جمعه 27 فروردين 1400 - 4 رمضان 1442 - 16 آپريل 2021
صفحه اصلي/دين و انديشه


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

نشست بررسی آسیب‌شناسی جریان‌های نوظهور معنوی برگزار شد

نشست بررسي آسيب‌شناسي جريان‌هاي نوظهور معنوي برگزار شد

خبرگزاري فارس: در گوشه و کنار ايران وجود فرقه‌هاي نوظهور معنوي تهديدي براي جوانان امروزي تلقي مي‌شود،‌ شناسايي و آسيب شناسي اين جريان‌ها مي‌تواند بر مصون کردن معنوي جامعه مؤثر باشد.

خبرگزاري فارس: نشست بررسي آسيب‌شناسي جريان‌هاي نوظهور معنوي برگزار شد

 

به گزارش خبرنگار آيين و انديشه فارس نشست بررسي آسيب‌شناسي جريان‌هاي نوظهور معنوي در خبرگزاري فارس با حضور محمد محمدي کارشناس و فعال فرهنگي و همچنين سيد کاظم موسوي سردبير مجله «شفافيت» برگزار شد.
سيد کاظم موسوي با بيان اينکه تا کي بايد شاهد ورود نيروهاي امنيتي در برخورد با جريان‌هاي نوظهور معنوي در ايران باشيم، ابراز داشت: دستگاه‌هاي فرهنگي ما براي مقابله با اين جريان‌هاي نوظهور مرده است، جامعه ورود ديدگاه امنيتي را، از نگاه بايد و نبايدها بر نمي‌تابد، هنوز حوزه فرهنگي ما به اين عقلانيت نرسيده است که کار ايجابي براي ديگران انجام دهد.
وي ادامه داد: چند تا فيلم در خصوص جريان‌هاي عرفان کاذب توليد شده‌ است، صدا و سيما چه اقداماتي کرده است؛ اينکه فيلم‌هايي از دستگاه‌هاي انقلابي با بودجه‌هاي کلان ساخته مي‌شود و توقيف مي‌شود، يا اينکه فيلم‌ساز و تهيه کننده شناختي از اين جريانات ندارند، يا دستگا‌ه‌هاي آموزشي و تربيتي ما چقدر به اين موضوعات بها مي‌دهند، دردهايي است که لزوم پرداخت به آنها احساس مي‌شود.
محمد محمدي نيز با تاکيد بر اينکه عرفان‌هاي کاذب به مردم معرفي شوند، اظهار داشت: بايد زشتي‌هاي اين جريانات را براي مردم بازگو کرد، اگر کسي با معرفي زشتي‌هاي شخص مدعي و رئيس فرقه باز به سمت او برود، قطعاً بيمار است.
وي با اشاره به اينکه علت بروز عرفان‌هاي کاذب در ايران را بايد شناسايي کرد، افزود:  گاهي در برخي از شهرها افرادي پيدا مي‌شوند که فرياد «أنا الحق» سر مي‌دهند! و برخي ديگر مانند «بروجردي» قيام مي‌کنند و با جامعه درگير مي‌شوند و فضا را ملتهب مي‌کنند، پس هر پديده‌ فرقه‌اي آسيب‌هايي دارد، به همين جهت بايد بررسي شود که جامعه ما دچار چه نقصاني است که چنين افرادي ظهور کنند و پاي ادعايشان مي‌ايستند و حاضر نيستند از ادعاي خود دست بر دارند.

مشروح اين نشست روز جمعه 16 دي ماه جاري از خبرگزاري فارس منتشر مي‌شود.
 
تعداد بازديد:1413 آخرين تغييرات:90/10/15
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر