چهارشنبه 1 اسفند 1397 - 15 جمادي الثاني 1440 - 20 فوريه 2019
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

خيزش مردمی در كشورهای اسلامی مبتنی بر حق‌طلبی آنان است

نماينده ولي فقيه در سيستان و بلوچستان:

خيزش مردمي در كشورهاي اسلامي مبتني بر حق‌طلبي آنان است

گروه سياسي: به بركت بيداري ملت‌ها در سطح جوامع اسلامي شاهد تحول در كشورهاي مسلمان هستيم و خيزش مردمي شكل‌گرفته در كشورهاي مسلمان مبتني بر حق‌طلبي آنان است

 
به گزارش خبرگزاري قرآني ايران(ايكنا) ، آيت‌الله «عباسعلي سليماني»، نماينده ولي فقيه در سيستان و بلوچستان در تجمعي كه به دستور مراجع تقليد و در حمايت از مردم مسلمانان بي‌دفاع و مظلوم كشورهاي اسلامي و به‌ويژه مردم مسلمان بحرين كه در محل حوزه علميه امام‌جعفر صادق(ع) زاهدان برگزار شد، ضمن محكوم كردن حركت‌هاي شوم مستكبران و ظالمان در كشورهاي اسلامي، افزود: به بركت بيداري ملت‌هاي مسلمان در سطح جوامع اسلامي، امروز شاهد ايجاد تحول در كشورهاي مصر، يمن، اردن، عربستان، بحرين و غيره هستيم.
 
 
امام جمعه زاهدان، گفت: حكومت‌هاي خلافتي و قدرت‌هاي مبتني بر زور و ديكتاتوري طي قريب به نيم قرن حاكميت و ظلم در برخي از كشورهاي منطقه با هيچ منطق انساني و ديني سازگاري ندارد.
 
 
وي اظهار كرد: سكوت عالمان اسلامي در قبال جنايات آل سعود در بحرين، مرگبار است و يقين داشته باشند كه براي اين سكوت دچار قهر الهي مي‌شوند.
 
 
وي با استناد به آياتي از كلام الله مجيد گفت: عالماني كه به ظاهر حافظ و حامل قرآنند اما هيچ اقدامي عليه ظلم و ستم ظالمان نمي‌كنند و مدافع مظلوم نيستند، همچون حماري هستند كه كتاب حمل مي‌كنند.
 
 
وي با اشاره به اتفاقات كشور مسلمان بحرين، افزود: بحرين پايگاه پنجم استكبار شده بود و مردم اين كشور نيز با الگوپذيري از ملت ايران براي بدست آوردن عزت، غيرت و استقلال و پايان بخشيدن به مزدوري بيگانه قيام كردند و بعضي از كشورهاي ديكتاتور و مستكبر وقتي ديدند پايگاه پنجم استكبار در بحرين به خطر افتاده با لشكركشي سعي دارند آن را حفظ كنند.
 
 
امام جمعه زاهدان با اشاره به فرمايشات بنيان گذار انقلاب اسلامي، اظهار كرد: همانگونه كه امام‌خميني(ره) فرمودند؛ دم زدن از حقوق بشر و دفاع از قانون، بهانه و سلاح استكبار و مستكبران و مستبدان براي رسيدن به اهداف شوم‌شان است.
 
 
طلاب، اساتيد و روحانيون حوزه‌هاي علميه سيستان و بلوچستان در اين اجتماع با سردادن شعارهايي، خواستار خروج نيروهاي بيگانه از بحرين و جلوگيري از ظلم و ستم حاكمان عليه مردم مظلوم اين كشور شدند و در پايان نيز بيانه‌اي 10 بندي قرائت شد كه حاضران با سر دادن فريادهاي الله اكبر، بندهاي اين بيانيه را مورد تأييد قرار دادند. 
تعداد بازديد:837 آخرين تغييرات:90/07/03
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر