چهارشنبه 1 اسفند 1397 - 15 جمادي الثاني 1440 - 20 فوريه 2019
صفحه اصلي/اجتماعي(جوانان، خانواده، بانوان و...)

«یاقوت بهشت»

«ياقوت بهشت»

 

 

جشنواره اي براي دانه هاي سرخ انار

 

پاييز، يعني فصل شکفتن خورشيدهاي انار... ايران، سرزمين انارهاي زيباست.
 
درباره خواص شفابخش اين ميوه بسيار شنيده ايم. انار، سرشار از آنتي اکسيدان ها، پتاسيم و ويتامين است. پژوهشگران دريافته اند که استفاده از آب انار در جلوگيري از ابتلا به سرطان پروستات موثر است.
 
البته خوردن دانه هاي انار خيلي بهتر از نوشيدن آب آن است. انار ميوه اي است که به آن خون ساز مي گويند و به همين علت بهترين موقع براي مصرف آن صبح و قبل از صبحانه است. انار تقويت کننده قلب، دفع کننده چربي، رفع کننده سموم و عفونت هاي داخلي و دفع کننده حرارت است.
 
شايد بهترين انارهاي دنيا در ايران پرورش پيدا مي کند پاييز رنگ رنگ فصل انار است. در ديده گاه ايرانيان باستان، انار ميوه مقدسي است.
اما يک جشنواره انار به زودي برگزار مي شود. چند سالي هست که شهرداري تهران در فرهنگ سراي اشراق جشنواره «ياقوت بهشت» را برگزار مي کند. امسال هم در اواخر مهر ماه پنجمين جشنواره «انار، ياقوت بهشت» به همت شهرداري و مشارکت وزارت جهاد کشاورزي با هدف ترويج فرهنگ مصرف و آشنايي با خواص درماني انار و شناخت گونه هاي مختلف آن در فرهنگسراي اشراق برگزار مي شود.
تاريخ برگزاري اين جشنواره 26 مهر تا 5 آبان است.در اين جشنواره با گونه هاي مختلف انار و نژادهاي گوناگون آن آشنا مي شويد.
اين جشنواره شامل معرفي انارهاي استان هاي مختلف کشور و عرضه مستقيم انار و فرآورده هاي آن، صنايع دستي و سوغات استان ها، کارگاه آموزشي و تخصصي، کارگاه هنرهاي خانگي (آشپزي و شيريني پزي با انار و...) و کارگاه هاي آشنايي با آيات و روايات در مورد انار است.
شب نشيني هاي خانوادگي، پخت کيک به شکل درخت انار، اجراي موسيقي محلي، برنامه هاي ويژه کودک، مسابقات آبي، پانتوميم انار و... از برنامه هاي اين جشنواره است.
براي اطلاعات بيشتر با شماره تلفن 77354735 تماس بگيريد.
  
تعداد بازديد:927 آخرين تغييرات:90/07/26
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر