چهارشنبه 3 بهمن 1397 - 17 جمادي الاول 1440 - 23 ژانويه 2019
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

آخرین اخبار از دیکتاتور لیبی

آخرين اخبار از ديکتاتور ليبي

پناهگاه سرهنگ فراري کشف شد/ ديکتاتور در دشت "تاگرن" نيجر است

اطلاعات موثق ارسال شده به انقلابيون ليبي نشان مي دهد معمر قذافي هم اکنون در دشت پهناور "تاگرن" در دورترين نقاط مرزي ليبي با نيجر مخفي شده، اين در حالي است که برخي معتقدند ديکتاتور با داشتن 6 ميليارد دلار وجه نقد به نقطه اي ديگر گريخته است.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از الشرق الاوسط، "موسي کوسا" وزيرخارجه، رئيس دستگاه اطلاعاتي و از اصلي ترين مشاوران قذافي در تماسي با انقلابيون ليبي به آنها اعلام کرد: من به اطلاعاتي دسترسي پيدا کرده ام که نشان مي دهد معمر قذافي هم اکنون در دشت "تاگرن" در دورترين نقاط مرزي ليبي با نيجر مخفي شده است.

منابع نظامي و امنيتي انقلابيون ليبي و شوراي ملي انتقالي در اين باره مي گويند: شواهدي در اختيار داريم که نشان مي دهد قذافي در اين روزها در حال نقل مکان ميان منطقه "الجفره" و دشت "تاگرن" است. در منطقه الجفره مقر ارتش ليبي قرار دارد و گفته مي شود سرهنگ فراري در دشت تاگرن از سوي برخي هوادارانش تحت حمايت قرار گرفته است.

بر اين اساس، هم اکنون يک گردان نظامي موسوم به "الطوارق" متشکل از نيروهاي ويژه وظيفه حمايت از قذافي، پسران و همراهانش را در اين دشت پهناور مرزي بر عهده دارد.

اطلاعات منابع موثق نشان مي دهد قذافي در شهر ساحلي "سرت" زادگاهش حضور ندارد، همچنين به نظر نمي رسد وي در شهر بني وليد که هم اکنون مذاکراتي براي ورود بدون خونريزي انقلابيون به آن مطرح است، پناه گرفته باشد.

از سوي ديگر، "دعد شرعب" از زنان مشاور قذافي که اصليتي اردني دارد و 22 سال سابقه فعاليت در کنار ديکتاتور ليبي به عنوان مشاور امور اقتصادي را داشته است، تاکيد کرد: به نظر من قذافي هم اکنون به نقاط مرزي جنوب ليبي با الجزاير و چاد پناه برده است، چون در اين مناطق انبار تسليحات متعددي وجود دارد.

وي با اشاره به اينکه قذافي هم اکنون 6 ميليارد دلار وجه نقد در اختيار دارد، افزود: فکر مي کنم قذافي در روزهاي اخير سه تن از نزديکترين محافظان زن خود را که از ريزترين جزئيات زندگي وي مطلع بودند، کشته باشد.

مشاور سابق ديکتاتور ليبي افزود: قذافي بسيار به اين محافظان نزديک بود و حتي غذايش را با دست آنان ميل مي کرد.

منبع : خبرگزاري مهر

 

تعداد بازديد:1254 آخرين تغييرات:90/06/14
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر