دوشنبه 6 بهمن 1399 - 11 جمادي الثاني 1442 - 25 ژانويه 2021
صفحه اصلي/خانواده

نگاه مادی به ازدواج/رواج فرهنگ متأثر از غرب در ازدواج ایرانی

بررسي انديشه‌هاي راهبردي در موضوع زنان

نگاه مادي به ازدواج/رواج فرهنگ متأثر از غرب در ازدواج ايراني

خبرگزاري فارس: مشاور رئيس شوراي سياست‌گذاري ائمه جماعات کشور با اشاره به رواج نگاه مادي به ازدواج و تعيين مهريه‌هاي عجيب توسط برخي از خانواده‌ها گفت: فرهنگ متأثر از غرب در ازدواج ايرانيان ريشه گسترانده است.


خبرگزاري فارس: نگاه مادي به ازدواج/رواج فرهنگ متأثر از غرب در ازدواج ايراني

حجت‌الاسلام طباطبايي نسب در گفت‌و‌گو با خبرنگار زنان فارس در‌خصوص محور سخنان رهبري در سومين نشست انديشه‌هاي راهبردي در‌ رابطه با فرهنگ‌سازي ازدواج آسان اظهار داشت: مطالب و پيشنهاداتي که در سومين نشست انديشه‌هاي راهبردي مطرح شد در راستاي تحکيم نهاد خانواده بود.

وي افزود: در هيچ آئيني به ميزان اسلام خانواده و تحکيم آن مورد توجه قرار نگرفته است و براي استحکام اين بنيان عظيم زير‌بنايي به نام ازدواج را نياز داريم.

مشاور رئيس شوراي سياست‌گذاري ائمه جماعات کشور با بيان اينکه ازدواج به عنوان يک حرکت مقدس بايد مورد آسيب‌شناسي قرار بگيرد، گفت: يکي از مهمترين آسيب‌هاي ازدواج رواج فرهنگ متأثر از غرب در اين مقوله است.

حجت‌الاسلام طباطبايي نسب بيان کرد: هم‌اکنون تحت تأثير رواج فرهنگ غرب در جامعه ايراني شاهد تزلزل نگاه مثبت به ازدواج هستيم، محور تهاجم فرهنگي دشمن به کشور ازهم‌پاشيدن خانواده و بي‌توجهي به مسئله ازدواج است.

وي با اشاره به اينکه غربي‌ها هميشه به دنبال اين بودند که تقدس ازدواج را در جامعه کمرنگ کنند، تصريح کرد: هم‌اکنون جامعه ايراني به اين باور نرسيده که ازدواج را به عنوان يک ضرورت بداند بلکه به مقوله ازدواج به آن يک نياز نگاه مي‌کنيم.

مشاور رئيس شوراي سياست‌گذاري ائمه جماعات افزود: نگرش مردم به ازدواج مادي شده است بايد براي تغيير اين نوع نگاه برنامه‌ريزي و فرهنگ‌سازي کنيم؛ مهريه يکي از دستورات اسلام است اما هم‌اکنون شاهد تعيين مهريه‌هاي عجيب در هنگام ازدواج هستيم و صدا و سيما به‌عنوان مهمترين نهاد تأثيرگذار در رابطه با فرهنگ‌سازي ازدواج آسان نقش مهمي دارد.

وي ادامه داد: مهريه در اسلام تضمين اقتصادي زن است و بايد بر اساس تفاهم و توافق زن و مرد ميزان آن تعيين شود اما اين روزها شاهد نوعي معامله در ازدواج هستيم. 
تعداد بازديد:2928 آخرين تغييرات:90/10/21
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر