چهارشنبه 26 دي 1397 - 10 جمادي الاول 1440 - 16 ژانويه 2019
صفحه اصلي/اجتماعي(جوانان، خانواده، بانوان و...)

قهرهای طولانی مدت چگونه تیشه به ریشه خانواده می‌زند

بررسي ريشه‌هاي طلاق عاطفي (5)

قهرهاي طولاني مدت چگونه تيشه به ريشه خانواده مي‌زند

خبرگزاري فارس: عضو انجمن روانشناسي با بيان اينکه ميزان طلاق عاطفي به مراتب بيشتر از طلاق رسمي است، گفت: قهرهاي طولاني مدت زن و مرد و حل نکردن دلخوري‌هاي پيش آمده موجب طلاق عاطفي در ميان خانواده شده و زن و مرد را به هم‌خانه‌هاي تبديل مي‌کند که صرفا با يکديگر اختلاف دارند.

 
 
 

مريم عصاره در گفت‌و‌گو با خبرنگار زنان فارس در‌خصوص طلاق عاطفي و دلايل وقوع آن در ميان برخي از خانواده‌هاي ايراني اظهار داشت: طلاق عاطفي بيشتر در ميان زوجيني مشاهده مي‌شود که به دليل جبر اجتماعي و حرف مردم حاضر به جدايي نيستند بنابراين به خاطر فرزندان هم که شده زير يک سقف زندگي مي‌کنند اما هيچ تعهدي نسبت به يکديگر ندارند.
وي افزود: طلاق عاطفي پس از ناکامي‌هاي مکرر، بي‌توجهي به نيازهاي رواني يکديگر و قهرهاي طولاني مدت ايجاد مي‌شود اگر زن و شوهر از يکديگر رنجيده و مهارت صحبت کردن براي حل مشکلات را نداشته باشند طلاق عاطفي در اين خانواده ريشه مي‌اندازد هم‌اکنون ميزان طلاق عاطفي به مراتب بيشتر از طلاق رسمي است.
اين روانشناس با بيان اينکه زن و شوهر زماني که احساس کردند نمي‌توانند به زندگي مشترک ادامه دهند بايد از يکديگر جدا شوند، گفت:‌ در طلاق عاطفي خانواده ديگر مکاني براي آرامش و رشد اعضا نيست و به خوابگاهي براي زن و مرد تبديل مي‌شود که بيشترين آسيب را فرزندان از رابطه سرد ميان والدين مي‌بينند.
عصاره تصريح کرد: پيامدهاي منفي اين نوع طلاق که موجب سردي روابط ميان زوجين مي‌شود بيشتر از طلاق رسمي است و باعث مي‌شود تا زن و مرد با اشتياق زير يک سقف زندگي نکنند و به هم خانه‌هايي تبديل شوند که صرفا با يکديگر درگيري دارند.تعداد بازديد:1768 آخرين تغييرات:90/12/01
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر