دوشنبه 23 تير 1399 - 21 ذي القعده 1441 - 13 ژولاي 2020
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

حجم قساوت و شقاوت آل سعود

حجم قساوت و شقاوت آل سعود

 

 

برائت از مشرکين، تعبيري قرآني به مفهوم بيزاري و اجتناب از مشرکين ودشمنان مسلمانان و قطع پيوند با آنهاست و اصطلاحا به فعاليتهايي که دربعد سياسي حج به صورت اجتماعي انجام مي گيرد نيز اطلاق مي شود.  

در آيات مختلف قرآن، علاوه بر نکوهش شديد شرک و مشرکان و بيان عاقبتِ شوم آنها، بر ضرورت گسستن پيوند از مشرکان و توصيه جدّي به مقابله با آنان و برائت انبياء از مشرکان و اعلان بيزاري آنها از «شرک» و مصداق شرك تصريح شده است. نمونه بارز اعلام برائت از مشرکان در امتهاي پيشين كه در قرآن کريم آمده است، حضرت ابراهيم خليل الرحمن علي نبينا و آله و عليه السلام و ياران ايشان بودند که قاطعانه برائت خود را از مشرکان و بتهاي آنها اعلام داشتند. در تاريخ اسلام نيز، براي نخستين بار انجام برائت از مشركين، پس از نقض عهد مشرکين بود که پس از فتح مکه (8 هـ ق ) با پيامبر اسلام صلوات الله و سلامه عليه، پيمان عدم تهاجم و دشمني بسته بودند و بر عهد خويش نماندند.
 
پس از پيروزي انقلاب اسلامي ايران، حضرت امام خميني رضوان الله تعالي عليه، با توجه به موقعيت خطير جهان اسلام در دنياي کنوني ، جنبه هاي سياسي، اعتقادي و اجتماعي حج را متذکر و خواستار بهره گيري از اين كنگره بزرگ سال براي بيان مسائل و حلّ مشکلات جهان اسلام شدند زيرا برگزاري مراسم برائت از مشرکين در جريان اجتماع بزرگ و پرشکوه حجّ، تاثير آن را دوچندان مي‏کند. با توجه به اين اهميت، رهبر کبير انقلاب اسلامي حضرت امام خميني(ره) و مقام معظم رهبري، حضرت آيت‏اللَّه العظمي خامنه‏اي، همه ساله بر انجام هرچه باشکوه‏تر مراسم برائت از مشرکين تاکيد داشته و دارند.حضرت امام خميني (ره ) در عيد قربانِ نخستين حج پس از پيروزي انقلاب اسلامي، در پيامي به حجاج به تحليل جامعي از کعبه و حج مبادرت فرمودند و آن را محل نشر توحيد و نفي شرک دانستند. تأکيد حضرت معظم له بر اين نکته بود که کعبه خاستگاه اصلي نداي توحيد و مرکز شکستن بتها در سراسر جهان است و بنابر آيات قرآني تطهير آن از همه ناپاکيها و پليديها که بالاترين آنها شرک است، واجب است. حضرت امام ، سپس با اشاره به اعلان برائت از مشرکين در سوره توبه، قيام جهاني حضرت مهدي موعود عجل الله تعالي فرجه الشريف از کنار کعبه و دعوت مردم به توحيد، نتيجه گرفتند، همه بت شکنيها از کعبه سرچشمه گرفته و خواهد گرفت و امت اسلام نيز بايد به اين امر تأسي كنند.
 
پس از آن شليک گازهاي سمي و خفه کننده شروع شد و بدنبال آن رگبار گلوله ها به قصد کشتن و نه متفرق کردن راهپيمايان برائت از مشرکين سرازير شد و بيش از 400 انسان پاك، فبل از آنكه با قرباني كردن در روز عيد سعيد قربان، اعمال حج را به پايان برده و حاجي شوند، خود قرباني شدند و با شهادت، قبولي حج شان از سوي پروردگار متعال اعلام شد؛ شهدايي که تنها جرمشان اعلام برائت و بيزاري از آمريکا و اسرائيل و ايادي ناپاکشان بود
 
با نظر امام خميني(ره) به عنوان نايب امام زمان و ولي امر مسلمين جهان، و شخصيتي صاحب فتوا و حاکم شرعي مبسوط اليد، همه ساله مراسمي به نام «برائتاز مشرکين » در مکه و پيش از شروع مناسک حج برگزار مي شد و طي آن هزاران تن از حجاج ايراني، به همراه تعدادي از حجاج بيدار و بصير غيرايراني، پس از پيمودن مسيرهايي، در محل معيني تجمع مي کردند و ضمن شنيدن سخنرانيها و تاييد قطعنامه پايان راهپيمايي كه حاوي تحليل اوضاع جهان اسلام و صدماتي که از سوي دشمنان بر ملل مسلمان وارد مي آيد بود، به محکوم کردن آنها مي پرداختند، و سپس آرام متفرّق مي شدند و به فعاليتهاي عادي مي پرداختند. اين روال تا روز 9 مرداد 1366 كه مطابق با 6 ذي حجه الحرام 1407هجري قمري بود، ادامه داشت، اما در اين روز،آل خبيث سعود با وحشيگري اي كه روي مغول ها را سپيد كرد، كاري با حجاج كردند و جنايتي را رقم زدند كه با وجود گذشت 25 سال هنوز داغ آن تازه است. شرطه ها(پليس هاي) سعودي، يکساعت قبل از شروع راهپيمايي، درهاي ورودي به بناي بزرگ مخصوص حجاج اردني و فلسطيني را بستند و به هيچ کس اجازه داخل يا خارج شدن از آن را ندادند.
 
آل سعود
مزدوران سعودي امريكا و اسرائيل كه شعار مرگ بر آنها را برنمي تابيدند، چند روز پيش از روز 6 ذيحجه الحرام، پشت بام هاي بناهاي واقع در مسير راهپيمايي را از کپسول هاي خالي و آهن و سنگ و آجر و ابزار آلات سنگين، انباشته بودند تا آنها را از پشت بام بر سر حجاج بيگناهي كه برائت از مشركين را فرياد مي كردند، بريزند. تغيير آرايش شرطه ها که برخلاف سالهاي قبل در دو سوي مسير نايستاده و صف آنها در انتهاي مسير حرکت حجاج بود، نشان از تصميمي شيطاني داشت.هزاران زائر ايراني و تعدادي از زائران ديگر کشورهاي اسلامي در مکه معظّمه و خانه خدا، پس از انجام فريضه نماز عصر، به سوي محل تجمع و شروع راهپيمايي، حركت كردند. برنامه راهپيمايي در ساعت 4 و 30 دقيقه عصر با تلاوت آياتي از قرآن کريم آغاز گرديد. آنگاه پلاکاردهاي حاوي شعار هايي در نفي سردمداران بلوک شرق و غرب و اسرائيل و دعوت مسلمين به وحدت برافراشته شد؛ آنگاه جملاتي از پيام رهبر کبير انقلاب اسلامي حضرت امام خميني به کنگره عظيم حج براي حضار خوانده شد و ترجمه گرديد. پس از انجام سخنراني، راهپيمايان، به آرامي به سوي سه راهي شعب ابوطالب به راه افتادند و شعارهاي "الموت لآمريكا" و "الموت لاسرائيل" را سر دادند، مردان و زنان در صفوف جدا حرکت مي کردند و جانبازان بر روي ويلچرهايشان در صفوف مقدم بودند.راهپيمايي كه به نقطه پاياني رسيد، مردم به شعارهاي خود خاتمه دادند و پلاکاردها هم جمع شد. ..
 
اما ناگهان عمال سعودي آمريكا و اسرائيل به زائران بري از مشركين حمله ور شدند. شرطه ها با ريختن آب  جوش بر سر زائران، در سرزميني كه حتي جانوران موذي هم در امنيتند؛ آن هم در ماه حرام، آنها را وحشت زده كردند. هر کس به سويي مي گريخت . در حالي که در جلوي جمعيت عظيم راهپيمايان، پيرزنان و پيرمردان و معلولين و جانبازان در حال حرکت بودند، ستونهايي از نظاميان آل سعود هويدا شدند. لحظه اي بعد مزدوران آمريکا در لباس نيروهاي امنيتي و پليس و گارد سلطنتي سعودي به سوي مردم (بويژه زنان و جانبازان) هجوم بردند و با « باتوم» بر سر و روي حجاج بي گناه کوبيدند.
 
 خاندان پليد سعود، تا مدتها از تحويل اجساد حجاج ايراني و انتقال مجروحان به تهران خودداري کرد و نکته دردناک و غم انگيزي كه بعدها افشا گرديد، اين بود كه: بسياري از شهدا پس از روز 6 ذي حجه و به دليل عدم رسيدگي عمدي عربستاني ها و جلوگيري شان از رسيدگي به  مجروحان و مداواي آنها، پس از تحمل درد و رنج فراوان و در حالي كه قابل مداوا بودند، بر اثر جراحات شهيد شدند.
 
 مزدوران ديگر نيز از بالاي  ساختمانها، سنگ و آجر و آهن و كپسول گاز و شيشه و بلوک سيماني بر سر و روي مردم مي ريختند. پس از آن شليک گازهاي سمي و خفه کننده شروع شد و بدنبال آن رگبار گلوله ها به قصد کشتن و نه متفرق کردن راهپيمايان برائت از مشرکين سرازير شد و بيش از 400 انسان پاك، فبل از آنكه با قرباني كردن در روز عيد سعيد قربان، اعمال حج را به پايان برده و حاجي شوند، خود قرباني شدند و با شهادت، قبولي حج شان از سوي پروردگار متعال اعلام شد؛ شهدايي که تنها جرمشان اعلام برائت و بيزاري از آمريکا و اسرائيل و ايادي ناپاکشان بود، زنان بي گناهي كه چادر از سرشان افتاده بود و در زير دست وپا  له مي شدند  و جان مي دادند و يا با گازهاي خفه کننده و رگبار گلوله ها و اصابت اجسام سنگين بر سر و تن شان از بالاي ساختمان ها، مظلومانه و غريبانه به شهادت مي رسيدند.
جنايتکاران سعودي، حتي به آمبولانسهاي حامل مجروحان نيز يورش مي بردند و مانع جمع آوري آنها و ياري شان از سوي پزشكان و پرستاران مي شدند. در نتيجه اين حمله و هجوم وحشيانه آل سعود، علاوه بر بيش از 400 حاجي(275 ايراني) و غيرايراني، بيش از 700 تن هم به شدت زخمي شدند.
 
آل سعود
حضرت امام در پيامي پس از كشتار زائران بيت الله الحرام نوشتند: " بارالها! تو خود شاهدي که در اين سال ما جانبازان و مهاجران و مجاهداني داشتيم که به سوي تو و بسوي خانه امن تو که از صدر خلقت تاکنون مامن هر موجودي بوده است هجرت کردند و در پيش چشمان حيرت زده مسلمانان کشورهاي جهان بدست پليد آمريکا که از آستين آل سعود بدر آمده است، به خاک و خون کشيده شدند و در آستانه عاشوراي ولي الله الاعظم سلام الله عليه عاشورايي ديگر، با ابعاد مختلف در جوار تو و خانه امن تو ، در جمعه خونين پديد آوردند که اي کاش نبودم تا آنرا ببينم و يا بشنوم، نه براي شهادت عزيزاني  مجاهد و مهاجر که شهادت امري است که آرزوي عزيزان ماست و شهدي است آشنا براي زنان و مردان و کودکان ما که در يورشهاي مغولانه صدام عفلقي شديدتر و فجيع تر آنرا چشيده اند و ديده ايم، بلکه براي مصيبتي است که نه تنها براي پيغمبر اسلام صلوات الله عليه که براي تمامي انبيا و مرسلين، از آدم تا خاتم پيش آمد. به فرمان کاخ سياه به دست ناپاک آل سعود اين شقي ترين جانيان عصر، بالاترين مقام مقدس الهي شکسته شد."  خاندان پليد سعود، تا مدتها از تحويل اجساد حجاج ايراني و انتقال مجروحان به تهران خودداري کرد و نکته دردناک و غم انگيزي كه بعدها افشا گرديد، اين بود كه: بسياري از شهدا پس از روز 6 ذي حجه و به دليل عدم رسيدگي عمدي عربستاني ها و جلوگيري شان از رسيدگي به  مجروحان و مداواي آنها، پس از تحمل درد و رنج فراوان و در حالي كه قابل مداوا بودند، بر اثر جراحات شهيد شدند.
 
مسئول عمليات کشتار در جمعه خونين، يك يهودي آلماني به نام ژنرال «اولريش ويگنر» بود که در عربستان به او مسؤوليت داده شد. ويگنر کسي بود که قبل از عمليات طبس هم در پوشش خبرنگار شبکه ZDF آلمان کل مسير طبس را شناسايي کرده و اطلاعات منطقه عمليات را به دست ژنرال«چارلي بکويث» فرمانده عمليات طبس سپرد. اين يهودي مدتي بود که به عنوان مسئول هماهنگي امنيتي شهر مکه از سوي عربستان منصوب شده بود. در جريان حج خونين وي وحشيانه ترين رفتارها را در ماه حرام و در حرم امن الهي عليه حجاج بيت الله الحرام انجام داد؛ مکاني که خون ريختن در آن حرام است و اين حرمت تا جايي اهميت دارد که حتا اعراب دوران جاهليت نيز، احترام اين مکان را نگه مي داشتند اما اين حرمت توسط عوامل سعودي شکسته شد.  نکته قابل تامل ديگر، بازداشت حجاج خارجي شرکت کننده در مراسم برائت از مشرکين به محض ورود به کشورشان بود. قتل عام حجاج اما در کنار تمام دردناکي اش، ماهيت حكام نفهم و مرتجع عربستان سعودي را برملا كرد و ربع قرن پيش از آنكه بيداري اسلامي، موجب اعمال خشونت وحشيانه و علني آل سعود عليه انقلابيون بحرين و يمن و خود عربستان و كامل تر شدن شناخت افكار عمومي دنيا از وهابيون و سلفيون و ارتباط و همکاري آنها با استکبار جهاني  و صهيونيزم بين الملل شود، خبث طينت آنها را به نمايش گذاشت. حمله به زائران خانه خدا نشان داد، سردمداران وهابي عربستان، نه تنها لياقت خدمت به حرمين شريفين در اين کشور را ندارند، بلکه براي اثبات سرسپردگي خويش حاضرند احکام مُحکم الهي را نيز زير پا بگذارند. آل سعود مساله مهم حفظ امنيت و حرمت ميهمانان بين المللي بويژه مسلمانان ايراني كه بخشي از امت واحده اسلامي بودند را در ماه حرام و در حرم امن الهي زيرپا گذاشت و برخلاف دستورات قرآن عمل كرد.
 
آل سعود براي سرپوش گذاشتن بر رسوايي اعمال ننگين خود، در يكي از روزنامه ها ، در ادعايي مضحك كه نشان از بلاهت ذاتي آنها دارد، علت جنايت خود را چنين بيان كردند: " ايرانيان قصد داشتند پرده سياه كعبه را بردارند و بر حرم (حضرت) معصومه در قم بي افكنند و اين محل را قبله مسلمانان جهان بنامند!!
 
پس از به خاك و خون كشيده شدن مراسم برائت از مشرکين  در سال 1366، در سال‌هاي 1367، 1368 و 1369، برگزاري اين مراسم از سوي آل سعود ممنوع شد وجمهوري اسلامي نيز ايرانيان را در موسم حج اين 3 سال به سرزمين وحي  نفرستاد؛ اما از سال 1370 پس از موافقت عربستان با برگزاري مراسم برائت از مشركين و عدم تهاجم به آن، دولت كشورمان مجدداً به اعزام ايرانيان به مكه مبادرت كرد. سال 1370 در روز ششم ذيحجه 1411، اين مراسم، با شكوه بسيار در مقابل بعثه مقام معظم رهبري و سال 1371 در روز ششم ذيحجه 1412 در اطراف بعثه حضرت معظم له برگزار شد ولي از سال 1372 به بعد، به رغم توافق سال 1370 با دولت سعودي براي برگزاري مراسم برائت از مشركين، براي اجتناب از اعمال وحشيانه و خونريزي از سوي مزدوران وهابي و سعودي واشنگتن و تل آويو، هر سال در مني و عرفات و زير چادرها برگزار مي شود. امسال با توجه به تغييرات گسترده در منطقه و موج بيداري كه اين روزها به عربستان هم رسيده است، مراسم برائت از مشركين، از اهميت و حساسيت صدچندان برخوردار است و احتمال انجام اعمال نابخردانه از سوي آل سعود وجود دارد. 
تعداد بازديد:1425 آخرين تغييرات:90/08/08
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر