یکشنبه 19 مرداد 1399 - 19 ذي الحجه 1441 - 9 آگوست 2020
صفحه اصلي/فرمايشات امام و رهبري (ره)


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

حركت‌های عظیم اسلامی مقدمه تحولی بزرگ‌تر و حاكمیت اسلام است

رهبر معظم انقلاب در جمع شرکت‌کنندگان مجمع عمومي جهاني اهل بيت(ع):

حركت‌هاي عظيم اسلامي مقدمه تحولي بزرگ‌تر و حاكميت اسلام است

خبرگزاري فارس: مقام معظم رهبري فرمودند: حرکتهاي عظيم اسلامي اخير در دنياي اسلام، مقدمه تحولي بزرگ‌تر و حاکميت اسلام است.


خبرگزاري فارس: حركت‌هاي عظيم اسلامي مقدمه تحولي بزرگ‌تر و حاكميت اسلام است

 

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني دفتر مقام معظم رهبري، حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي سه شنبه شب در ديدار علماء، نخبگان و روشنفکران شرکت کننده در پنجمين مجمع عمومي جهاني اهل بيت عليهم السلام و همچنين نمايندگان فرهنگي جمهوري اسلامي ايران در کشورهاي مختلف، ضمن بيان ظرفيت‌هاي پيروان اهل بيت عليهم السلام و همچنين تهديدهاي پيش روي جهان تشيع و امت اسلامي، تأکيد کردند: حرکتهاي عظيم اسلامي اخير در دنياي اسلام، مقدمه تحولي بزرگ‌تر و حاکميت اسلام است و موضع پيروان اهل بيت عليهم السلام حمايت از اين حرکت هاي اسلامي است.

رهبر انقلاب اسلامي در اين ديدار که در تالار آئينه حرم مطهر امام رضا عليه السلام در مشهد مقدس برگزار شد، در بيان ظرفيت‌ها و امتيازات مکتب اهل بيت عليهم السلام خاطر نشان کردند: اولين ملت و کشوري که توانست نظام مبتني بر اسلام و قرآن را بوجود آورد، يک ملت و کشور پيرو اهل بيت عليهم السلام بود.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي افزودند: امروز جوانان کشورهاي اسلامي براي رسيدن به آمال و آرزوهاي خود، بجاي مکاتب مادي متوجه تعاليم اسلامي شده‌اند و اين افتخار به برکت حرکت ملت ايران بوجود آمده است.


* موضع ما حمايت و تقويت حرکت‌ها در مصر، تونس، ليبي، بحرين و يمن است

ايشان حرکت‌هاي اسلامي اخير در مصر، تونس، ليبي، بحرين و يمن را از الطاف الهي خواندند و خاطرنشان کردند: موضع ما حمايت از اين حرکت‌ها و تقويت آنها است و اميدواريم اين حرکت‌هاي اسلامي منجر به قطع کامل سلطه دشمنان اصلي يعني صهيونيست‌ها و آمريکا شود.

رهبر انقلاب اسلامي تأکيد کردند: در کنار اين امتيازات و ظرفيت‌ها بايد مراقب تهديدها و آسيب‌ها نيز بود که از جمله آنها ايجاد اختلاف ميان مذاهب گوناگون اسلامي بويژه شيعه و سني است.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با تأکيد بر اينکه ايجاد اختلاف ميان شيعه و سني با انگيزه‌هاي سياسي بين‌المللي انجام مي‌گيرد، افزودند: دنياي استکبار در کنار سياست اسلام هراسي، سياست شيعه هراسي را نيز بصورت ويژه دنبال مي‌کند که بايد در مقابل اين تلاش‌ها کاملا هوشيار بود.

ايشان با تأکيد بر اعتقاد راسخ پيروان اهل بيت عليهم السلام بر وحدت ميان امت اسلامي خاطر نشان کردند: سعادت امت اسلامي بويژه سعادت شيعيان در گرو اتحاد ميان امت اسلامي است.

رهبر انقلاب اسلامي همچنين با اشاره به شکست مکاتب مادي در پاسخگويي به نيازهاي بشري و سوالات جديد، تأکيد کردند: بايد معارف ديني از جمله معارف اهل بيت عليهم السلام متناسب با نيازهاي روز در اختيار مسلمانان و جوامع غير اسلامي قرار گيرد.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي در پايان تأکيد کردند: تحولات کنوني در دنياي اسلام نويد بخش آينده روشني است و نشانه‌هاي اين آينده روشن و تحول عظيم آشکار شده است.

در ابتداي اين ديدار شيخ نعيم قاسم معاون دبيرکل حزب الله لبنان، شيخ حسن سلطان از بحرين، حجت الاسلام و المسلمين اکبري از افغانستان، سيدعمار حکيم رئيس مجلس اعلاي اسلامي عراق، حجت الاسلام و المسلمين شيخ العمري از عربستان و خانم هاجر حسيني از آمريکا، به بيان ديدگاه‌هاي خود در خصوص تحولات منطقه و بيداري اسلامي و رشد روزافزون گرايش به اسلام در جهان پرداختند و ضرورت هوشياري در مقابل تهديدهاي دشمنان امت اسلامي و لزوم وحدت بيش از پيش دنياي اسلام را مورد تأکيد قرار دادند.

در اين ديدار همچنين حجت الاسلام و المسلمين اختري دبيرکل مجمع جهاني اهل بيت عليهم السلام ضمن ارائه گزارشي از اجلاس پنجم مجمع عمومي، به حضور بيش از پانصد نفراز فرهيختگان و نخبگان از ١١٠ کشور جهان در اين اجلاس اشاره کرد.تعداد بازديد:1885 آخرين تغييرات:90/06/23
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر