پنج شنبه 31 خرداد 1397 - 7 شوال 1439 - 21 ژوئن 2018
صفحه اصلي/ايران و جهان

احمدي نژاد : ايران ، کانون توجه ملتهاست

برداشته شده و دولت به طور کامل از سرمايه گذاري در بخش هاي گوناگون گردشگري حمايت مي کند.

 

آقاي احمدي نژاد با اشاره به جايگاه و اهميت گردشگري در برقراري تعاملات انساني و نيز دستاوردهاي اقتصادي افزود: گردشگري عامل آشنايي با اقوام و ملل، تاريخ و سرنوشت بشر، نيازها، مشکلات و مطالبات، و همدلي و هم زباني بين انسانهاست و گام بلندي در جهت تحقق آرمان هاي بشر به حساب مي آيد.

رئيس جمهور اضافه کرد: در دل گردشگري، دل هاي مردم به هم پيوند مي خورد و آن قله نوراني و هدف نهايي زماني قابل دسترسي است که همه افراد بشر در پي يک حقيقت و زيبايي باشند.

آقاي احمدي نژاد خدمتگزاري در عرصه گردشگري را نه تنها شغل و محل درآمد، بلکه گام و حرکتي ارزشمند در جهت نزديک کردن دل ها، زبان ها و روح بشر به يکديگر خواند.

رئيس جمهور گردشگري را کاري فرهنگي و انساني خواند و با تاکيد بر لزوم افزايش و توسعه سرمايه گذاري در اين بخش براي فراهم کردن امکانات و ابزارهاي گردشگري به ويژه در جمهوري اسلامي ايران گفت: امروز جمهوري اسلامي ايران کانون توجه همه ملت هاست و علاقه مند است و تلاش مي کند زيربناها و امکانات لازم را براي پذيرايي از ميهمانان و گردشگران فراهم آورد.

آقاي احمدي نژاد گفت: همه موانع قانوني برداشته شده و دولت به طور کامل از سرمايه گذاري در بخش هاي گوناگون گردشگري حمايت مي کند.

رئيس جمهور سپس به بيان ويژگي هاي ايران اسلامي پرداخت و آن را قطعه اي از تاريخ بشر و متعلق به همه ملت ها و انسان هاي آرمان خواه و عدالت طلب خواند و افزود : تاريخ، فرهنگ و سرزمين ايران ويژگي هاي منحصر به فردي دارد و سرمايه اي براي همه افراد بشر در جهت نيل به اهداف بلند است .

رئيس جمهور تاريخ، فرهنگ و ميراث فرهنگي ايران را بي نظير و بي بديل با بيش از هفت هزار سال سابقه تاريخي خواند و گفت: ملت ايران همواره متمدن، موحد، بافرهنگ و دوستدار همه ملت ها و عدالت طلب بوده و در اين سرزمين بالاترين و ارزنده ترين منشورهاي انساني و دستورهاي حکومتي در جهت رعايت حقوق انسان ها و ملت ها از جانب حاکمان اين سرزمين صادر شده است.

وي افزود: در تاريخ اين ملت هرگز سلطه طلبي، چپاول ثروت ديگر ملت ها و يا تجاوز به حقوق ديگران سابقه اي ندارد و ملت ايران تعامل فرهنگي و دوستي و برادري با ديگر ملت ها را پيشه خود کرده است.

آقاي احمدي نژاد ادامه داد: در تاريخ وفرهنگ اين سرزمين کمال جويي و حقيقت طلبي موج مي زند و اين ملت در تعامل با ديگر ملت ها و اقوام گوناگون از هيچ ابزار غيرفرهنگي بهره نبرده و هرگز کتاب سوزي و تخريب مراکز فرهنگي را به نام خود ثبت نکرده است.

وي گفت: هر جاي جهان که تمدني وجود دارد بدون ترديد نشانه هايي از فرهنگ و ادب دانشمندان و اديبان ايراني ديده مي شود و هرجا فريادي در مسير خيرخواهي و عدالت جويي سرداده شده مورد حمايت ملت ايران قرار گرفته و هرگاه دست کمک و نيازي به سوي اين ملت دراز شده، سخاوتمندانه و صميمانه آن را پاسخ داده است.

رئيس جمهور با اشاره به آثار گرانقدر و کم نظير فرهنگي و تاريخي در ايران گفت: ايران ديدني ترين کشور جهان است و در بيش از شصت هزار روستاي اين کشور هيچ روستايي را نخواهيد يافت که پيشينه مستقل و کهن تاريخي نداشته باشد که اين از هداياي الهي براي همه افراد بشر است.

وي از همه علاقه مندان به فرهنگ و تاريخ ايران زمين دعوت کرد از اين سرزمين ديدن کنند و از سرمايه گذاران خارجي خواست براي رونق صنعت گردشگري و توسعه فرهنگ انساني و صلح و دوستي، حضور خود را در سرزمين ايران افزايش دهند.

رئيس جمهور همچنين از بخش هاي مختلف نمايشگاه گردشگري در حاشيه مرکز همايش هاي بين المللي سازمان صدا و سيما ديدن کرد.

تعداد بازديد:739 آخرين تغييرات:86/06/04
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر