یکشنبه 26 خرداد 1398 - 12 شوال 1440 - 16 ژوئن 2019
صفحه اصلي/فرمايشات امام و رهبري (ره)


 
 


 


 


 
خروجي RSS

مخالفت با مصونیت قضایی اشغالگران آمریکایی وخروج آنها صفحه زرینی در تاریخ عراق

رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار مسعود بارزاني تاکيد کردند:

مخالفت با مصونيت قضايي اشغالگران آمريکايي وخروج آنها صفحه زريني در تاريخ عراق

خبرگزاري فارس: حضرت آيت‌الله خامنه‌اي فرمودند: ‌ايستادگي يکپارچه همه اقوام و مذاهب عراق در برابر فشارهاي امريکا و مخالفت با مصونيت قضايي نظاميان اشغالگر و در نهايت مجبور شدن امريکا به خروج از عراق، يک صفحه زرين در تاريخ اين کشور است.


 

خبرگزاري فارس: مخالفت با مصونيت قضايي اشغالگران آمريکايي وخروج آنها صفحه زريني در تاريخ عراق

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از پايگاه اطلاع‌ رساني دفتر مقام معظم رهبري، حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي صبح امروز (يکشنبه) در ديدار  مسعود بارزاني رئيس اقليم کردستان عراق با اشاره به استقرار و استقلال کنوني عراق، تأکيد کردند: ايستادگي يکپارچه همه اقوام و مذاهب عراق در برابر فشارهاي امريکا و مخالفت با مصونيت قضايي نظاميان اشغالگر و در نهايت مجبور شدن امريکا به خروج از عراق، يک صفحه زرين در تاريخ اين کشور است.

ايشان افزودند: با وجود حضور نظامي و سياسي امريکا در عراق و فشارهاي اين کشور، همه عراق اعم از کرد و عرب و شيعه و سني، به امريکا «نه» گفتند که اين موضوع بسيار مهمي است.

رهبر انقلاب اسلامي همزيستي مسالمت‌آميز اقوام و مذاهب مختلف در عراق را مغتنم شمردند و خاطرنشان کردند: شرايط کنوني ثبات و استقرار در عراق مايه خرسندي جمهوري اسلامي ايران است و همه اقوام و مذاهب بايد دست در دست يکديگر، در جهت ساختن عراق نوين تلاش کنند.

ايشان همچنين تأکيد کردند: جمهوري اسلامي ايران از عراق يکپارچه و برخوردار از ثبات حمايت خواهد کرد و لازم است خرابي‌هاي ايجاد شده در عراق هرچه سريعتر بازسازي شود تا عراق يکپارچه بتواند به جايگاه حقيقي خود دست يابد.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، همه اقوام و مذاهب در عراق را برادران نزديک ايران و داراي روابط ريشه‌دار تاريخي با مردم ايران دانستند و تأکيد کردند: روابط کنوني جمهوري اسلامي ايران و عراق خوب است اما بايد روز به روز گسترده‌تر شود.

مسعود بارزاني رئيس اقليم کردستان عراق در اين ديدار ضمن ابراز خرسندي فراوان از ديدار با رهبر انقلاب اسلامي، ايران را کشور دوست و بسيار نزديک مردم عراق خواند و گفت: ما هيچگاه لطف و کمک‌هاي دولت و مردم ايران را در روزهاي سخت عراق فراموش نخواهيم کرد.

بارزاني، تأکيد کرد: همه اقوام و مذاهب عراق بايد در جهت حفظ اين پيروزي تلاش کنند و قطعاً ما همواره به کمک‌ها و راهنمايي‌هاي ايران احتياج خواهيم داشت.تعداد بازديد:1013 آخرين تغييرات:90/08/09
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر