جمعه 4 خرداد 1397 - 9 رمضان 1439 - 25 مي 2018
صفحه اصلي/كودك و نوجوان

چرا اسم من قربان است؟

چرا اسم من قربان است؟

من يکي از روزهاي خوب و مهم خدا هستم. آيا اسمم را مي دانيد؟ آيا مي دانيد مردم در اين روز چه کار مي کنند؟ اگر نمي دانيد، اشکالي ندارد، چون من الان خودم را به شما معرفي مي کنم.


عيد قربان

من عيد قربان هستم. يکي از بهترين روزهاي خداوند. در اين روز همه ي مسلمان ها شاد و سر حال هستند، آن ها خانه هايشان را مثل عيد نوروز و عيد فطر تميز مي کنند و لباس هاي تميز و زيبا مي پوشند و به عيد ديدني مي روند. آن ها صبح زود براي نماز جماعت از خانه بيرون مي روند، چون دعا و نماز در روزهاي عيد خيلي خوب است.
 به مسلمان هايي که براي زيارت خانه ي خدا به مکه مي روند، حاجي مي گويند. حاجي ها بايد در روز عيد قربان هر کدام يک گوسفند قرباني کنند.
خيلي ها هم که در مکه نيستند و مسلمان هستند، گوسفند مي گيرند و قرباني مي کنند و گوشت آن را بين نيازمندان تقسيم مي کنند.
 
شايد بپرسيد چرا اسم من عيد قربان است؟
حضرت ابراهيم را که مي شناسيد، او يکي از پيامبران بزرگ خداوند است. در اين روز خداي مهربان به او دستور داد تا پسرش حضرت اسماعيل را قرباني کند. حضرت ابراهيم که خداوند را خيلي دوست داشت، قبول کرد. وقتي مي خواست پسرش را قرباني کند، خداي مهربان به او گفت: تو در امتحان قبول شدي و حالا بايد اسماعيل را آزاد کني و اين گوسفند را قرباني کني. از آن موقع تا الان حاجيان، در روز عيد قربان گوسفند قرباني مي کنند.
 تعداد بازديد:3282 آخرين تغييرات:90/08/15
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر