چهارشنبه 3 بهمن 1397 - 17 جمادي الاول 1440 - 23 ژانويه 2019
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

چاره فعلی اصولگرایان نه تخریب است نه تنازل/تشخیص را باید به عهده مردم گذاشت

متن کامل بيانيه «قرارگاه فرهنگي عمار» درباره انتخابات مجلس

چاره فعلي اصولگرايان نه تخريب است نه تنازل/تشخيص را بايد به عهده مردم گذاشت

خبرگزاري فارس: قرارگاه فرهنگي عمار با صدور بيانيه‌اي درباره انتخابات مجلس با اشاره به اختلاف سليقه دو گروه از اصولگرايان درباره انتخابات مجلس، تأکيد کرد:چاره کار نه در تخريب و متهم کردن همديگر به خروج از اصولگرايي و نه در تنازل از تشخيص و اجتهاد خود نسبت به شرايط سياسي و اجتماعي است.


خبرگزاري فارس: چاره فعلي اصولگرايان نه تخريب است نه تنازل/تشخيص را بايد به عهده مردم گذاشت

 

 

به گزارش خبرگزاري فارس، متن کامل بيانيه قرارگاه فرهنگي عمار به شرح ذيل است:  
 

بسمه تعالي

والفجر وليال عشر

بار ديگر شب‌هاي روشن دهه فجر فرا رسيده و ايران اسلامي فرصتي ديگر مي‌يابد تا خاطره بي‌نظير و شيرين انقلاب کبير اسلامي را در حافظه چندهزار ساله خود مرور کند.

 حافظه‌اي که بار سنگين و ديرين مظالم پادشاهان مستبد و سلسله‌هاي جائر را با خود دارد. پادشاهاني که حضرت روح‌الله همچو طوفاني سهمگين بنياد آنها را برانداخت و همچون نسيمي دلنشين سرنوشت کشور را به دست‌هاي رو به خداي ملت مؤمن سپرد.
 
 دهه فجر فرصتي فراهم براي ذکر و فکر است که گويي آواي ملکوتي «و ذکرهم بايام‌الله» همه دلهاي پاک را به عبور از غفلت‌ها و درک عميق نعمت‌هاي لايزال الهي مي‌خواهند.
 
نعمت‌هايي که پس از فهم شکر مي‌طلبد و چه شکري بالاتر از بهره‌وري درست و کامل از آنها در مسير رشد و پيشرفت. جمهوري اسلامي در سي‌وسومين سالگرد حيات مبارکش در آستانه حرکت شاکرانه ديگري از سوي صاحبان اصلي قرار گرفته است.
 
 نهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي در پيش است و بار ديگر ساکنان و عازمان اين نهاد سرنوشت‌ساز بايد در معرض انتخاب آحاد مردم قرار گيرند و تلاش کنند تا براي راهيابي به قوه مقننه نسبت به رقبا آراء آحاد بيشتري از مردم را به خود اختصاص دهند.
 
 فرصت بزرگ انتخابات عرصه تازه‌اي براي بازخواني داشته‌هاي نخبگان و خواسته‌هاي ملت است.
 
آنها که التزامشان به تکاليف قانوني و ضوابط جمهوري احراز شده است امکان آن را دارند که از حقوق کامل و غير قابل سلب خود براي معرفي کارنامه و برنامه‌شان به مردم استفاده کنند و در گردونه رقابتي جدي به تلاش براي کسب اکثريت بپردازند.
 
همه آنهايي که پا به اين مرحله گذاشته‌اند محترم‌اند و از حقوق يکسان براي انجام فعاليت‌هاي انتخاباتي در چارچوب قانون برخوردارند.
 
اما بهترين انتخاب انتخابي است که در آن مردم با آرامش و طمأنينه و دقت و پرسش و تحقيق و مشورت، خوب را از بد و خوبتر را از خوب تميز دهند و رأي خود را بر اساس شاخص‌هايي که در نظر دارند به اصلح و شايسته‌تر متوجه سازند.
 
 اما بهترين انتخاب انتخابي است که در آن مردم با آرامش و طمأنينه و دقت و پرسش و تحقيق و مشورت، خوب را از بد و خوبتر را از خوب تميز دهند و رأي خود را بر اساس شاخص‌هايي که در نظر دارند به اصلح و شايسته‌تر متوجه سازند.
 
 هر حرکتي که بخواهد با ايجاد هيجان‌هاي کاذب و جوسازي‌هاي بي‌مبنا و ادعاهاي غير مستند فضاي انتخابات را احساسي و ملتهب کند و چارچوب منطقي و اخلاقي انتخاب را در هر حدي بر هم زند حرکتي غير انقلابي، خودخواهانه و ارتجاعي است و با حرکت رو به پيشرفت و رشد روزافزون بصيرت سياسي مردم در تضاد قرار خواهد گرفت.
 
قرارگاه عمار از همه کانديداها چه آنها که به شکل مستقل و منفرد وارد عرصه انتخاب شده‌اند و چه آنها که وابسته جريانات و گروه‌هاي مختلف سياسي هستند مي‌خواهد تا با رعايت تقواي الهي و خالص کردن انگيزه‌ها و نيات دروني، انتخابات نهم را عرصه‌اي مغتنم براي ارتقاء فرهنگ سياسي کشور بدانند و به تجربه‌اي خاطره‌انگيز در حافظه تاريخي جمهوري‌اسلامي تبديل کنند.
 
انتخابات نهم از هر جهت ظرفيت و قابليت چنين اتفاقي را دارد: از يک سو موج عظيم بيداري در جهان اسلام متوجه سرسلسله جريان تاريخي بيداري اسلامي يعني ايران سربلند و پرافتخار است تا ببيند ملتي که با بصيرت و فداکاري خود اين جريان را آغاز کرد چگونه رهبري ادامه آن را برعهده مي‌گيرد و نقش الهام‌بخش و افق‌گشايي خود را در ترازي بالاتر و با نيروي تازه تجديد مي‌کند.
 
از ديگر سو جوامع بحران‌زده غرب از آمريکا تا اروپا با نگراني، مردم‌سالاري ديني در ايران را به نظاره نشسته‌اند که چگونه با مشارکت وسيع و آگاهانه مردمي که صدها سال آماج طعن و تحقير غرب بوده‌اند دموکراسي‌هاي بيمار و بي‌علاج آنها را به چالش مي‌کشند و همزمان با فرو افتادن پي‌درپي ديکتاتوري‌هاي مورد حمايت غرب، بهار نظام مردمي و ارزشي خود را به رخ دموکراسي‌هاي خزان‌زده فرنگي مي‌کشند.
 
انتخابات نهم مجلس از جهت ديگري نيز کم‌نظير و بديع است.
 
اين اولين‌بار پس از انتخابات دهم رياست جمهوري است که دوباره صندوق‌هاي رأي ميزبان آراي شهروندان جمهوري اسلامي است.
 
اگر فتنه 88 و عوامل خودفروخته يا متوّهم آن با فشارهاي سياسي و تبليغاتي و جنگ رواني سنگيني که به راه انداختند مي‌توانستند انتخابات را مخدوش و آراء اکثريت را بي‌اثر کنند و نظام را از پاسداري رأي مردم منصرف گردانند چگونه ممکن بود که دوباره آحاد ملت را به حضور گسترده در پاي صندوق‌هاي رأي دعوت نموده و از آنها خواست رأي‌شان را به نظامي بسپارند که باج‌خواهان متوهم و خودپرستان کم‌ظرفيت در خود توانايي منهدم کردن قواعد جمهوريت آن را مي‌بينند.
 
 امتحان سخت و البته خوش‌فرجام فتنه88 آحاد مردم ايران را بار ديگر مطمئن ساخت که در جمهوري‌اسلامي حرمت رأي مردم از هر چيزي بالاتر است و هيچ هزينه‌اي نظام مردمي ما را ازالتزام به حاکميت ملت بر سرنوشت خويش منصرف نخواهد کرد.
 
پايمردي معجزه آساي ولايت فقيه در دفاع از رأي اکثريت و قواعد جمهوريت نظام در کوران نامردمي‌ها و بي‌بصيرتي‌هاي فتنه‌گران و ساکنان فتنه براي سال‌ها نظام را در برابر ديکتاتوري‌هاي مدرن و مستبدان يقه سفيد و پرمدعا بيمه کرد و توده مردم را به حضور گسترده و نقش‌آفريني فعال در مديريت نظام اميدوارتر ساخت.
 
اکنون انتخابات نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي تير خلاصي به مجموعه توطئه‌ها و دسيسه‌هاي کم‌نظير و پرحجم دشمنان انقلاب‌اسلامي در سه سال اخير خواهد بود و از همين روست که پيشاپيش رعشه بر اندام مستکبران جهان و بوقهاي مفلوک پروپاگاند سياسيشان انداخته و آنها را مثل هميشه به گنده‌گويي‌ها و ياوه‌سرايي‌هاي مضحک واداشته است.
 
 هذيان‌هاي تبليغاتي اخير بلندگوهاي فرنگي و دل‌سپردگان داخلي‌شان ناشي از وحشتي است که امواج عظيم بيداري اسلامي بر جانشان افکنده و آنها را در برابر اين پرسش سهمگين قرار داده است که اگر ملت اين بار هم با حضوري دشمن شکن، مردم‌سالاري ديني را در ام‌القراي جهان اسلام به رخ زرد دموکراسي‌هاي پوشالي غرب بکشد چه انرژي عظيم و متراکمي را در ملت‌هاي مستضعف در سرتاسر جهان از امريکاي لاتين تا خاورميانه تا آسياي جنوب شرقي آزاد خواهند کرد و چگونه غرب سردرگم و پيچيده در بحرانهاي داخلي را به انفعال و استيصال خواهد کشاند.
 
 قرارگاه عمار مناسب مي‌بيند که در اين فرصت به پرسش‌هاي مکرري که اين روزها پيرامون تنوع نامزدها و فهرست‌هاي انتخاباتي در ميان اصولگرايان مطرح مي‌شود پاسخي هر چند مجمل ارائه نمايد.
 
جمع‌بندي قرارگاه عمار اين است که انتخاب حق مردم است و اگر دوستان اصولگرا به هر دليلي تا کنون نتوانسته‌اند به جمع‌بندي مشترک و ارائه فهرست‌هاي يکسان انتخاباتي برسند، فرصتي ديگر براي داوري نهايي مردم فراهم آمده است که بايد تعيين کنند در رقابت انتخاباتي کدام نگاه را بيشتر تأييد مي‌کنند.
 
 اگرچه اتحاد و اتفاق نظر، هميشه امري مطلوب است و اگر اين بار هم در تقابل با جريان‌هاي فرصت طلب، لازم باشد اصول‌گرايان بار ديگر به وحدت و اشتراک نظر در ليست‌هاي انتخاباتي خود برسند، ولي شايد اين بار اختلاف نظر در نحوه نيل به اهداف، همراه با اشتراک نظر در مباني و اصول، فرصتي ديگر براي رشد جامعه انقلابي ما فراهم آورده باشد. 
 
گروهي از اصول‌گرايان معتقدند که بايد با سعه صدر و سماحت بيشتري به آرايش نيروها براي ورود به مجلس اقدام نمايند، و گروه ديگر زمانه را نيازمند چنين بردباري و سماحتي نمي‌بينند و تحمل نيروهايي که از قوت چنداني برخوردار نيستند را به صلاح نمي‌دانند.
 
 هر دو نيز بر اساس درکي که از اصول و اصولگرايي دارند مشي خود را دقيق‌تر و مناسب‌تر با اين مقطع از تاريخ انقلاب اسلامي مي‌دانند.
 
 چاره کار نه در تخريب و متهم کردن همديگر به خروج از اصولگرايي و نه در تنازل از تشخيص و اجتهاد خود نسبت به شرايط سياسي و اجتماعي است.
 

مزيت مردم‌سالاري ديني در همين است که اطراف گوناگون و گروه‌هاي مختلف، پيشنهادهيا خود را به مردم عرضه و از مباني و مستندات و استدلالهاي خود به شکلي منطقي و اخلاقي دفاع کنند و در نهايت به رأِ و انتخاب اکثريت مردم گردن بگذارند.

 ضمن آنکه پرهيز از رفتارهاي غير اخلاقي و تأکيد بر مشترکات در ضمن ارائه شفاف و صادقانه تفاوت‌ها و تنوع نگاه‌ها امري ضروري و از لوازم اصولگرايي است.

 قرارگاه عمار از همه فعالان فرهنگي و اجتماعي انقلاب اسلامي مي‌خواهد تا در ايام مانده به برگزاري انتخابات دقيقاً اشاره رهبري حکيم انقلاب را دنبال کنند و فارغ‌ از تعلق‌ها و تعصب‌هاي مقطعي و سياست زده، همواره مصلحت نظام و انقلاب را در صورت تزاحم بر مصلحت افراد و گروه‌ها مرجع دارند.

 
قرارگاه عمار در بيانيه‌هاي بعدي به تفصيل شاخص‌هاي انتخاب و معيارهاي اصلحيت را از نگاه خود با مردم در ميان خواهد گذاشت.تعداد بازديد:847 آخرين تغييرات:90/11/13
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر