سه شنبه 27 آذر 1397 - 10 ربيع الثاني 1440 - 18 دسامبر 2018
صفحه اصلي/ورزشي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

ارتش سرخ با هلی كوپتر و موشك به جنگ ملوان می رود

ارتش سرخ با هلي كوپتر و موشك به جنگ ملوان مي رود

تهران - دور برگشت ليگ برتر فوتبال باشگاه هاي كشور در حالي از فردا (پنجشنبه) آغاز مي شود كه در يكي از اين مسابقات ارتش سرخ پرسپوليس مجهز به هلي كوپتر و موشك، به مصاف ملوان مي رود.


 

 

 به گزارش ايرنا، پرسپوليس كه در نيم فصل نخست با حضور حميد استيلي با نتايج بسيار ضعيف و بي سابقه در تاريخ اين تيم در جايگاه نهم جدول قرار گرفت در بازي فردا براي نخستين بار مصطفي دنيزلي را روي نيمكت خود مي بيند.
علاوه بر دنيزلي، مهدي مهدوي كيا هم در زمان نقل و انتقالات زمستاني از داماش به پرسپوليس پيوست تا پس از 13 سال يك بار ديگر پيراهن تيم گذشته خود را بر تن كند و موشكي براي رساندن سرخپوشان به بالاي جدول باشد.
علاقه مندان پرسپوليس كه خاطرات خوبي از دوران حضور يك ساله دنيزلي در فصل ششم ليگ برتر در تيم محبوب خود دارند منتظر تماشاي دوباره بازي هاي هجومي سرخپوشان هستند، اتفاقي كه پيروزي 6 بر صفر در بازي دوستانه با آرمين قزوين در روزي كه پرسپوليس با سه مهاجم بازي كرد نويد آن را داد.
البته دنيزلي در اين بازي علي كريمي و رضا نورمحمدي را به دليل سه كارته شدن در اختيار ندارد و هادي نوروزي هم به دليل مصدوميت احتمالا ديگر غايب اين تيم است.
در سوي ديگر ميدان ملوان كه فصل گذشته در هر دو بازي رفت و برگشت ليگ پرسپوليس را شكست داد و در هفته نخست رقابت هاي اين فصل هم با گلزني در دقيقه 40 آغازگر شعارهاي هواداران عليه حميد استيلي بود در انديشه كسب امتياز در اين بازي خانگي است تا شايد از قعر جدول فاصله بگيرد.
** بازي 6 امتيازي در آزادي
در حساس ترين مسابقه اين هفته ليگ برتر روز جمعه دو تيم اول و دوم جدول رده بندي استقلال و سپاهان، در ورزشگاه آزادي تهران به مصاف هم مي روند.
استقلال كه در نيم فصل فرهاد مجيدي را از دست داده است هنوز مصدوميت خسرو حيدري رفع نشده، انگشت شكسته پاي آندو تيموريان هم مشكلي ديگر براي پرويز مظلومي درست كرد تا براي اين مسابقه حساس كار دشواري در پيش داشته باشد.
اين تيم مي تواند با پيروزي در اين مسابقه فاصله خود را با نزديك ترين تعقيب كننده اش افزايش دهد و صدرنشيني خود را مستحكم تر كند.
** قلعه نويي در انديشه نخستين برد مقابل گوارديولا
در ديگر مسابقه حساس هفته هجدهم ليگ برتر صباي قم ميزبان تراكتورسازي است.
صبا كه در هفته هاي آغازين اين فصل با نتايج شگفت انگيز خود مدت ها در رده دوم جدول قرار داشت با از دست دادن امتيازات هفته هاي پاياني نيم فصل نخست تا رده پنجم پايين آمد.
تراكتورسازي هم كه نتايج پر فراز و نشيبي در اين نيم فصل به دست آورد و در نهايت رتبه چهارم را از آن خود كرد براي رسيدن به هدفش كه كسب سهميه حضور در ليگ قهرمانان است راه دشواري در پيش دارد.
اين تيم در نقل و انتقالات نيم فصل با جذب عقيل اعتمادي، قاسم حدادي فر و فرزاد حاتمي و بازگشت مهدي كياني تقويت شده است و مي تواند يكي از مدعيان جدي كسب قهرماني باشد.
در افزايش حساسيت اين بازي علاوه بر جايگاه دو تيم در جدول رده بندي، رويارويي عبدالله ويسي و امير قلعه نويي هم تاثير گذار است.
قلعه نويي سال گذشته با سپاهان دو بار مقابل صبا قرار گرفت و هر دوبار بازي به تساوي انجاميد، در نخستين هفته رقابت هاي اين فصل هم با تراكتورسازي ميزبان اين تيم بود و نخستين شكست فصل را تجربه كرد.
ويسي بارها در مصاحبه هايش گفته است كه ' به قلعه نويي بباز نيست ' و قصد دارد اين ادعا را يك بار ديگر در بازي روز جمعه ثابت كند.
برنامه كامل رقابت هاي هفته هجدهم ليگ برتر باشگاه هاي كشور به شرح زير است:
پنج‌شنبه 15 دي ساعت 15:
ملوان بندرانزلي - پرسپوليس تهران
شهرداري تبريز - مس كرمان
ذوب آهن اصفهان - راه آهن شهر ري
نفت تهران - فجر سپاسي شيراز
جمعه 16 دي ساعت 14:30:
صنعت نفت آبادان - داماش گيلان
جمعه 16 دي ساعت 15:
شاهين بوشهر - فولاد خوزستان
مس سرچشمه - سايپاي البرز
صباي قم - تراكتورسازي تبريز
جمعه ساعت 16:15:
استقلال - سپاهان
جدول رده بندي ليگ برتر:
1 استقلال 36 امتياز
2 سپاهان 30 امتياز
3 نفت تهران 30 امتياز
4 تراكتورسازي 29 امتياز
5 صباي قم 29 امتياز
6 ذوب آهن 24 امتياز
7 داماش گيلان 23 امتياز
8 صنعت نفت آبادان 23 امتياز
9 پرسپوليس 22 امتياز
10 سايپا 21 امتياز
11 فولاد 21 امتياز
12 شاهين 20 امتياز
13 شهرداري تبريز 20 امتياز
14 راه آهن 16 امتياز
15 فجر سپاسي 16 امتياز
16 مس كرمان 16 امتياز
17 ملوان 15 امتياز
18 مس سرچشمه 12 امتياز 
تعداد بازديد:1039 آخرين تغييرات:90/10/14
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر