سه شنبه 2 بهمن 1397 - 16 جمادي الاول 1440 - 22 ژانويه 2019
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

رئيس‌جمهور خبر هديه و وام 20ميليوني خبرنگاران را فردا اعلام مي‌كند

حسيني در جمع خبرنگاران؛

رئيس‌جمهور خبر هديه و وام 20ميليوني خبرنگاران را فردا اعلام مي‌كند

خبرگزاري فارس: وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت: رئيس جمهور خبر خوش هديه روز خبرنگار و وام 20 ميليوني را فردا اعلام مي‌كند.

 

 

به گزارش خبرنگار ادبيات و كتاب باشگاه خبري فارس «توانا»، سيدمحمد حسيني وزير فرهنگ و ارشاد در حاشيه همايش تقدير از خبرنگاران زن كه در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي برگزار شد، در جمع حبرنگاران حاضر و به سؤالات آنها پاسخ گفت.

* بانوان خبرنگار دلسوزانه به امر خبر مي‌پردازند

سيدمحمد حسيني در پاسخ خبرنگاري كه پرسيد فعاليت زنان خبرنگار را چگونه ارزيابي مي‌كنيد گفت: خوشبختانه بانوان خبرنگار دلسوزانه به امر خبر مي‌پردازند، زنان متعهدانه و دلسوزانه كار كرده و با دقت و پيگيري خاص نقش مهمي را ايفا مي‌كنند.
وي ادامه داد: در حال حاضر تعداد قابل توجهي از اهالي رسانه از خبرنگاران زن بوده و تعدادشان از مردان افزون‌تر است كه اين مهم جاي تقدير دارد.
به گفته وي، امسال فرصتي شد تا براي نخستين بار با اين قشر زحمت‌كش برنامه‌اي داشته باشيم؛ برنامه امروز حركتي نمادين است اما بيانگر اظهار ارادتمان به بانوان خبرنگار است.

* از ابتداي انقلاب در كار مطبوعات بودم

وي در پاسخ خبرنگاري كه پرسيد آيا شما هم دوست داشتيد خبرنگار باشد، تصريح كرد: بنده از ابتداي انقلاب در كار مطبوعاتي بودم، از نخستين روزهاي انقلاب اسلامي با وجود امكانات كم اما نشريه بسيار ساده را براي مردم منطقه محروم منتشر مي‌كرديم كه تمام كارهاي نوشتاري آن برعهده بنده بود.
وزير ارشاد ادامه داد: در دوره‌اي مديرعامل انتشارات سروش بودم؛ 6 مجله داشتيم و سعي مي‌كردم هرهفته سرمقاله اين مجله را داشته باشم و يا ديگ همكاري‌هايي كه با مجلات داشتم البته در صدا و سيماهم به عنوان عضو كوچكي از اين خانواده بزرگ فعاليتي داشتم.

* اگر خبرنگار بودم از علما و بزرگان در مورد رمز موفقيتشان سوال مي كردم

وزير ارشاد در پاسخ به سوالي با اين مضمون كه دوست‌داشتيد چه سوالي از مصاحبه شونده خود بپرسيد؟ عنوان كرد: به اقتضاي زمان و شرايط و فعاليت‌هايي كه وجود دارد سوال‌ها متفاوت است اما بنده از قديم به علماء بزرگان و شخصيت‌ها علاقمند بودم، مخصوصا افرادي كه چهره‌هاي مطرحي در جامعه نيستند و عامه مردم آنها را نمي‌شناسند اما در بين خواص جايگاه بالايي دارند و يك عمر تلاش مي‌كنند براي تدوين معارف ناب اسلامي، با چنين شخصيت‌هايي علاقمند ارتباط بودم تا رمز و راز موفقيت آنها را بدانم.

* هديه احمدي‌نژاد به خبرنگاران

حسيني درباره خبر خوش به خبرنگاران ابراز داشت: ما زمينه‌ها را فراهم آوريم، اما خبر خوش هديه به خبرنگاران را فردا طي مراسمي رئيس جمهور اعلام خواهد كرد.
وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي درباره اهداف برپايي همايش امروز كه با عنوان تقدير از خبرنگاران زن برپا شد، پاسخ داد: برنامه امروز بيشتر حركتي سمبليك و نمادين بود چرا كه تعداد خبرنگاران زن در جامعه ما قابل توجه است و لازم بود به صورت مجزا يك برنامه‌اي داشته باشيم و تقدير كرده و حرف‌هايشان را بشنويم.
وي گفت: اين مراسم آغازي خواهد بود براي ارتباطات و همكاري‌هاي بعدي تا مسائل و مشكلات بازگو شود همينطور انتظاراتي هم ما داريم، همانگونه كه ما در خدمت اين خواهران خبرنگار هستيم متقابلا رسالتي بر عهده ما است زيرا ما هم بايد در دولت، مجلس و جامعه پاسخگو باشيم.

* نقش رسانه‌ها كمتر از مديران اجرايي نيست

وزير ارشاد درباره نقش رسانه‌ها خاطرنشان كرد: نقش رسانه‌ها كمتر از نقش مديران و مسئولان اجرايي كشور نيست، همانگونه كه در دوران دفاع مقدس رزمندگان نقش خطيري را ايفا كردند، فردي هم كه دوربين يا ضبط در دست داشت؛ او نيز نقش ماندني داشت از اين جهت اين دو در كنار يكديگر هستند؛ همانند كبوتري كه دو بال دارد و براي پرواز هر دو بال بايد تلاش كنند تا به اهداف بزرگ دست يابيم.
به گفته وي، خوشبختانه در كشور يك حركت آغاز شده تا فاصله طبقاتي كمتر شود، هدفمندي يارانه‌ها از آن جمله است؛ اما چون خبرنگاري يك حرفه سخت و پر استرس است از اين رو بايد توجه ويژه‌اي شود، روز خبرنگار فرصت مناسبي است در تعامل و گفت‌وگو و بيان مشكلات تا پس از آن پيگير اين مسائل باشيم.

* نظام جامع رسانه‌اي تدوين شد

حسيني در پاسخ به اين سوال كه آيا نظام جامع رسانه‌اي تدوين شده؟ گفت: بله اين اتفاق رخ داده و به شكل كامل در دولت قرار دارد و در حال طي مراحل است و پس از آن در كميسون فرهنگي مجلس بررسي مي‌شود.

* وام 20 ميليوني خبرنگاران در انتظار رييس جمهور

وزير ارشاد درباره پاسخ به اين سوال كه وام 20 ميليوني خبرنگاران به كجا رسيد، افزود: خبرهاي خوش اين موضوع فردا از سوي رئيس جمهور اعلام خواهد شد. 
تعداد بازديد:1267 آخرين تغييرات:90/05/18
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر