سه شنبه 23 مهر 1398 - 16 صفر 1441 - 15 اكتبر 2019
صفحه اصلي/ورزشي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

استقلال به دایی رسید

استقلال به دايي رسيد

 

 در هفته دهم مسابقات فوتبال ليگ برتر باشگاه‌هاي کشور امير قلعه نويي به اصفهان بازمي گردد و با تيم پيشين خود بازي مي کند، علي دايي نيز زردپوشان راه آهن را به ميدان رقابت با استقلالي مي فرستد که آماده ورود به بحران است.

 

دهمين هفته از مسابقات فوتبال ليگ برتر باشگاه‌هاي کشور 48 ساعت بعد از پيروزي خيره‌کننده تيم ملي فوتبال کشورمان مقابل بحرين با ديدار نفت تهران - مس سرچشمه در روز پنجشنبه هفته جاري آغاز مي شود و روز شنبه هفته پيش رو با ديدار تيم‌هاي جنوبي صنعت نفت آبادان و شاهين بوشهر به اتمام مي رسد. در زير اشاره‌اي گذرا به ديدارهاي دو روز نخست از هفته دهم ليگ برتر خواهيم داشت:
 
نفت تهران - مس سرچشمه
خوب يا بد نفت تهران هم اکنون يکي از تيم‌هاي بالانشين جدول رده بندي ليگ برتر فوتبال است. اين تيم در پايان هفته نهم ليگ برتر تنها با يک امتياز کمتر نسبت به تراکتورسازي صدرنشين، رتبه چهارم جدول را در اختيار دارد. تيم فرکي که در هفته نهم با توقف در ديدار مقابل ذوب آهن فرصت صدرنشيني را از دست داد، در بازي اين هفته مقابل مس سرچشمه به دنبال بالانشيني يک شبه قبل از برگزاري ديگر ديدارهاي هفته دهم است.
از سوي ديگر تيم مس سرچشمه شرايطي بحراني دارد. اين تيم به دنبال پيروزي مس کرمان مقابل سپاهان اصفهان به قعر جدول رده بندي ليگ برتر سقوط کرده است و از اين هفته بازهم براي فرار از سکوي هجدهم بايد تلاش کند. از قضا تيم اصغر شرفي در هفته دهم با تيمي بازي مي کند که در فصل جاري تيمي تسليم ناپذير در خانه بوده است.
در بازي عصر امروز حسين فرکي تيمش را مقابل تيم اصغر شرفي به ميدان خواهد فرستاد. او در بازي عصر پنجشنبه به مربي‌اش در دوره حضور در تيم ملي درس پس خواهد داد و از قضاي روزگار براي ماندن در بالاي جدول بايد تيم او را شکست دهد.
امير قلعه نويي که طي دو فصل گذشته با سپاهان عنوان قهرماني ليگ برتر را بدست آورد، پيش از آغاز يازدهمين دوره ليگ برتر ناچار به وداع با اين تيم شد. قلعه نويي که با دلخوري از سپاهان رفت، عصر جمعه رودرروي تيم سابق خود مي ايستد و البته مديراني که به زعم او باعث جدايي‌اش از جمع زردپوشان اصفهاني شدند.
داماش گيلان - فولاد خوزستان
تقابل شمالي‌ها و جنوبي‌ها در فوتبال ايران هميشه جذاب و تماشايي بوده است. هنوز از خاطر علاقمندان به فوتبال فراموش نشده بازي‌هاي به يادماني ملوان  استقلال اهواز، استقلال رشت - جنوب اهواز و ... . روز جمعه بازهم شمالي‌ها و جنوبي‌ها با هم بازي مي کنند، اين بار با نام و عنواني متفاوت؛ داماش گيلان - فولاد خوزستان.
دو تيم در جدول رده بندي ليگ برتر شرايطي متفاوت دارند، فولاد خوزستان ميانه نشين بالاي جدول است و داماش از انتهاي جدول مي گريزد. تيم ابراهيم قاسمپور که عصر جمعه ميزبان فولاد است، براي رهايي از سايه سنگين تيم‌هاي پايين جدول به کم از پيروزي رضايت نمي دهد. بدون شک تيم فولاد نيز دست و پابسته به رشت نمي رود و اجازه نخواهد داد، آب خوش از گلوي داماش پايين برود!
سپاهان و تراکتور
سپاهان اصفهان - تراکتورسازي تبريز
جذاب‌ترين ديدار هفته دهم، همين بازي سپاهان اصفهان - تراکتورسازي است. امير قلعه نويي که طي دو فصل گذشته با سپاهان عنوان قهرماني ليگ برتر را بدست آورد، پيش از آغاز يازدهمين دوره ليگ برتر ناچار به وداع با اين تيم شد. قلعه نويي که با دلخوري از سپاهان رفت، عصر جمعه رودرروي تيم سابق خود مي ايستد و البته مديراني که به زعم او باعث جدايي‌اش از جمع زردپوشان اصفهاني شدند.
اين بازي جدا از تقابل امير قلعه نويي و سپاهاني‌ها، جنگ صدرنشين جدول با مدافع عنوان قهرماني ليگ برتر است که در پايان هفته نهم اين مسابقات رتبه پنجم جدول را در اختيار دارد. اينکه تراکتورسازي به دنبال پيروزي در مصاف با سپاهان است تا صدرنشين بماند و سپاهان هم چشم به سه امتياز بازي دارد تا فاصله خود را با صدرجدول کم کند، تکرار واضحات است اما همين چيزهاست که بازي روز جمعه زردپوشان اصفهاني و سرخپوشان تبريزي را جذاب مي کند و قطعا تماشاگران بسياري را به ورزشگاه فولادشهر مي کشاند.
فجرسپاسي شيراز - سايپاي البرز
اين بازي رويارويي دو تيمي است که هفته نهم را با شکست پشت سر گذاشتند و هر کدام چند پله در جدول سقوط کردند. بازي روز جمعه فجرسپاسي و سايپا که مربياني جوان آنها را هدايت مي کنند، مي تواند نقطه بازگشت تيم برنده به رقابت در جدول ليگ برتر و فرار از سقوط باشد. در اين بين شانس پيروزي تيم فجر با توجه به بهره گيري از امتياز ميزباني بيش از سايپا که با "دنده خلاص" مسير انتهاي جدول را در پيش گرفته است.
صباي قم - ذوب آهن اصفهان
اين هم مي تواند يکي از ديدارهاي جالب هفته باشد، از آن جهت که تيم سوم جدول به مصاف يکي از تيم‌هاي مدعي ليگ برتر مي رود. ذوب آهن هنوز در شوک حذف از مسابقات ليگ قهرمانان آسياست و البته اميدوار براي جبران اين ناکامي در ليگ برتر. تيم ابراهيم‌زاده که رتبه دهم جدول را در اختيار دارد در مصاف با تيم صباي قم روزي سخت را پيش رو دارد، به ويژه اينکه حريفش در ديدار هفته گذشته مقابل پرسپوليس شکست خورده و در ديدار خانگي اين هفته به دنبال جبران آن باخت است.
استقلال راه آهن هفته سيزدهم- مجيدي
استقلال تهران - راه آهن شهرري
بازهم علي دايي و بازهم استقلال. علي دايي در بدترين شرايط تيم راه آهن به استقلال رسيد. تيم او به مانند هفته‌هاي ابتدايي ليگ برتر خوب بازي نکرده و حتي ديگر مساوي هم نمي کند. ماحصل بازي‌هاي بد و نتايج ضعيف تيم راه آهن سقوط اين تيم به رده شانزدهم جدول بوده است، تيم علي دايي که مي خواست در ليگ برتر امسال پديده باشد، امروز با انتهاي جدول فقط چهار امتياز فاصله دارد.
راه آهن با اين حال و احوال به مصاف استقلال مي رود که با وجود شکست هفته گذشته مقابل ملوان بندرانزلي همچنان رتبه دوم جدول رده بندي را در اختيار دارد. روي کاغذ شانس راه آهن فانوس بدست در مصاف با استقلال اندک است، مگر اينکه شاگردان دايي با انگيزه‌اي که از بازي با استقلال مي گيرند به يکباره متحول شوند و شکست‌هاي اخير را جبران کنند.
يکي از مهمترين مشکلات استقلال در مصاف با راه آهن خستگي بازيکنان ملي پوش اين تيم است به ويژه در مقايسه با تيم مقابل که طي 13 روز اخير با تمامي نفرات تمرين کرده و مهياي بازي با آبي پوشان شده است. مظلومي که مي داند تيمش با تحمل شکستي ديگر و يا حتي توقف مقابل راه آهن مشکلاتش بيش از پيش خواهد شد بايد طرحي نو در اندازد، چرا که براي تماشاگران استقلال قبول دو شکست پي در پي قابل قبول نيست.
- برنامه ديدارهاي هفته دهم مسابقات فوتبال ليگ برتر باشگاه‌هاي کشور به شرح زير است:
پنجشنبه - 21/7/90
* نفت تهران - مس سرچشمه، ساعت 16:50، ورزشگاه دستگردي تهران
جمعه -  22/7/90
* داماش گيلان - فولاد خوزستان، ساعت 16، ورزشگاه شهيد عضدي رشت
* سپاهان اصفهان - تراکتورسازي تبريز، ساعت 16، ورزشگاه فولاد شهر اصفهان
* فجرسپاسي شيراز - سايپاي البرز، ساعت 16، ورزشگاه حافظيه شيراز
* صباي قم - ذوب آهن اصفهان، ساعت 17، ورزشگاه يادگار امام (ره) قم
* استقلال تهران - راه آهن شهرري، ساعت 18:15، ورزشگاه آزادي تهران
شنبه - 23/7/90
* شهرداري تبريز - ملوان بندرانزلي، ساعت 16، ورزشگاه يادگار امام (ره) تبريز
* مس کرمان - پرسپوليس، ساعت 16:50، ورزشگاه شهيد باهنر کرمان
* صنعت نفت آبادان - شاهين بوشهر، ساعت 17:45، ورزشگاه تختي آبادان 
تعداد بازديد:1085 آخرين تغييرات:90/07/22
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر