چهارشنبه 28 شهريور 1397 - 9 محرم 1440 - 19 سپتامبر 2018
صفحه اصلي/ورزشي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

ایران نایب قهرمان کشتی آزاد جهان

با صعودي 2 پله‌اي

ايران نايب قهرمان کشتي آزاد جهان

خبرگزاري فارس: تيم ملي کشتي‌ آزاد ايران با صعودي 2 پله‌اي نسبت به دوره گذشته عنوان نايب قهرماني جهان را به خود اختصاص داد.


 

خبرگزاري فارس: ايران با صعودي 2 پله‌اي نايب قهرمان کشتي آزاد جهان شد

به گزارش باشگاه خبري فارس «توانا»، در پايان مراحل مقدماتي روز پاياني رقابت‌هاي قهرماني جهان ترکيه تيم ايران با توجه حضور دو نماينده خود در ديدار فينال در روز پاياني و مدال طلاي رضا يزداني در 96 کيلو و برنز حسن رحيمي در 55 کيلو به مقام نايب قهرماني اين مسابقات رسيد.

ايران که در 4 وزن قبل 22 امتياز کسب کرده است در دو وزني هم که فيناليست دارد حداقل 18 امتياز ديگر مي‌گيرد و با 40 امتياز نايب قهرماني‌اش قطعي است.

تيم ملي کشتي آزاد روسيه هم مانند دوره‌هاي گذشته عنوان قهرماني را به خود اختصاص داد. روس‌ها که در روزهاي قبل و 4 وزن اول 2 نشان طلا و يک برنز را کسب کرده بودند، امشب نيز شانس کسب يک طلا و 2 برنز ديگر را دارند، بدين ترتيب روس‌ها پيش از اتمام فينال اين 3 وزن قهرماني خود را در جهان مسجل کردند.

تيم‌هاي آذربايجان و آمريکا هم براي کسب عنوان سوم رقابت مي‌کنند. 

تيم کشتي آزاد ايران سال گذشته تنها به يک نشان نقره توسط صادق گودرزي در 74 کيلو و يک مدال برنز توسط مراد محمدي در 60 کيلو رسيده بود و با 28 امتياز در رتبه چهارم جهان ايستاده بود.

تيم کشورمان آخرين بار در مسابقات قهرماني جهان در سال 2006 گوانگجو چين با 44 امتياز نايب قهرمان جهان شده بود.

آخرين بار هم در همين رقابت‌ها بود که ايران به 4 مدال دست يافته بود که بار ديگر در مسابقات جهاني امسال اين تعداد مدال تکرار خواهد شد که هنوز رنگ 2 نشان مشخص نيست.

ايران در جهاني 2006 چين توسط سيدمراد محمدي (طلا)، علي‌اصغر بذري (نقره) و رضا يزداني و فردين معصومي (برنز) صاخب مدال شده بود. 
تعداد بازديد:919 آخرين تغييرات:90/06/28
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر