پنج شنبه 28 شهريور 1398 - 19 محرم 1441 - 19 سپتامبر 2019
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

اعتراض به حضور احمدی‌نژاد در نیویورک +تصاویر

fiogf49gjkf0d

آمريکا به استقبال احمدي نژاد رفت؛

اعتراض به حضور احمدي‌نژاد در نيويورک +تصاوير

سازمان «اتحاد عليه ايران هسته‌اي» با ادعاي همکاري ايران با القاعده و در مخالفت با حضور احمدي‌نژاد در نيويورک دست به نصب بيل‌بوردي در ميدان تايمز اين شهر زد.

  به گزارش بي باک به نقل از مشرق، در حالي که مقامات آمريکايي از حضور احمدي‌نژاد در نشست سالانه 11 سپتامبر و به زير سوال بردن وقايع اين روز توسط وي احساس نگراني مي‌کنند، سازمان «اتحاد عليه ايران هسته‌اي» روز جمعه اعلام کرد که هم‌زمان با بازديد رييس جمهور ايران از شهر نيويورک و در مخالفت با حضور وي دست به نصب يک بيل‌بورد زده است.
در اين بيل‌بورد که در ميدان تايمز نصب شده، رييس‌جمهور ايران «شريک غيرفعال القاعده»‌ ناميده شده است: «در حالي که پس از ده سال هنوز حادثه 11 سپتامبر را فراموش نکرده‌ايم، شريک غيرفعال القاعده به نيويورک مي‌آيد.»
اين بيل‌بورد بر اين تاکيد دارد که ايران با القاعده همکاري دارد. بر اساس گزارشي که اواخر سال گذشته منتشر شد، وزارت خزانه‌داري آمريکا مدعي شده است که ايران با القاعده هم‌پيمان شده و به اين سازمان اجازه مي‌دهد تا از خاک ايران براي انتقال پول، سلاح، و نيروهاي جنگي به پايگاه‌هاي خود در پاکستان و افغانستان استفاده کند.
رييس سازمان «اتحاد عليه ايران هسته‌اي» مارک والاس در اظهاراتي در اين خصوص بيان داشته است: «امسال، دولت آمريکا به طور رسمي جزئياتي در مورد رابطه ايران با القاعده و همکاري آنها با هم براي انتقال پول، سلاح، و نيروي جنگي به پايگاه‌هاي القاعده در منطقه ارائه کرد. هر کشوري که از القاعده حمايت کند در خور سرزنش است، و در حالي که آمريکاييان آماده يادآوري حملات وحشتناک 11 سپتامبر مي‌شوند، جاي عصبانيت دارد که رهبر چنين کشوري قرار است به شهر نيويورک سفر کند.»
 

 
وي مي‌افزايد: «از احمدي‌نژاد و همراهان وي در شهر نيويورک يعني جايي که واقعه بد 11 سپتامبر روي داده، استقبال نخواهد شد. سازمان ما از کليه هتل‌هاي منهتن مي‌خواهد تا با خودداري از اسکان‌دهي به احمدي‌نژاد، پيام محکمي را به اين شريک غيرفعال القاعده بفرستند.»
 
اين سازمان همچنين از هتل‌هاي شهر نيويورک خواسته است تا از اسکان‌دهي به احمدي‌نژاد خودداري کنند. حدود يک ماه پيش، سايت ديلي‌بيست در اين راستا دست به انتشار خبري تحت عنوان «هتل‌ها بايد احمدي‌نژاد را تحريم کنند» زد. والاس با ادعاي اينکه ايران از القاعده حمايت مي‌کند خطاب به هتل‌هاي منهتن گفته بود: «آيا به نظر هتل‌هاي منهتن واقعاً صحيح است که براي رهبر چنين دولت نفرت‌انگيزي آن هم در شهري که بدترين حادثه در 11 سپتامبر رخ داده است، امکانات اسکان‌دهي فراهم آورند؟»
 
لازم به ذکر است که ديلي‌بيست در اعلاميه خود از هتل‌ها و مردم شهر نيويورک خواسته بود تا مانع اسکان‌دهي و حضور رييس‌جمهور ايران شوند تا بدين طريق باعث منزوي شدن ايران گردند: «اکنون با رد ميزباني از احمدي‌نژاد به هنگام ديدار وي از نيويورک، هتل‌ها و ديگر اماکن مي‌توانند به منزوي ساختن اين رژيم ايراني کمک کنند. با خودداري از اسکان نمايندگان ايران، هتل‌هاي نيويورک مي‌توانند اين پيام محکم را بفرستند که تجارت آمريکا به چيزي بيش از دلار اهميت مي‌دهد. حداقل کاري که صنعت مهمان‌نوازي مي‌تواند در سپتامبر امسال انجام دهد اين است که به هيچ وجه به احمدي‌نژاد و گروه‌هاي وي، که با القاعده هم‌پيمان شده‌اند، هيچ نوع خدماتي ارائه نکند.»
 
تعداد بازديد:1142 آخرين تغييرات:90/06/22
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر