شنبه 2 تير 1397 - 9 شوال 1439 - 23 ژوئن 2018
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

شیعه شدن یک مسیحی در شب 21 رمضان

شيعه شدن يک مسيحي در شب 21 رمضان

اخبار رسيده از شهر کربلاي معلا حاکي از آن است که يک شهروند مسيحي عراقي در شب شهادت أميرالمؤمنين علي (عليه السلام) با حضور در حرم سيد و سالار شهيدان، أباعبدالله الحسين (عليه السلام) به دين مبين اسلام و مذهب شيعه گرويد.

به گزارش شيعه آنلاين در همين راستا "علي عارف الموسوي" از مسئولان بخش فرهنگي آستان مقدس امام حسين (عليه السلام) پس از اعلام اين خبر، گفت: نام اين شهروند مسيحي "عمر عصام جرجيس" است. او با زبان روزه به حرم أباعبدالله (عليه السلام) آمد و به دين اسلامي و مذهب شيعه اثني عشري گرويد.

"علي عارف الموسوي" در ادامه افزود: اين جوان تازه شيعه شده، درگذشته زمينه مناسبي براي تغيير دين و مذهب خود داشت زيرا پيش از اين دو تن از خاله هاي وي به دين اسلام و مذهب شيعه گرويده بودند و به مرور زمان روي او تأثير گذاشته بودند. او با آغوشي باز دين مبين اسلام و مذهب اهل بيت (عليهم السلام) را پذيرفت.

او همچنين گفت: "عمر عصام جرجيس" اطلاعات خوبي در مورد دين اسلامي و مذهب تشيع داشت زيرا با خاله ها و دوستان خود صحبت هاي زيادي کرده بود اما با اين حال برخي ضروريات مانند چگونگي نماز خواندن و روزه گرفتن و ديگر واجبات ديني را براي او شرح داديم. پس از آن او به زيارت أباعبدالله الحسين (عليه السلام) رفت.

تعداد بازديد:822 آخرين تغييرات:90/06/01
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر