یکشنبه 17 آذر 1398 - 11 ربيع الثاني 1441 - 8 دسامبر 2019
صفحه اصلي/فرمايشات امام و رهبري (ره)


 
 


 


 


 
خروجي RSS

حج فرصتی برای گسترش تفکر ناب اسلامی بر مبنای وحدت دیانت و سیاست است

رهبر معظم انقلاب در ديدار دست‌اندرکاران حج:

حج فرصتي براي گسترش تفکر ناب اسلامي بر مبناي وحدت ديانت و سياست است

خبرگزاري فارس: حضرت آيت‌الله خامنه‌اي تأکيد کردند: يکي از فرصت‌هاي عظيم حج، امکان گسترش تفکر اسلامي بر مبناي «وحدت ديانت و سياست» و «حضور دين در عرصه‌هاي مختلف زندگي» است.


 

خبرگزاري فارس: حج فرصتي براي گسترش تفکر ناب اسلامي بر مبناي وحدت ديانت و سياست است

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني دفتر مقام معظم رهبري، حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي ظهر امروز (دوشنبه) در ديدار مسئولان و دست‌اندرکاران حج امسال، حج را فرصت بزرگ و لطف و نعمت خداوندي برشمردند و خاطرنشان کردند: شکر کامل اين نعمت بزرگ الهي در قدرشناسي و استفاده حداکثري از اين فرصت بي‌نظير است که امسال به عنوان نمونه در برگزاري مطلوب و با شکوه دعاي کميل و دعاي عرفه تجلي پيدا کرد.

رهبر انقلاب اسلامي، ظرفيتهاي حج را بالاتر و وسيع تر از اين دانستند و افزودند: يکي از فرصتهاي عظيم حج، امکان گسترش تفکر اسلامي بر مبناي «وحدت ديانت و سياست» و «حضور دين در عرصه هاي مختلف زندگي» است که جا دارد معارف ناب اسلامي به صورت صحيح و متقن در اختيار تشنگان اين حقايق قرار گيرد.

ايشان در بخش ديگري از سخنانشان با اشاره به نقش و اهميت رفتار زائران ايراني در معرفي حقايق موجود در ايران اسلامي خاطرنشان کردند: يک زائر ايراني بايد مظهر انساني متدين مؤدب، مرفه، با انضباط، مهربان با ديگران و معتقد به برادري اسلامي باشد و اين تبليغ عملي از هر سخن و بياني مؤثرتر است.

حضرت آيت الله خامنه اي همچنين افزودند: برنامه ريزي در حج بايد به‌‌گونه اي باشد که يک حاجي از فرصت حضور خود در سرزمين وحي، بيشترين بهره برداري معنوي را از قرآن و ادعيه و معارف آن داشته باشد.

در ابتداي اين ديدار و پيش از بيانات رهبر معظم انقلاب اسلامي حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسگر نماينده ولي فقيه و سرپرست حجاج ايراني در گزارشي با اشاره به اهتمام مسئولان و متوليان برگزاري حج امسال به پيگيري تدابير رهبر معظم انقلاب در ارتقاء رويکردهاي فرهنگي – معنوي حج، به مجموعه اقدامات بعثه مقام معظم رهبري در اين زمينه اشاره کرد.

همچنين ليالي رئيس سازمان حج و زيارت نيز با ارائه گزارشي در مورد عملکرد بخش اجرايي حج امسال، مطالبي در مورد وضعيت عمليات انتقال و بازگشت حجاج، صرفه جويي هاي صورت گرفته و ارزيابي عملکرد مديريت کاروانهاي حج ارائه کرد. 
تعداد بازديد:1179 آخرين تغييرات:90/09/29
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر