چهارشنبه 7 خرداد 1399 - 4 شوال 1441 - 27 مي 2020
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

درخواست داماد امام موسی صدر

درخواست داماد امام موسي صدر

 

 

براي ناتو کاري ندارد که بگردد امام را پيدا کند، ولي دليل يا انگيزه‌اي هم براي اين پيگيري و جست‌وجو ندارد. من به دنبال اين هستم که با ناتو وارد مذاکره شوم و انگيزه اين جست‌وجو را ايجاد کنم.

روزنامه شرق در گفت”‹وگويي با مهدي فيروزان - خواهرزاده و داماد امام موسي صدر نوشت:
 
پس از مرگ قذافي تا امروز اخبار تازه‌تري از محل اسارت يا نگهداري امام موسي صدر به دستمان نرسيده است.
 
در ملاقات‌هايي که وزارت خارجه ايران و همچنين وزارت خارجه لبنان با «عبدالجليل» داشتند، قول يک همکاري گسترده داده شده که بتوانيم از طريق زندانيان و زندانباناني که در تمام اين سال‌ها در زندان‌ها حضور داشتند، سرنخي از محل نگهداري امام پيدا کنيم.
 
 در اوضاع کنوني ليبي کمابيش هنوز هم زندان کشف مي‌شود. هفته پيش با اينکه يک ماه از سقوط طرابلس گذشته بود، زنداني با 1200 نفر کشف شد. خيلي عجيب است.
 
 مقامات ليبيايي به آقاي صالحي گفتند ما خيلي مساله داريم و ايجاد تشکل و سيستم جديد خيلي کار مي‌برد و درگير موانع و مشکلات زيادي هستيم اما به محض اينکه بتوانيم، همکاري مي‌کنيم. در اين سفر کسي از خانواده امام صدر، وزير خارجه را همراهي نمي”‹کرد.
 
 اميدواريم تمام کساني که در طول اين سال‌ها - از دولت‌هاي عربي گرفته تا رجال سياسي جهان اسلام و ايران – براي عدم همکاري ملاحظاتي داشتند امروز آن ملاحظات را نداشته باشند چون ديگر قذافي نيست که به دليل حفظ يک رابطه سياسي يا رابطه اقتصادي يا رابطه دوستانه همکاري‌ها را فداي ملاحظه‌کاري کنند. طبيعتا اين افراد امروز مي‌توانند اقدام گذشته خود و آن ملاحظاتي را که در گذشته باعث مي‌شد همکاري نکنند به راحتي جبران کنند.
 
علت اينکه در اين سال‌ها در پيگيري مساله امام مخالفت‌هاي داخلي وجود داشته را محول کنيم به پس از آزادي امام. آن زمان اگر صلاح باشد يا امام خود صلاح بداند همه حرف‌ها را مي‌زنيم. اگر صلاح ندانست باز هم به همين شيوه کنوني ادامه مي‌دهيم.
 
با کشته شدن قذافي منبع اطلاعاتي مهمي را از دست داديم اما اميدوارم کساني که در اين پرونده آگاهند به خودشان آيند و براي نجات امام با ما همکاري کنند
 
اينکه قذافي کشته شد به نفع حقيقت نبود. تمام حقيقت. تمام حقيقتي که ملت ليبي به دنبالش هستند و نه فقط حقيقتي که ما در پرونده امام به دنبال آن هستيم. کشته شدن قذافي گاه در ذهن من مشکوک به نظر مي‌رسد. شايد ملت ليبي خود به دنبال کشتن قذافي نبود اما انگار اراده‌اي خارج از ليبي مرگ او را طراحي کرده بود و ممکن است فقط به دست ليبيايي‌ها اجرا شده باشد. اراده‌اي فراتر از مردم ليبي نمي‌خواست قذافي زنده باشد و اطلاعاتي را که دارد، منتشر شود. اما در مورد مساله امام با کشته شدن قذافي منبع اطلاعاتي مهمي را از دست داديم اما اميدوارم کساني که در اين پرونده آگاهند به خودشان آيند و براي نجات امام با ما همکاري کنند.
 
 براي ناتو کاري ندارد که بگردد امام را پيدا کند، ولي دليل يا انگيزه‌اي هم براي اين پيگيري و جست‌وجو ندارد. من به دنبال اين هستم که با ناتو وارد مذاکره شوم و انگيزه اين جست‌وجو را ايجاد کنم. 
تعداد بازديد:1184 آخرين تغييرات:90/08/22
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر