یکشنبه 30 دي 1397 - 14 جمادي الاول 1440 - 20 ژانويه 2019
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

صداي ناقوس وحشت درنيويورك به صدا در آمد

صداي ناقوس وحشت درنيويورك به صدا در آمد

نيويورك – عصر چهارشنبه به وقت محلي اقشار مختلف مردم نيويورك به همراه نمايندگان اتحاديه ها ودانشگاهيان با راه اندازي تظاهراتي ميليوني در منطقه وال استريت خشم و نفرت خود را از اوضاع حاكم بر آمريكا نشان دادند.

صداي ناقوس وحشت درنيويورك به صدا در آمد


 
 
به گزارش ايرنا در نوزدهمين روز از تحصن مردم نيويورك در منطقه وال استريت، تظاهراتي كم سابقه و ميليوني در اين شهر برپا شد.
اين در حالي است كه همزمان در برخي از ايالت هاي ديگر آمريكا، تظاهرات هاي مشابهي به دليل عدم توانايي كاخ سفيد و كنگره در اداره كشور برگزار شد.
 
اتحاديه هاي كارگري اداره حمل و نقل، پرستاران، دانشگاهيان، شهرداريها، پزشكان، گروههاي صلح طلب و ضد جنگ شامل 'كهنه سربازان براي صلح'، ' گروه مقاومت عليه جنگ'، ' كد پينك'، ' بروكلين براي صلح' و دهها گروه ديگر به جمع تظاهر كنندگان پيوستند.

تظاهركنندگان بر عليه بي عدالتي در نظام آمريكا بويژه حمايت بي چون و چراي دولت از بانكها و شركتهاي مالي اين كشور شعار مي دادند.

در اين تظاهرات شعارهايي مانند 'بي عدالتي بس است'، ' سربازان را به كشور بازگردانيد'، ' بودجه جنگ را براي كشور مصرف كنيد'، ' ماليات پولداران را بيشتر كنيد'، ' بيمه هاي خدمات درماني سالمندان و افراد فقير را قطع نكنيد'، ' اشتغالزايي براي مردم' و ' قطع بودجه كمك نظامي به اسرائيل' توسط تظاهركنندگان سر داده شد.

'هارس بريك' يكي از سخنرانان اين تظاهرات و از سران اتحاديه كارگري در آمريكا در گفت و گو با خبرنگار ايرنا گفت: اين يك حركت جهاني است و ابعاد آن در يونان و ساير كشورهاي اروپايي ديده مي شود.

وي افزود: كارگران آمريكا از سود جويي هاي بي حد و حصر شركتهاي بزرگ به ستوه آمده اند. كنگره آمريكا بايد به صداي مردم گوش دهد و به فكر ايجاد اشتغال براي مردم باشد.

او ادامه داد: جمهوريخواهان كه حامي طبقه كار نيستند و دمكراتهاي بي تعصب هم كاري انجام نمي دهند و در كنار جمهوريخواه ايستاده اند. اما به آنها هشدار مي دهيم كه زمان بركناري آنها فرا رسيده است.

'بريك' تصريح كرد: اين حركت خاموش نخواهد شد و تا زماني كه لازم باشد به تظاهرات ادامه مي دهيم.

در زمان حاضر در ايالتهاي ماساچوست، كاليفرنيا و در شهر واشنگتن تظاهرات هاي مشابهي در جريان است.

اين سخنران حركت اخير مردم آمريكا را با حركت مارتين لوتركينگ مقايسه كرد و گفت: مارتين لوتر كينگ براي حقوق كارگران جان خود را از دست داد، اين حركت تا زماني كه ساختار دولت و كنگره در آمريكا تغيير نكند از پاي نمي نشيند.

در همين تظاهرات گروهي از پزشكان براي همبستگي با مردم شركت داشتند.

گروهي از پزشكان و پرستاران به نمايندگي از جامعه پزشكان درتظاهرات امروز شركت كردند و دكتر 'نوريوكي موراكامي' پزشك بيمارستان 'مونته فيوره' به خبرنگار ايرنا گفت: هدف اصلي ما از شركت در اين تظاهرات اعلام همبستگي با مردم در مخالفت با سود جويي هاي شركتها و بانكهاي بزرگ است.
 
وي همچنين در خصوص هزينه هاي سرسام آور درماني در آمريكا گفت : هزينه هاي پزشكي در آمريكا به حدي زياد است كه از كنترل مسوولان خارج شده است و مردم قادر به پرداخت هزينه هاي درماني نيستد.

اين پزشك آمريكايي ادامه داد: نظام درماني آمريكا نقص هاي فراوان دارد. پزشكان براي فرار از دادگاهي شدن توسط بيماران آزمايشهاي غيرضروري درخواست مي كنند و هزينه اداره نظام درماني در آمريكا از تمامي كشورهاي جهان بيشتر است.


پليس تظاهرات مردم نيويورك را كه ازساعت 4 بعداز ظهر به وقت محلي شروع شد و تا پاسي از شب ادامه داشت به خشونت كشيد و شمار زيادي از آنان را دستگير كرد.
پليس نيويورك براي دومين بار متوالي طي دو هفته گذشته به منظور متفرق كردن تظاهر كنندگان از گاز اشك آور استفاده كرد.


  
تعداد بازديد:887 آخرين تغييرات:90/07/14
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر