دوشنبه 7 خرداد 1397 - 12 رمضان 1439 - 28 مي 2018
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

برخورداری از معافیت مجازات با تحویل سلاح‌های جنگی و شکاری غیرمجاز

رئيس کل دادگستري سيستان‌وبلوچستان خبر داد:

برخورداري از معافيت مجازات با تحويل سلاح‌هاي جنگي و شکاري غيرمجاز

خبرگزاري فارس: رئيس کل دادگستري سيستان‌وبلوچستان طي اطلاعيه‌اي از دارندگان سلاح‌هاي جنگي و شکاري غير مجاز خواست تا با تحويل اسلحه‌هاي خود از مجازات مقرر در قانون معاف شوند.


به گزارش خبرگزاري فارس از زاهدان، حجت‌الاسلام ابراهيم حميدي طي اطلاعيه‌اي از دارندگان سلاح‌هاي جنگي و شکاري غير مجاز خواست تا با تحويل اسلحه‌هاي خود از مجازات مقرر در قانون معاف شوند.
در اين اطلاعيه آمده است: بدينوسيله به اطلاع تمامي دارندگان سلاح و مهمات غير مجاز مي‌رساند بموجب ماده 16 قانون مجازات قاچاق اسلحه و مهمات و دارندگان سلاح و مهمات غير مجاز مصوب هفتم شهريورماه  سال1390 دارندگان سلاح و مهمات غير مجاز در استان از تاريخ 4/8/90 به مدت شش ماه تا 4/2/91 فرصت دارند تا با تحويل داوطلبانه سلاح و مهمات غير مجاز خود به مراکز نظامي و انتظامي يا امنيتي از مجازات مقرر در قانون معاف شوند.
 در ادامه آمده است: اگر سلاح تحويلي آنها از نوع شکاري باشد پس از احراز شرايط با صدور جواز حمل به آنها مسترد مي‌شود.
اميد است دارندگان سلاح و مهمات غير مجاز از اين فرصت به نحو مطلوب استفاده کرده و ضمن تحويل سلاح و مهمات غير مجاز خود از رأفت اسلامي برخوردار و از مزاياي پيش‌بيني شده در قانون استفاده کنند.
بديهي است پس از پايان اين مهلت دستگاه قضايي استان با افراد متخلف وفق موازين قانوني و با شدت برخورد خواهد کرد.
ضمناً در قانون جديدالتصويب براي حمل و نگهداري در زمينه سلاح و مهمات غير مجاز سبک علاوه بر ضبط سلاح به نفع دولت، دو تا پنج سال زندان و در زمينه سلاح نيمه سنگين و سنگين از پنج تا ده سال زندان پيش‌بيني شده است.
شماره تلفن 516-3322500 دادگستري کل سيستان‌و بلوچستان جوابگوي سؤالات شهروندان خواهد بود. 
تعداد بازديد:2834 آخرين تغييرات:90/09/20
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر