا را ممنوع كرد و به اين ترتيب طبق گفته محمود بهمني رئيس بانك مركزي ايران بدهي هاي نفتي شركتهاي هندي به ايران به 5 ميليارد دلار رسيد.


ايران از اول ماه اوت به خاطر بدهي هاي هند و اتمام اعتبار مالي اين شركتها به مدت سه ماه صادرات نفت به اين كشور را قطع كرده است. شركت پتروشيمي مانگلور هند كه بزرگترين واردكننده نفت ايران در اين كشور است 1.4 ميليارد دلار بدهي خود به ايران را از طريق هالك بانك تركيه پرداخت كرده و 1.2 ميليارد دلار بدهي اين شركت هنوز باقي است. شركتهاي عصار و هندوستان پتروليوم نيز به تدريج در حال پرداخت بدهي نفتي خود به ايران هستند. 
تعداد بازديد:943 آخرين تغييرات:90/05/18
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر