جمعه 3 خرداد 1398 - 19 رمضان 1440 - 24 مي 2019
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

بيانيه وزارت امور خارجه ايران :مردم استعمارستيز ليبي مانع از دخالت استعمارگران ديروز و مدعيان امروز شوند

بيانيه وزارت امور خارجه ايران :مردم استعمارستيز ليبي مانع از دخالت استعمارگران ديروز و مدعيان امروز شوند

تهران- وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران در بيانيه اي با تبريك پيروزي حركت مردم مسلمان ليبي خاطرنشان كرد: رجاء واثق دارد مردم استعمار ستيز ليبي با قاطعيت و حفظ همبستگي ملي، مانع از هرنوع دخالت بيگانگان بويژه استعمارگران ديروز و مدعيان امروز در رقم زدن سرنوشت خود خواهند شد.

 

 

مردم استعمارستيز ليبي مانع از دخالت استعمارگران ديروز و مدعيان امروز شوند

 

به گزارش روز سه شنبه ايرنا به نقل از اداره كل اطلاعات و مطبوعات وزارت امور خارجه، در اين بيانيه آمده است: جمهوري اسلامي ايران تحولات ليبي را كه در پي ايستادگي مردم مسلمان اين كشور طي ماههاي اخير نماد ديگري از حركت مردمي در منطقه را به نمايش گذاشت، به مردم مسلمان اين كشور تبريك مي گويد.
وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران تصريح كرد: خيزش مردمي در ليبي بار ديگر نشان داد كه تمكين به خواسته ها و مطالبات بحق مردم و احترام به آراء و نظرات آنان يك ضرورت انكار ناپذير است.
در ادامه اين بيانيه آمده است: جمهوري اسلامي ايران بر اساس سياستهاي اصولي خود از ابتدا با حمايت از حركت مردمي در ليبي و مخالفت با هر نوع دخالت خارجي و كشتار مردم بيگناه بر ضرورت تحقق مطالبات بحق مردم بويژه حق تعيين سرنوشت تأكيد كرده است.

** مردم ليبي با استمرار حضور در صحنه از قيام خود صيانت كنند
اين بيانيه مي افزايد: جمهوري اسلامي ايران اينك با احترام به خواسته هاي بحق مردم اميدوار است مردم مسلمان ليبي كه با مجاهدت تاريخي خود استعمارگران را از سرزمين اسلامي بيرون راندند با استمرار حضور خود در صحنه و با حفظ هوشمندي لازم از قيام خود صيانت كرده و آنرا در مسير حفظ استقلال، وحدت ملي، عزت، سرافرازي، سازندگي و آباداني كشورشان هدايت كنند.
وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران در ادامه خاطرنشان كرد: تقويت همبستگي اسلامي و انساني براي تحقق آرمان فلسطين از آرزوهاي ديرين همه ملتهاي اسلامي است كه اطمينان دارد مردم ليبي در اين مسير پيشگام خواهند بود.
اين بيانيه مي افزايد: جمهوري اسلامي ايران مانند هميشه آمادگي دارد همه تجربيات خود را در مسير تحقق آزادي، عدالت، كرامت انساني، پيشرفت و آباداني در پرتو يگانه پرستي در اختيار ملت برادر ليبي قرار دهد.
وزارت امور خارجه در پايان اين بيانيه با آرزوي سلامتي و عزت براي همه ملتها در شبهاي قدر، نسبت به برقراري سريع حاكميت عدالت و كرامت انساني در سرتاسر زمين ابراز اميدواري كرده است.

منبع :ايرنا

تعداد بازديد:1902 آخرين تغييرات:90/06/01
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر