چهارشنبه 28 آذر 1397 - 11 ربيع الثاني 1440 - 19 دسامبر 2018
صفحه اصلي/ايران و جهان

مواضع آيت الله خامنه اي، راهبرد آزادسازي فلسطين است

عالم اهل سنت لبنان:

مواضع آيت الله خامنه اي، راهبرد آزادسازي فلسطين است

بيروت - شيخ 'احمد قطان' از علماي اهل سنت لبنان گفت: سخنان آيت الله خامنه اي در پنجمين كنفرانس بين المللي حمايت از فلسطين در تهران، راهبرد اصلي براي تمامي مسلماناني است كه خواهان آزادسازي فلسطين اشغالي و مقدسات اسلامي از اشغال رژيم صهيونيستي هستند.

مواضع آيت الله خامنه اي، راهبرد آزادسازي فلسطين است

 
شيخ احمد قطان رييس حزب 'قولنا و العمل' در گفت و گو با خبرنگار ايرنا در بعلبك گفت: ملت هاي عربي و اسلامي در حال حاضر به اصول و مبادي كه آيت الله خامنه اي در پنجمين كنفرانس بين المللي حمايت از انتفاضه فلسطين در تهران بر آن تأكيد كردند، نيازمند هستند.

حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب طي سخناني در پنجمين كنفرانس حمايت از قيام مردم فلسطين در تهران ، مسئله فلسطين ر ا مسئله اول در ميان همه موضوعات مشترك كشور هاي اسلامي دانسته و افزودند: آنچه كه حقوق ملت فلسطين را محقق مي سازد ، نه آزادي بخشي از سرزمين فلسطين بلكه فلسطين به معناي حقيقي آن همه سرزمين فلسطين است.

قطان افزود: پيام آيت الله خامنه اي تاريخي و مهم بوده است و انتظار مي رود پيامدهاي مثبت و گسترده اي بر جنبش آزادي بخش و مقاومت عليه رژيم صهيونيستي داشته باشد.

وي تأكيد كرد: اين پيام باعث تشويق و دلگرمي بسيار زياد مقاومت كنندگان و رزمندگان شده و كشورهايي كه بر آمريكا و اسراييل اعتماد كردند را به شدت ترسانده است.

اين عالم اهل سنت لبنان تصريح كرد: مسأله فلسطين مسأله مشترك تمامي كشورهاي عرب و مسلمانان جهان است و اگر كشورهاي عرب و مسلمانان مي خواهند متحد شوند بايد در كنفرانس هايي كه جمهوري اسلامي ايران براي حمايت از انتفاضه مردم فلسطيني، قدس و فلسطين برگزار مي كند شركت كنند يا اينكه چنين كنفرانس هايي را با هماهنگي ايران در كشورشان برگزار كنند.

رييس حزب قولنا و العمل ادامه داد: سخنان رهبر ايران با ديدگاه و انتظارات ملت هاي عربي و اسلامي و آزادگان جهان هم خواني داشت چرا كه ايشان چيز مبهمي را در سخنان خود باقي نگذاشتند، وقتي كه ايشان بر ضرورت آزادسازي تمامي سرزمين هاي فلسطين با مقاومت، پايداري، وحدت، صبر و تلاش و اميدواري تأكيد كردند، تمامي شك ها را به يقين تبديل كردند.

قطان افزود: آيت الله خامنه اي با تأكيد بر برگزاري همه پرسي بين مردم فلسطين براي مشخص كردن آينده و نظام خود در واقع به دموكراسي واقعي اشاره كردند و اين دليل قاطع و محكمي براي عدم دخالت ايران در امور داخلي كشورهاي عربي و اسلامي است.

وي تأكيد كرد: امام خامنه اي با مورد خطاب قرار دادن 'باراك اوباما' رييس جمهور آمريكا قصد داشتند تا افكار عمومي جهان را متوجه اين موضوع كنند كه اسراييل دست پرورده آمريكا و استكبار جهاني است و قصد دارد كه جهاد، مقاومت و دفاع از حق و كشور را به تروريست تشبيه كند.

رييس حزب قولنا و العمل ادامه داد: اي كاش ملت هاي عربي و اسلامي سخنان رهبري ايران را واقعا و بدون هرگونه تعصب و بي طرفانه گوش مي دادند چرا كه ايشان براي آينده مردم خود و ملت هاي عربي و اسلامي تلاش مي كند و ما به پيشنهادهاي ايشان احترام گذاشته و از آن تقدير و تشكر مي كنيم. 
تعداد بازديد:792 آخرين تغييرات:90/07/16
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر