یکشنبه 30 دي 1397 - 14 جمادي الاول 1440 - 20 ژانويه 2019
صفحه اصلي/خانواده

زنان آسمانی الگویی برای جهان می‌شوند/تلاش برای رفع خشونت از زنان

معاون ارتباطات و امور بين‌الملل مرکز امور زنان در گفت‌و‌گو با فارس

زنان آسماني الگويي براي جهان مي‌شوند/تلاش براي رفع خشونت از زنان

خبرگزاري فارس: معاون ارتباطات و امور بين‌الملل مرکز امور زنان با اشاره به برگزاري هماي 4 بانوي برگزيده آسماني و معرفي الگو‌هاي برتر به زنان جهان گفت: ايران بايد در عرصه الگو‌سازي براي زنان مسلمان همچنين رفع خشونت از آنها تلاش کند.

 

خبرگزاري فارس: زنان آسماني الگويي براي جهان مي‌شوند/تلاش براي رفع خشونت از زنان

 

سوسن صفاوردي در گفت‌و‌گو با خبرنگار زنان فارس اظهار داشت: مرکز امور زنان براي تغيير الگوهايي که توسط جهان غرب به جامعه زنان معرفي شده، تلاش مي‌کند و بر اين اساس در نظر داريم تا 4 زن برگزيده آسماني را به عنوان الگو به جامعه زنان جهان معرفي کنيم.

وي افزود: حضرت فاطمه (س)، حضرت زينب (س)، حضرت مريم (س) و حضرت آسيه (س) به عنوان بانوان برتر آسماني به جامعه جهاني معرفي مي‌شوند؛ تلاش کرده‌ايم بانوان برتر را از ميان اديان مختلف انتخاب کنيم تا هر زني در جهان و از اديان مختلف اسلام، مسيحيت و يهوديت بانوي آسماني دين خود را به عنوان الگو انتخاب کند.

معاون ارتباطات و امور بين‌الملل مرکز امور زنان با بيان اينکه همايش 4بانوي برگزيد آسماني پيرو ماده 28 بيانيه اجلاس وزراي زن کشورهاي عضو سازمان کنفرانس اسلامي برگزار مي‌شود،‌گفت: در اعلاميه نهايي سومين اجلاس وزراي زن کشورهاي عضو سازمان کنفرانس اسلامي که سال گذشته در تهران برگزار شد 4 محور به‌عنوان دستاوردهاي اجلاس مشخص شدند.

وي بيان کرد: ايران بايد در عرصه الگو‌سازي براي زنان مسلمان همچنين رفع خشونت از آنها تلاش کند.
 
صفاوردي گفت: يکي از بندهاي اعلاميه تهران رفع خشونت از زنان است که يکي از مباحث مهم در عرصه‌ بين‌الملل است؛ ‌ثابت شده قوانيني که نشئت گرفته از تفکر انسان هستند در بسياري از موارد ناکارآمد بوده و نه تنها مشکلي را حل نکرده بلکه در برخي از مواقع موجب تبعيض و خشونت مضاعف به زنان مي‌شوند.

معاون ارتباطات و امور بين‌الملل مرکز امور زنان با اشاره به اينکه هر فردي بتواند مفاهيمي را بر اساس فطرت انسان که نشئت گرفته از تفکرات مادي نيست و به دنبال تعالي و نزديکي به خداست مفهوم‌سازي کند و آن را نهادينه کند به بشريت امروز کمک کرده است، افزود: اين فرصت‌‌ها در اختيار جمهوري اسلامي است که بايد از آن به بهترين نحو استفاده کنيم.

وي اضافه کرد: اگر کشورهاي اسلامي بخواهند با رويکرد غربي به مسائل زنان بپردازند دچار مشکلات کشورهاي غربي در رابطه با زن و خانواده مي‌شوند امروزه غرب با شعار تساوي جنسيتي بيشترين ظلم را به زنان مي‌کند.تعداد بازديد:1136 آخرين تغييرات:90/11/06
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر